Recommended Posts

Imam sekvent gas koji je do sad radio besprekorno u poslednje vreme kad zustrije stisnem gas on kao da se gusi i trza nece da ide. To sam primetio najvise u usponu kad sam na malom gasu pa stisnem gas on se gusi radi kao na tri svecice cim popustim gas radi fino. E sad stavio sam nove svecice cini mi se da su i one bile malo lose. Sad ima tu neki metalni filter na crevu da nije on mozda zaprljan da pokusam i njega zameniti? Ili da ostavim nekom majstoru da se zabavlja sa mojim problemom.

Link to post
Share on other sites

sve sam nasao jedan je filter tečne faze gasa a vaj drugi je filter gasne faze gasa videcu da ih kupim i izmenjam i nadam se problem resen hvala na pomoci

Link to post
Share on other sites

Kod sekventa je jedan filter u isparivaču, ne znam koliko je to komplikovano zameniti, da se nešto ne poremeti. Ako nisi baš najvičniji, bolje vozi kod nekog plinadžije da ti to reši, a ako imaš dara za takve stvari - samo napred! I javi kako se ponaša posle zamene filtera. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

:excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl:

Pošto sam već napisao da se auto posle zamene filtera ponaša dobro to je bio samo prvi utisak nisam bio tu auto je bio parkiran i slabo se vozio ustvari nikako. Pored zamenjenih filtera gasa, svećica i vazdušnog filtera opet imam isti problem iskreno neznam šta da radim... Auto se na benzinu ponasa besprekorno ide vuče miran rad na leru a plin me počinje užasavati, ako je neko imao sličnih iskustava molio bi da mi pomogne šta bi mogao biti problem, da nisu dizne il bi trebao na dijagnostiku da se ispodešava ponovo desi se momenat kad na plin radi dosta lepše i onda opet stara muka....

Hvala puno svima

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moj problem i dalje nije rešen....

Bio sam kod Babića oduševljen sam čovekom ali na žalost nismo uspeli da otklonimo problem, auto radi na bezin bez problema nije idealno ali onog momenta kad prebacimo na plin PROBLEMMMM. Počinje da trokira i radi na tri cilindra problem pravi treći cilindar isključimo gas na tom cilindru i ostavimo da radi na benzinu radi bez greške. Provern dovod plina proverene dizne naštelovane špulne dobre instalacija dobra dva ipo sta igranja i ništa... E sad meni je ostalo da proverim kompresiju a nismo imali drugi kompjuter plina da vidimo da li je problem do njega. I tako ostaje mi da vozim auto na gorivo koje je ipak predviđeno za BMW i ako sam platio reatest na kojem su me oborili prvi put zbog folije na prednjim staklima i pukotine na šoferki. Ako neko ima ideju sta još da pogledam voleo bi da mi se javi jer trenutno vožnja jeste uzivanje na benzin ali ne traje puno...

Link to post
Share on other sites

Moj problem i dalje nije rešen....

Bio sam kod Babića oduševljen sam čovekom ali na žalost nismo uspeli da otklonimo problem, auto radi na bezin bez problema nije idealno ali onog momenta kad prebacimo na plin PROBLEMMMM. Počinje da trokira i radi na tri cilindra problem pravi treći cilindar isključimo gas na tom cilindru i ostavimo da radi na benzinu radi bez greške. Provern dovod plina proverene dizne naštelovane špulne dobre instalacija dobra dva ipo sta igranja i ništa... E sad meni je ostalo da proverim kompresiju a nismo imali drugi kompjuter plina da vidimo da li je problem do njega. I tako ostaje mi da vozim auto na gorivo koje je ipak predviđeno za BMW i ako sam platio reatest na kojem su me oborili prvi put zbog folije na prednjim staklima i pukotine na šoferki. Ako neko ima ideju sta još da pogledam voleo bi da mi se javi jer trenutno vožnja jeste uzivanje na benzin ali ne traje puno...

Nesto oko struje ili dizna za gas,ja sam imao taj problem ali na e36 m52b20,na benzinu ok a na plinu ne radi cilindar,ispalo je da bobina zeza,ali nije nigde gresku ocitavao niti se na benzinu pokazivalo

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Da se nadovezem ovde kako ne bih otvarao novu temu.

Imam slican problem sa plinom. Gasi mi cilindar, nekad 5. nekad 6., i to se desava samo na leru. Kada upalim auto i ne krenem odma nego malo radi u leru ili kad se zaustavim (semafor, raskrsnica...) od prilike posle 10-15 sekunde ugasi. Prebacim na benzin on i dalje iskljucen. A ako krenem odma radi bez problema dok ne stanem. I onda moram da ga ugasim, upalim i opet radi ok. Na benzin auto radi bez ikakvih problema, ler, voznja.

Majstor probao druge dizne, lemio zice, jer nisu bile pri ugradnji lemljene, ali se sve isto desava.

Ovo je pocelo da mi se desava posle zamene filtera za plin. Ne znam da li to ima nekakve veze, ili se bas tako pogodilo. Isao kod jos jednog majstora za plin i dobio odgovor kao i od prvog "ne znam sta mu je, plin je sve u redu"

Jel imao neko slicna iskustva, sta menjati, gde traziti kvar?

Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, 777.boban said:

Svaki m52tu to radi,ne brini samo se zaglupavi zbog ocitavanja smese,praktikuj kad stanes na semafor da ga prebacujes na benzin,nece da gasi.

U pitanju je m54. Upravo to i radim, pre nego da stanem prebacim. To mi bas i pravi problem, 90% gradske voznje. i od semafora do semafora cimanje klik klik klik kilk :) ... a i potrosnja benzina je velika 1-2. Tako da mi to nije neko resenje na duze.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Laza91 said:

Da se nadovezem ovde kako ne bih otvarao novu temu.

Imam slican problem sa plinom. Gasi mi cilindar, nekad 5. nekad 6., i to se desava samo na leru. Kada upalim auto i ne krenem odma nego malo radi u leru ili kad se zaustavim (semafor, raskrsnica...) od prilike posle 10-15 sekunde ugasi. Prebacim na benzin on i dalje iskljucen. A ako krenem odma radi bez problema dok ne stanem. I onda moram da ga ugasim, upalim i opet radi ok. Na benzin auto radi bez ikakvih problema, ler, voznja.

Majstor probao druge dizne, lemio zice, jer nisu bile pri ugradnji lemljene, ali se sve isto desava.

Ovo je pocelo da mi se desava posle zamene filtera za plin. Ne znam da li to ima nekakve veze, ili se bas tako pogodilo. Isao kod jos jednog majstora za plin i dobio odgovor kao i od prvog "ne znam sta mu je, plin je sve u redu"

Jel imao neko slicna iskustva, sta menjati, gde traziti kvar?

Pregledaj struju, bobine lulice.....dijagnostika......ne mora da znaci da je do plina.......

Link to post
Share on other sites

meni je to radio nedavno,ali mi se desilo kada sam sipao na drugoj pumpi,auto je potrosio sav plin i kada sam nasuo poceo je da gasi 5 cilindar,potrosio taj plin i sipao opet  i sada ok,je mislim da je to do bobine i to kada se ugreje auto,taj problem sam imao na m52 motoru na benzinu ok ali je tresao na leru i slabo vukao na plinu,m54 gasi cilindre ne znam za m52 dali to radi,e sada dali je m54 osetljiviji motor i ne trpi svakakav plin to jos nisam provalio jer ga ne vozim dugo,negde sam procitao da bobina hoce da pravi problem kada je vruca i da malo promasi po koji put i onda komp ugasi cilindar kada ugasis auto on pocne opet da radi kako treba dok opet bobina ne zezne,moguc kvar

Link to post
Share on other sites