Recommended Posts

Pozdrav drugari. Imam problem za regulacijom nivoa na e39. Zadnja desna strana mi je niza nego leva. Sa inpom sam ocitao greske, kao sto mozete videti na slikama. Kad sam brisao greske, auto se vratio u normalan polozaj. Krenem da ga vozim , i posle par metara voznje opet isto. Pojavi gresku na bordu niveauregulirung inaktiv. Probao sam preko inpe rucno da podizem i da spustam zadnji trap , kompresor mi deluje da radi jer desna strana nekad hoce da se dize ali tek kad vise puta idem na F5 ,odnosno podizanje zadnje desne strane. Leva strana je u redu. Pretpostavljam da se negde gubi vazduh , ili vazdusni amortizer nije dobar.

Evo slika ekrana INPE:

20150411204457.jpg

20150411204457.jpg

Link to post
Share on other sites

IMas pozadi na trapu i na levoj i na desnoj strani senzore nivoa podizanja,mozda je neki od njih neispravan,moguce je i da je modul u problemu,jastuk da je busan preko noci bi se skroz spustio na toj strani.

Mozes i da skines jastuk i potopis ga u vodu da vidis da li pusta.

Link to post
Share on other sites

Bio dole, zadnja desna strana do patosa , nisam mogao ruku da zavucem izmedju krila i tocka. Zakacim ga na dijagnostiku, spusta i podize i levu i desnu stranu. Ali desna strana ne ostaje podignuta nego pada dole. Cuje se i neko sistanje , kao da pusta vazduh negde. Pretpostavljam da je amortizer u pitanju. Sta vi iskusniji mislite? Da li je bezbedno da se vozi auto u takvom stanju?

Link to post
Share on other sites

Ukljucuje se cesto. Danas sam skidao tocak i vazdusni jastuk skroz mekan, odnosno prazan. Vidi se da je porozan, a i nasao sam problem (bar mi se cini)

20150412192206.jpg

Link to post
Share on other sites

To je to, negde ti "curi" vazduh.

Sapunica u prskalicu neku (boca od sredstav za čišćenje stakla na primer), upali auto i prskaj sve što je sumljivo. Gde pravi balončiće tu je problem.

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je samo ovo gde sam slikao, jer slusao sam auto dok radi i cuje se sistanje, i to bas u tom pravcu kako stoji ova pukotina. Slusao sam na drugom tocku se ne cuje nista.

Link to post
Share on other sites

Sredjeno. Vazdusni jastuk je bio busan, i to ohohoo. Stigao drugi, zamenjen za pola sata, i ustedjeno 50 eura ( :) nema lepseg osecaja hehehe) dobro mi je posluzila INPA da bih mogao jastuk da naduvam da bih mogao od ispod da ga zasrafim.

20150416155933.jpg

20150416161715.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Koliko dugo bi ispravan jastuk trebalo da drzi vazduh? Kod mene nakon recimo 16 sati stajanja zadnji deo padne primetno...

Link to post
Share on other sites