Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

59 minutes ago, Sasquatch said:

Nema ualova za "highend" zimske gume. Ili vrsi posao ili ne. Za celih nedelju dana u godini gde ima snega, nije dovoljno cisto da opravdas cenu. U suprotno kupis Nokian hakkapeliitta 8 i kazes da si resio pitanje guma za tih 2-3 dana gde se sve zaledi. 

 

Stavljaju Sava eskimo s3 na s class mercedese, nista ne fali.

Najveca velicina u kojoj se proizvodi S3+ je 205/55 R16, tako da ce tesko (tacnije nikako!) moci na S klasu ili na bilo koji iole jaci auto - nije bez razloga to najveca velicina ;)

Ni na F30 ne moze da se stavi, jer je tu najmanja velicina 205/60 ili 225/55 (R16).

 

A inace upravo to je i poenta - sneg imas 3 dana u 6 meseci zimskog vremena, a mokar put 3 meseca.

Na snegu i Winter1 radi, ali je na mokrom katastrofalan, a ni S3+ nije mnogo bolji.

E tu je najveca prednost premium gume. 

Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Delija said:

Najveca velicina u kojoj se proizvodi S3+ je 205/55 R16, tako da ce tesko (tacnije nikako!) moci na S klasu ili na bilo koji iole jaci auto - nije bez razloga to najveca velicina ;)

Ni na F30 ne moze da se stavi, jer je tu najmanja velicina 205/60 ili 225/55 (R16).

 

A inace upravo to je i poenta - sneg imas 3 dana u 6 meseci zimskog vremena, a mokar put 3 meseca.

Na snegu i Winter1 radi, ali je na mokrom katastrofalan, a ni S3+ nije mnogo bolji.

E tu je najveca prednost premium gume. 

Odgovor je, ne. Nije to najveca dimenzija s3. Niti sam rekao koja s klasa, modernije u bilo kom slucaju. Potpuno ne bitno. Niti cu da spamujem coveku thread. Jednostavno, najbolja guma je ona koja dokazno za tvoj stil voznje radi posao, najrentabilnije itd. 

Gume imaju max load, i speed rating. Mozda je tu tajna? 

@Djomla lepo si sredio touring, svidja mi se. Samo napred

Link to post
Share on other sites

@Sasquatch

Ako nesto ne znas, onda ne pises i ne pravis se jos pametan "ispravljajuci" drugog.

To JESTE najveca dimenzija za tu gumu.

U vecim dimenzijama postoji samo HP/HP2.

 

I da je svaka guma ista ako ima isti max load i speed rating - gde bi nam bio kraj.

Ne, ipak nije tu tajna skrivena ;)

 

p.s. "Nebitno" se pise zajedno - to nije glagol.

Link to post
Share on other sites

@Delija

Hvala, menije srpski 2 jezik pa ponekada imam ispade. Potrudicu se.

Evo pitanje, jel ova guma veca od r16?

http://www.rezulteo-tyres.co.uk/sava-tyres/eskimo-s3-tyre/price-225-45-R17-91H-8220

S class w220 ili w221 nisu imali 17"?

Ako imas pare da kupues dobre high performace gume, odlicno. Skidam ti kapu. Dali dolikuju gume autu tj marka vozila? Nema veze sa zivotom. Ocekujem da se gledamo u Delta BMW kada ides na servis i kupujes, ulje, gume, filtere itd.

@Djomla tamanica

 

P.S ja nisam rekao da je na mercedesu s3 plus. Vec s3. Stvar je, dovoljno dobra guma za neku marku. 

Link to post
Share on other sites

 

1 hour ago, Delija said:

Najveca velicina u kojoj se proizvodi S3+ je 205/55 R16, tako da ce tesko (tacnije nikako!) moci na S klasu ili na bilo koji iole jaci auto - nije bez razloga to najveca velicina ;)

 

2 hours ago, Sasquatch said:

Stavljaju Sava eskimo s3 na s class mercedese, nista ne fali.

Ovo sve vezano za za kako neka marka gume ne dolikuje nkom autu. Ako ljudi koji mogu da kupe skuplji auto furaju sava, so ne moze neko za e91? Kao da je BMW bog, bolje nova mekana Sava nego 5g stara bilo koja.

Link to post
Share on other sites

Kad si vec krenuo u tom smeru - opet cu dokazati da pricas totalno bezveze i da nema trika da i S3 ide na S klasu.

225/45 R17 je ekvivalent 205/55 R16 po obimu tocka iliti nema te S klase na koju ide tako mali tocak.

 

1. generacija iz daleke '79 godine iliti pre 37 godina ima osetno veci tocak od toga - 225/55R17 ili 235/50R17 i istu tu dimenziju ima zakljucno sa 4. generacijom. Na 5. generaciju ide 225/55R17 ili 235/55R17, a na aktuelnu 6. generaciju ide 245/55R17.

 

Uostalom - sve pise lepo crno na belom - nema lazi, nema prevare ;)

https://www.wheel-size.com/size/mercedes/s-class/

 

 

I ako pazljivo procitas videces da sam i napisao da ne mora premium guma, vec HP ili HP2 koja je skuplja smesnih 1000 dinara po komadu.

Link to post
Share on other sites

A sta ako je covek hteo bas sava eskimo s3? Brate otvori temu o gumama i precnicima pa tamo teraj mak na konac. Kupio je gume kakve mu odgovaraju i kraj price.

Djomla, novo je novo i tu je kraj price. Odlicna je to guma, vozi je cale na saab-u, stavljene prosle zime, vozene i letos, sve ok, nije se nesto ni potrosila. Samo teraj i ne sekiraj se.

Link to post
Share on other sites

Imali smo nekad merc 116 450se, kontam da je to tad bila s klasa. Klinac sam bio, ali se secam da su na njemu bile gume tigar tg621. Fabricke je felne imao, alu, 15 coli ako se dobro secam. Ti si vestiji sa netom, ako te ne mrzi izguglaj taj tg621 u kojoj se dimenziji pravio.

Link to post
Share on other sites

To je 1. generacija S klase. Kakav je to auto bio...

Nije uopste nemoguce da su imali te balonjare u ponudi - to je 215/65 R15.

 

Gore sam inace napravio gresku - od 2. generacije vazi 225/55R17 ili 235/50R17.

Na 1. generaciji ide zvanicno samo 14" i 15", ali opet - takve balonjare se danas vise skoro i ne prave za klasicne automobile i opet su vece od tih 225/45 R17.

 

 

Elem, izvinjavam se sto sam uopste pokrenuo pricu oko glupih guma.

Link to post
Share on other sites

sve i svasta napisaste, slazem se da ce premium guma bolje da se ponasa po mokrom putu, i da ce na velikim brzinama bolje da se ponasa i nista vise od toga.

Potpisujem da norman, NORMALAN vozac nece osetiti razliku izmedju premium zimske gume i zimske gume srednje klase u normalnim uslovima voznje,

 

Link to post
Share on other sites
Just now, Delija said:

Glavu treba da ti sacuva u ekstremnim uslovima, a ovo nije guma srednje, vec nize klase.

HP je mozda neka niza srednja klasa.

sta smatras ekstremnim uslovima?

Link to post
Share on other sites

Ekstremnim uslovima smatram da ti izleti dete na put i da moras da legnes na kocnicu i/ili da ga izbegnes manevrom.

Nije nikako svejedno da li je trag kocenja na mokrom 40m ili 47m. Tih 7m moze da znaci da si udario pesaka ili odvalio auto.

 

A nije isto da li je auto tezak jednu tonu kao Fabia ili preko tone i po kao E91.

 

I po koji put treba da ponovim da i ne pricam o premium gumi nego o jeftinom Eskimo HP - jer iz licnog iskustva tvrdim da je mnogo bolja guma od S3+, a da ne pricamo o S3. Lepo napisah:

9 hours ago, Delija said:


Razlika izmedju HP i S3+ je mnogo veca nego izmedju Continental WinterContact TS 830 P SSR koje sada imam i HP.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Lep auto, moj je skoro isti, samo nemam navi. Ja kad sam isao da kupim trazio sam sa navi, nasli jedan i kad je tast zvao kazu u salonu da je rezervisan. Da to nisi bio ti? :)   

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Djomla said:

 

Nešto mi je poznata ova zaštita za sunce :P

 

Nisam treeb'o postavljati fotku. SaCe ceo forum da je ima. :D 

Link to post
Share on other sites

Auto je kupljen u Hombergu - Nemačka pa ako je tamo zvao onda je to bio taj.;)

Sad svi da okače fotke sa zaštitom za sunce ali istu ovakvu :D:P

Link to post
Share on other sites