e39 sport m 525 d touring


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, Rocco77 said:

Oce li mi neko objasnit funkciju tih leptira?

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Ako mislis na klapnice , leptire , swirlflaps u usisnoj grani:

Pomaze u manjim obratajima regulacijom ( redukuje usis) radi boljeg i lakseg snadbjevanjem cilindra vazduhom zbog bolje smjese sa gorivom
Pomaze u emisiji izduvnih gasova
"Povecava" obrtni moment u nizim obrtajima

Sve u svemu samo da te glava boli od njih :))

Link to post
Share on other sites

Kada sam moje skidao od 6 , 4 su se otkacile bukvalno na dodir i bilo je pitanje dana kada ce napraviti sranje

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Da li egr moze da zapekne, malopre sam jedva uz pomoc srafcigera, sgrosa jedva odvojio klip? I moze li da se proveri egr pre montaze na auto i kako?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, milosabs said:

Da li egr moze da zapekne, malopre sam jedva uz pomoc srafcigera, sgrosa jedva odvojio klip? I moze li da se proveri egr pre montaze na auto i kako?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Egr se i ne otvara tako lako,zato i ima toliki vakum na sebi,to sto se tesko otvara ne znaci da je neispravan,stavi ga na auto i proveri da li radi.

Kod mene na autu je bio blokiran vakum da ne otvara,ja sam to sve vratio na fabriku i sve normalno radi,kad je zatvoren hoce da pravi problem sa gasovima u cevima do egr-a,pucaju rebrasta creva,a modeli sa hladnjakom egr zapuse sace.Tako da bi to trebalo da radi,nisu to oni prvi modeli gde stavis 10 dinara i peglas bez problema.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pukla vodjica, uz pomoc tutorijala sve je za 10 min bilo dole... E sada posto je nedelja videcemo sta i kako daljec3c282eee08e89b4f9421e8fc3dc6a0f.jpge09dc01707cfe35e96ab384bb2bf0ecb.jpg8df6f791b6c53d86cd48d989f5dff4f0.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

B.C juce pokazao 6.6 a olovka 7.6.Gasprom onaj navodno obogaceni dizel, ukupno km 520, isli preko Bugarske, dosta ostra voznja i svo vreme pod klimom,pun auto i bicikla na krovu.Autoput kroz Bugarsku je fantastican, taman da se isproba auto.Od granice nesto sitno auto puta i ostalo regionalni put.Vreme od Nisa do Keramotija je oko 7 h

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

c381872fe05fb04296bbeab1d8fd8e43.jpg

Tek se razradio...vozila baba u NemackU...salu na stranu kod mene vec 35000 km i reci cu od mehanike nista, sem nosaca motora ali su me stvari poput zapusenih odvoda, pucanja sajle prozora izludele.

Idemo dalje. U planu su konacno nova vrata jer su stara pokazala na ivicama.

Cim uhvatim malo vremena napisacu malo detaljniji opis o e 39 525d

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Krenuo na more, slikao na pumpi, uglavnom nikada nisam ispod 15 l.Jbg sad se zalomilo i bas sam hteo da vidim koliko ce stati litara.

Neko je trazio slike sa masine sa mora...c900efa4257253768b75b0fd99c5a075.jpg

Link to post
Share on other sites