Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Jedno pitanje za iskusnije :) Vozio sam pre skoro 2 meseca Beograd - Budimpesta, Budimpesta Beograd. Koristio sam tudji TAG. Ako su merili prosecnu brzinu mozda sam isao u proseku oko 130, sad mozda sam malo prekoracio.

Jel kazna stize meni na uslikane tablice na rampi(ako ih uopste slikaju za ENP) ili na auto upisan u TAG? :) Stigao mi je zuti papiric sa 22300(Pazova) preporuceno pismo i verovatno je kazna ... i da li imam neko pravo zalbe na merenje brzine, da li mogu da trazim neki izvod iz TAG-a? Sta se desava ako ne preuzmem,? :D jel pokusavaju ponovno urucenje? Kako ide procedura.

Vozim 10 godina i jedina kazna je kod sajma 72kmh :D pre god i nesto, pritom mi je to stiglo 8 meseci posle prekrsaja.

Link to post
Share on other sites

Ovo mi je jako zanimljivo. Ajde javi sta se tu desava. Generalno nemas ti tu nikakve sanse da se zalis, bunis.. gubis vreme I novac. 

Do sada znam da je to prosecno merenje radilo samo na potezu BG-ZG Simanovci rampa.

Najavili su da ce biti I na ostatku pa me bas zanima da neko javi da li je krenulo.

Ako jeste bice smor. Ici do nisa I ne prelaziti 120km/h je smor teski!

Link to post
Share on other sites

Raspitao sam se, slikaju tablice, kazna dolazi na vlasnika vozila cije su tablice uslikane, a TAG omogucava reviziju brzine, tj moze da se trazi izvod od, mislim, puteva srbije, i imas pravo zalbe, koju u 99% slucajeva odbiju. Na kraju, hvala bogu, nije bila kazna :D (glupi DDOR salje neke vaucere :D )

Link to post
Share on other sites

Super, nadam se da nece skoro da uvedu u ostatku zemlje. Znam da sigurne mere na Simanovcima.

Nije da sada zelim da divljam i vozim prosecno 200km/h ali trika nema da ostanem na 120km/h

Verujem da bi mi se BG-NI vrtela oko 140-150km/h prosecna. Na manjim relacijama verovatno i nesto jace.

Neka javi neko ako je imao neku frku i dobije cestitku da znamo i mi ostali na cemu smo.

Link to post
Share on other sites

Pa zar nisu javljali na televiziji pocetkom aprila da je opet pocelo sa tim (jedno vreme su prestali pa nisu merili cak ni na Simanovcima iako je u pocetku samo tamo mereno) ali da je od pocetka aprila pocelo na Simanovcima opet a da ce od maja meseca krenuti i ostale naplatne rampe da mere. Tako sam nesto cuo

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, tatkonadzeja said:

Pa zar nisu javljali na televiziji pocetkom aprila da je opet pocelo sa tim (jedno vreme su prestali pa nisu merili cak ni na Simanovcima iako je u pocetku samo tamo mereno) ali da je od pocetka aprila pocelo na Simanovcima opet a da ce od maja meseca krenuti i ostale naplatne rampe da mere. Tako sam nesto cuo

To je bilo receno. Za simanovce znam 100% da mere. Za NS - BG znam da nisu merili makar do pre 1mesec. Sada ne znam.

Najava je u celoj zemlji ali se sve nadam da nece. Bas sam se nadao brzom odlazku na more :D

Link to post
Share on other sites

Bila je prica da radi samo BG-SI ali sam cuo da radi i NS-SU, to su sve neproverene informacije...

@chevu1990

Nemoj da mislis da radi samo preko putarine, stave vozilo pored puta, nema pravilo gde, na nadvoznjak, nebitno, opale fotku i cao, moj matori je dobio cestitku skoro sa Ibarske takvu, slika auta od pozadi, slikano iz policijskog auta neobelezenog parkiranog pored puta, ogranicenje 50 isao 101.., doslo krajnje vreme, pravila nema, na*ebes dok trepnes...

Link to post
Share on other sites

Isto kolega dobio tako sliku sa Smederevskog puta. Samo cestitka na firmu...

Bolja je bila varijanta samo dok su bili presretaci na autoputu. Realno nikoga do 150km/h nisu dirali. A ja se vrtim tako oko 150km/h pa mi je bilo ok.

Link to post
Share on other sites

Kroz Hrvatsku je josh i gore, ako neko putuje, neka bude oprezan oko Zagreba, tamo chesto stoje na autoputu, mjere radarom i zaustavljaju! 

Da mi je neko prichao da su ga zaustavili na autoputu u desnu traku, ne bi mu vjerovao, ali mene jesu. Vidjam ih chesto tako, sakriju se iza nadvozhnjaka, mjere i istrchavaju na autoput sa palicom.

 

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, chevu1990 said:

E jbg, ja bas u subotu putujem .... :D taman sam mislio malo da stisnem gas :D:D

Pun gas, pa stani malo odmori, pa opet gas patos?

Link to post
Share on other sites

Kakvi su nam autoputevi ... ovaj potez od Beske do BG-a ... i 120 je previse ... 

Od Batrovaca do Sida ... i 60 je previse ... bruka i sramota za sta placamo putarine :( 

Link to post
Share on other sites

Javljam, jedna stvar mi nije jasna, pisali su da se tolerise do 130. a B92 kaze 

Minimalno vreme potrebno da se ne prekorači prosečnih 120 kilometar na čas od Beograda do Subotice je sat i 34 minuta, a na relaciji Beograd-Šid - 54 minuta. 

jel 120 ili 130? :D:D

opet b92 kaze 

Za vožnju brzinom od 120 do 140 kilometara na sat sleduje im novčana kazna u visini od 3.000 dinara, dok će za vožnju brzinom od 141 do 150 kilometar na sat morati da plate kaznu od 5.000 dinara.

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

Kad smo kod tempomata, realno prava prica samo ako imas automatika.

Ovo sa manuelnim je samo pola posla..

Ne bih rekao da je temponat na autoputu pola posla...

Link to post
Share on other sites