E39 530d slabije vuce


Recommended Posts

Auto ide sa ajde da kazem 70% snage, fali mu onaj turbo udar izmedju 1500-3500 obrtaja, tek u obrtajima vuce dobro, a na nizim mu treba vremena da krene. Sta sve moze biti uzrok? Krenuo sam metodom eliminacije od protokomera, pa katalizatora i nista. Sad sumnjam na egr ili ventil na turbu...imate li neki savet?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamenili smo ventil na turbu I sredili geometriju, auto vuce kako bog zapoveda ali ima drugi problem. Kad je u punom opterecenju izbaci gresku I izgubi vucu , kao da udje u safe mode. Nakon gasenja I paljenja greska se iskljuci dok se auto opet ne nagazi u vise obrtaje. Sta dalje da gledam , egr? Ili to vise lici na neki problem sa gorivom?

Link to post
Share on other sites

Koliko znam nije varijabilna. Svejedno odnesi u neki turbo servis na testiranje turbo i znaces kakva je situacija sa turbom. Imao sam isti problem, odneo turbo na reparaciju, dobio garanciju i kraj price.

Link to post
Share on other sites

Majstor koji je radio turbo ( flojd ) je ustanovio da je turbo dobar. A ovaj problem je znao da se desi I pre skidanja skidanja turba, doduse tek kad se vozi preko 160 na auto putu. Upali se greska od grejaca

Link to post
Share on other sites

Greska je RAIL PRESSURE CONTROL. Da li je neko ima taj problem?

Hoce to,regulator pritiska cesto crkava na tim motorima.Moras tacno po broju da kupis,ima 3 vrste.

Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za poznavaoce petica. Auto mi u sabracajnoj ima 135kw, a po VIN-u 142kw, proizvodnja kraj 99. Da li je moguce da je model od 142kw ? Mislio sam da je taj motor u restyle modelima.

Link to post
Share on other sites

Gde ti pise da je proizvodnja kraj 99'te? u vin-u ili u saobracajnoj? krajem 2000te su poceli sa 142kw.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

I dalje nisam resio gresku RAIL PRESURE CONTROL u punom gasu. Ali od.kad je krenulo hladno vreme auto ne pali gresku osim ako ga ne izmaltretiram jedno 5-6 puta za redom pun gas do 150-60 npr tad opet pocinje da je pali. Jedni mi kazu da ako spoljna temperatura ima uticaja nije regulator pritiska vec pumpa na patosu, drugi kazu regulator na railu treci na pumpi...Nemam sve delove pa bih krebuo od necega za sta je najveca verovatnoca, sta mi savetujete? Imam regulator za probu, ako nije isti mogu da vratim, drugi regulator i pumpu nemam. Koliki je posao zameniti regulator?

Link to post
Share on other sites

Auto se ne opravlja pričom neki kažu ovo neki ono.Nemoj da me pogresno shvatis ali ne postoji neresiv kvar.Na tebi je da odlučis hoćes li da opravis auto ili ne,ako bas hoćes moras obezbediti novac.Sve sto ima veze sa railom moze da te zeza,pumpe,senzori pritiska,dizne.

Link to post
Share on other sites

Nemoj misliti da ga popravljam na forumu, ovde se konsultujem,a do sad sad radio dizne, zamenio jednu pumpu, cistio turbinu i menjao ventil, isprobao drugi protokomer itd... Problem.je kad nemas sve delove na gomili i mozes da ih isprobavas, a nema drugog resenja kad je ovakav problem.

Link to post
Share on other sites