Recommended Posts

Pa ima po ebay-u samo spojler da se uzme. nije prava stvar ali moze da posluzi.

Motor bi trebao da prodise fino sa ovom granom i dobice drugaciji zvuk. Fabricka grana je uzas, slavina klasicna.

headers_787401_E46_325i_330i_Supersprint_DSC4012-S.jpg

Link to post
Share on other sites

Ma znam da nema tog spera nigde i da ide komplet trap. Jako porazavajuce da mora da se izdvoji toliko para za sper.

Za pocetak cu ici na straight pipe varijantu sa ovim granama, pa ako bude bas uzasno za voznju dodace se nesto da ga malo utisa.

Link to post
Share on other sites

a nemam pojma ni sam, decko koji je kupio moj auto je to kod njega radio, ja samo znam da sam mu ja pocupao katalizatore a sta je P radio nemam pojma a verv ni ovaj ne zna, samo je platio da se napravi od pocetka do kraja. iskreno ne verujem da je vise od 100 150e dao

Link to post
Share on other sites

a nemam pojma ni sam, decko koji je kupio moj auto je to kod njega radio, ja samo znam da sam mu ja pocupao katalizatore a sta je P radio nemam pojma a verv ni ovaj ne zna, samo je platio da se napravi od pocetka do kraja. iskreno ne verujem da je vise od 100 150e dao

ma ja sam cevi uradio pre godinu i nesto, mada sam trebao malo veci precnik al jbg... sad bi radio samo zadnji lonac, jer ovaj od M-a otisao u k, a da opet jurim takav i da bude u kurcu mislim da nema smisla

Ma znam da nema tog spera nigde i da ide komplet trap. Jako porazavajuce da mora da se izdvoji toliko para za sper.

Za pocetak cu ici na straight pipe varijantu sa ovim granama, pa ako bude bas uzasno za voznju dodace se nesto da ga malo utisa.

jbg, to je najveci razlog zasto vec nije uzet neki e46

straight pipe skroz do kraja ili sa zadnjim loncem??

Link to post
Share on other sites

Pa posto sam zadnji i predzadnji vec skinuo, ostao mi je samo onaj prvi posle grana ali i on je poceo da tandrce tako da ce i on da se zameni cevkama pa cu videti kako ce biti ali ce verovatno biti strasno za voznju pa cu staviti neki zadnji lonac.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Evo malo da se osvezi tema, nisam odavno pisao. Malo se radilo na autu, vise se vozio. Bilo je par problema i sredjivanja. Mucio me je prednji trap tj. auto je nekako bio neutegnut za moj ukus i posle obilazenja jedno 10 "majsotora" kod kojih je sve top sve k'o novo i sl. otisao sam kod Viktora (Ap sport) u vojvode stepe gde smo nasli problem. Posto sam mislio da je letva u pitanju odradio sam remont pre toga i imala je malo lufta kad sam je skinuo. Nakon toga otisao na proveru gde je ustanovljeno da amortizer ima luft u lezistu klipa i da "klacka". Kad sam skinuo amort solje su takodje imale luft sto se videlo tek kad je skinut amort. Zamenio to sve i sad je utegnut maksimalno. Namonitrao sam kopiju M3 zadnjeg branika i odradio izduv tj. zadnji lonac i zavrsetke kod Pirketa. Pre toga sam vozio samo sa srednjim loncem i granama, zvuk je bio zlo ali nije imao definiciju nego jedan opsti haos. Postavicu snimak. Izmerio sam glasnocu 128db je bila :) 

Jedan savet - izbegavajte vodene pumpe sa plasticnim perajima u sirokom luku. Meni se raspala na moru nakon jedne godine koriscenja.

14054232_10209725535112139_8988707316502IMG_20160802_084215227.jpgIMG_20160507_123742393.jpgIMG_20160625_195006625.jpg

IMG_20160522_134247473.jpg

20160404_131507.jpg

image-9a8d9252cf060b9ffcf351c81a69cbc5bf

 

Link to post
Share on other sites

Sto se tice pumpe menjana je prosle godine, sastavila je malo preko godinu dana. Tad su zamenjeni svi kaisevi roleri i pumpa a od tad sam presao mozda 30k tako nesto. Odrzavanje je na prvom mestu a posle budzenje i slicno a vidi se da se ne stedi na tome. Ostale su jos kocnice da se odrade ali tu razmisljam sta i kako posto imam par kombinacija u glavi.

Sto se tice felni nisu mi bas neki top izbor ali kad sam spremao letnji set nije imalo nista bolje po oglasima sto se moglo priustiti. Gume su 235/35 napred i 245/35 pozadi. Vozio sam i 235/35 pozadi i bilo je previse razvuceno i sara je brzo nestala tako da sam uzeo ove. Prava mera je 255/30 ali ih nema nigde.

Sa granama je zivnuo malo ali mislim da mu fali neki cip da se jos malo razvrti na visokim. Ostao je samo jos x-pipe umesto prvog lonca i to je to sto se tice izduva.

Link to post
Share on other sites