Recommended Posts

E ovako. Radi se o e61 525d sa 177 konja. Ponasa se kao matora baba. Pre njega sam imao 530d e39 sa 193 konja , razlika je 16 konja a u voznji su kao nebo i zemlja.

Auto sam uzeo sa turbinom koja je pistala, i pustala ulje, imao je pukotine na izduvnoj grani. Turbo sam remontovao u Novom Beogradu, kod Slobe. Zamenio sam i izduvnu granu, separator uljnih para, i filter vazduha. Nakon odradjenog posla sledi probna voznja , i sta se desava. Auto je isao do 140 kmh i do max 3500 obrtaja. Na kompjuteru je pokazao da je filter cestica pun i da je pokrenut postupak regeneracije. Odvozio sam nekih 40tak kilometara i nakon toga u kompjuteru nije pokazao nista osim da grejaci nisu u redu. Onda je bilo sve u redu sa obrtajima i sa brzinom, isao sam do 220kmh, ali Auto je slab na startu, nekad mi se cini da tesko krece. Kad sam u drugoj brzini i dam gas u patos treba mu da sa nekih 1100-1200 obrtaja jedno 2-3 sekunde dok stigne preko 2000 obrtaja. Izgleda mi ponekad da tek od 3000 obrtaja pali turbinu. Probao sam i sa otkacenim protokomerom da vozim ,nema nikakve razlike. Napravio sam jedan video sa dijagnostikom (Live data) u voznji . Postavicu ovde pa ako mozete nesto da zakljucite iz videa pisite. Na forumima nalazim da moze svasta da bude. Da elektronika na turbini nije dobra, pri startovanju motora pomeri se ona mala sipkica koja odredjuje pritisak turbine.

Link to post
Share on other sites

cuo sam da je taj Sloba vrh majstor za turbine, mozda te zeza onaj akutator ? mozda je potrebna kalibracija, nista drugo mi ne pada na pamet, il nesto sa egr-om, mada opet valjda bi pokazao gresku, ili si se navikao na auto :)

Link to post
Share on other sites

Jel moguće onda da turbina nije dobra? Ne znam da li ste odgledali video do kraja , ali ima delova gde se vidi da mu nedostaje vazduha (luftmasse).

Link to post
Share on other sites

Neto gledam ove vrednosti za protokomer i ima razlike u količini vazduha koja treba da bude i koja jeste , i otprilike taman tolika razlika je u pritisku od turbine

Link to post
Share on other sites