Recommended Posts

Pozdrav ljudi.

Imam problem auto ne vuce sa malih obrtaja tj nekad ne vuce nikako kao obican dizel.

Desava se da prokine pa ide kao lud,a nekad ne ide do 2500 -3000ob/min pa onda povuce. Nema pravila bukvalno.

Uradjen mali servis komplet svi filteri ulje itd. Sem separatora uljnih para.

Zamenjena creva od vakuma .

Ociscen egr ventil,protokomer,usisna grana koliko mogu da pridjem rukama(nije skidana)!

Bio sam na dijagnostici,izbacio je gresku za grejace,egr ventil,protokomer,valjda nesto oko pumpe elektronika tako nesto. Greske su ponistene i otisao provozao se iskljucio crevo od egr-a malo nesto bolje povlaci isto nema pravila. Opet ga nakacio na dijagnostiku i nije izbacio nijednu gresku.

Da li je neko imao slican problem ili zna sta je?

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Delphi dijagnostika cini mi se majstor mi je gledao...

A sva crevca sam izmenjao i proverio naravno.

Cak sam pokusao da direktno spojim od ventila na turbo tj da preskocim ono crno burence od vakuma . I nista...

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

pa ako nekad ide dobro a samo nekad zeza, onda ga mozda nesto ubacuje u safe mod, to hoce da radi zbog ventila na turbini, ali inpa ili scanner treba da pokazu da je u njemu problem

kazem ti proveri protokomer, nadji inpu, live parametre i vidi kakav je..........

sa inpom mozes videti i turbo koliko daje pritisak pa ce ti biti jasnije

Link to post
Share on other sites

Pa samo mi je jednom isao bas kako treba,ovo ostalo je sve smesno nekad prokine na 2500 nekad na 3000. A desi se da ga baci u safe mode. To se bas prepozna ugasi turbinu skroz.

A ovaj je prpveravao punjenje turbine kaze da je dobro...

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

drug,

moj model je bio e 46 320 d iz 2000 godine 100kw

nebi da te prepadam ali spremi se za vatreno krstenje,prvi znaci boschpumpe ,hladan baci malo plavog dima ,nekad se stresa i je ,dizne nedobijaju dovoljan pritisak i to utice na vucu ,i tako neko vrijeme i na kraju nece da upali ,

ako ti je Sabac blizu pravac kod Ilije Burina dok nisi napravio jos troskova i jeftinije ce te izaci ,

PS

vozio sam taj model 8 godina ,

remont je 200 eura mene izasao -skidanje i monyaza posebno ,kad sam je namontirao kao drugo auto ide kao nevrijeme

i meni kad je majstor rekao nisam mu vjerovao i na kraju bi kako je rekao

nadam se da ce ti ovo iskustvo biti od koristi

lijep pozdrav iz Banjaluke

Link to post
Share on other sites

E druze. Pazi ne kazem da nije moguce.

Ali nemam ni jedan simptom od toga. Odlicno pali i hladan i vruc bukvalno na zez,cak me i nervira sto malo ne vergla da razbije ulje.

Ne dimi ni na prvo paljenje ,nema plavog dima uopste.

A protokomer je takodje davao dobre parametre,pp majstoru. Mada je rrekao da moze biti do njega ali nismo imali drugi da probamo...

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites