Vreme ili ne za zamenu ulja?


Recommended Posts

Pozdrav! Jedno pitanje: obzirom da sam za godinu dana prešao nekih 9000 km-da li da ulje menjam sada ili mogu još da vozim? U pitanju je E46 320 d(100kW), a sipao sam BMW ulje 5W40 (po preporuci majstora), mada sada razmišljam da pređem na 5W30-iako mi ne troši ulje. Takođe, zamolio bih vas i da preporučite ulje: BMW, Motul ili nešto treće(npr. Castrol Edge). Hvala unapred svima!

Link to post
Share on other sites

s obzirom na kvalitet ulja koja se prodaju kod nas, punu sintetiku treba menjati na 10-12k kilometara

tako da spremaj se lagano za zamenu

ja sam licno uvek bio za castrol ili bmw, mada mnogi hvale motul

koje god da sipas neces pogresiti

a sto se tice gradacije, mislim da nemas potrebe da eksperimentises, 5-40 je sasvim ok ulje za taj motor.............

Link to post
Share on other sites

kod mene je 110kw motor, sipam bmw ulje (shell 5w30) u ambalazi, doduse meni su dovezli iz austrije jer nisam zeleo da eksperimentisem sa nasim uljem. ne trosi nista ulja. Mozes i 5w40.. neces pogresiti u svakom slucaju koje god od ova 2 da sipas.

Link to post
Share on other sites

Ulje menjas na 10000-15000max, zavisi od voznje(grad, otvoreno), ili na godinu dana, sta pre istekne. I samo da nije fals i da zadovoljava standarde predvidjene za tvoj motor. Ja sipam Motul i zadovoljan sam.

Link to post
Share on other sites

Zvao sam Mass company, i njihova preporuka za moj motor (320 d, 100Kw) bi bio Motul 8100 X-cess (5W40). Cena za pakovanje od 5l je 5310 dinara, dok litar košta 1121 dinara. Da li ovo predstavlja dobru kupovinu? Uzimajući u obzir i kvalitet ulja, kao i to da su oni generalni uvoznici Motul-a. Hvala svima!

Link to post
Share on other sites

Hvala puno! Što se filtera tiče- izbor je pao na Knecht (isto u Mass company-ju), mada sam prilikom poslednjeg servisa stavio Mann-ove (bili su na akciji). Čisto da promenim/uporedim malo... Pojedini trgovci govore da je suludo davati 1000-2000 dinara više na filter za vazduh i filter klime-vaše mišljenje? Srdačan pozdrav!

Link to post
Share on other sites

ja menjam na 8000km, mislite malo na turbo.. ako se ne podmazuje dobrim uljem ode u tri lepe

Ziva istina. Al objasni ti to ovima sto se loze na interval od 15.000km. Samo ulje na vreme i pobedio si.

Link to post
Share on other sites

ja menjam na 8000km, mislite malo na turbo.. ako se ne podmazuje dobrim uljem ode u tri lepe

Moj matori menja na 8000(nekad i malo posle),presao je da Fokusom preko 150! Ubi ti mene ako moze neko da me ubedi da BMW ima losije motore od Fora! SVe je to do odrzavanja!!

Link to post
Share on other sites

Najbitnije je kako je neko odrzavao pre tebe tih ~300.000km koliko skoro svaki auto ima na satu.. Nece on da rikne za 20.000 ako nisi menjao ulje, skodi vremenom takvo odrzavanje, ali trenutno ne. Ako ti se nesto desi za tih 20.000km, da si menjao ulje na 5.000km desilo bi ti se ma 30.000. Znaci najbitniji faktor je sreca, a ako auto planiras da zadrzis redovan servis i otklanjanje kvarova na vreme kvalitetnim delovima je resenje da manje boli glava

Link to post
Share on other sites

Cim krene da trosi, vreme je za zamenu. Aj sto ne podmazuje kako treba, nego ni ne cisti motor, pa sav taj gar, pogotovo kod dizela zavrsi na mestu gde ne treba. ne znam tacno gde, to neki mehanicar moze bolje da objasni. Turbo vec rekosmo da ide u out od loseg ulja. Ulje mu je kao krv. Stonsi menjaju krv i vidi ih, imaju sto godina, a furaju i dalje pun gas. Tako isto i djunta...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Od kad sam uzeo auto ulje menjam na 12.000. (od prilike na svakih 5 meseci) jer priblizno mesecno predjem po 2.500km.

Lako je nekome da jednom godisnje menja na 6.000 (onda bih ja trebao da ga menjam 5 puta godisnje po toj logici...)

Castrol 5/30 sipao sam do zadnjeg puta i sada sam presao na BMW 5/30. Mogu reci samo da je 5/30 mnogo kvalitetnije i bolje.

Svako ima pravo na svoje misljenje i svoj neki servisni interval ali 6 ili 8 hiljada je po meni jako malo... od 10 do 12 je ok za kvalitetno ulje.

I naravno separator svaku drugu zamenu ulja... :wink2:

Link to post
Share on other sites

Kada je motor preao manje od 150000km onda je vremenski interval zamene ulja na 20000km,Ako je preao vie onda zamena na 15000km.Govorim o ulju 5w30.To u naem servisu tako praktikujemo.Oni koji su preli preko 300000km onda u te motore sipamo 10w40.Vozila koja imaju particle filter u njima bez obzira na kilometražu samo ulje 5w30.L04.Govorim o originalnom BMW ulju 5w30.

Link to post
Share on other sites

Svako menja kako njemu odgovara...da li je kvalitetnije ovo ili ono,ne znam kako bih mogao da vidim niti da utvrdim a licno mislim da to ovde niko ne moze samo se nagadja! Kod nas je sve lose,pocev od benzina,r.delova pa i uljasu losa,ja se vodim tom logikom pa ga tako i menjam!

Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio auto u njemu je bio Castrol 5-40. Od kada je u mom vlasnistvu sipam 5-30 Omv Bixoll koje mi cale donosi iz Beca i mogu da kazem da sam prezadovoljan.Na satu imam oko 210000 ulje menjam na godinu dana za koje predjem u proseku oko 12000 ne trosi ga uopste. Kod nas se moze naci samo na Omv pumpama i cini mi se da je oko 1900 dinara litar tako da je skuplje od Catrola sto me je iznenadilo jer je relativno nepoznato. Preko je 28 eura litar.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Total nasuo jednom na nagovor majstora koji se kleo u njega (a imao je i celo bure),prihvatim i naspem u e36 ,sutradan su poceli da zveckaju hidropodizaci. Posle 3 dana sam ga ispustio i sipao mobil 10w40 kao i pre toga

Link to post
Share on other sites