Molim vas za savet... hvala :)


Recommended Posts

Zdravo ekipo znam da ovu temu ima na forumu ali hocu da mi neko pojasni nesto i da savet sta da radim ...

Hocu bmw za nekoliko dana idemo holandije i hoce bmw vishe od 2001, 2002 e sad pitanje je 316 , 318D il I , i 320D ( 150ph)

Vako sad necu nesto preveliku brzu vozhnju ili nesto pitanje je dali da je benzinac 316i 115ph ili 318CI od 143ph ( sa plinom ) ili da bude 320D 150ph ... hocu neko da mi pojasni oko 316 poso chitao sam da je jako slabi od drugih sto je normalno ( plus sa plinom ) dali je to neka ogroma razlika i voznju i sve ostalo ... 318i da bude 143 ph volim onaj coupe verziju benzinac ... ili da bude 320D 150ph koi znam da je bolji od 318 ali stja je razlika koja je razlika ... vishe volim benzica zato pitam ... ovo mi je prvi bmw i hocu da znam sto kako Hvala svima ako nije problem da mi odgovorite ... ( razumemo se jer sam i makedonija )

Hvala pozdrav....

Link to post
Share on other sites

prvo moras da odlucis da li hoces dizel ili benzin

a razliku izmedju tih 115 i 143 ili 150 i sam vidi, nije bas mala razlika

generalno dizel manje trosi i lepi u sediste kad ukljuci turbinu, ali je skuplji za odrzavanje......

benzinac vise trosi, jeftiniji za odrzavanje

Link to post
Share on other sites

Gde ce da ga obilazee..loze teee!! Ako hoces da si baja uzmes 2.8 sve ostalo je tu negde! Dizela ako umzes ima da mu budes rob!! Ajde neka se javi neko ovde sa foruma ko nije pukao za dizela jos 1000e da ga vozi normalnoo! Svi presli 600.000..Leone je za zadnej 320d koliko se secam pukao 800 i vise neka kaze ako je nije tako(im aih jos ovde dosat ako su ljudi neka se jave...secam se jedne recenice vozimo dizela stedimo a an kanalu svaki dan)... Sad vecina njih vozi benzinjare 2.5....2.0 ti je skoro isti kao 1.8! Ako sam nesto pogresio neka me isprave!!.0 sa plinom ako ga pritegnes ti je NULA.2.5 je prava mera ali registracija 40.000! Recite jedom iskreno nemoj te samo juriti koga cete da oderete posle za delove...Monofazni motori a vecina na INVALIDE registrovane!!!! Muka mi od ovog foruma viseeee....

Link to post
Share on other sites

Kaski moje je mišljenje da treba da uzmeš auto u što boljem stanju sa sto manjom kilometražom, sa proverljivom servisnom istorijom i sa što boljom opremom. Nemoj po motoru da biraš, nije to prioritet kod tako starog auta.

Link to post
Share on other sites

Evo ja imam dizela 4 godina zamenio mu rame,silen blok,remenicu,grejace i Nov akumulator. Ali sam uzeo auto sa komplet servisnom istorijom i dovezao sa pravom km. Nisam gledao opremu samo stanje auta,pa mi je skoro klotara ali u savrsenom stanju,mada ga po gradu skoro i ne vozim samo na duze.

Link to post
Share on other sites

I ne da sam zadovoljan nego i vise od toga za sad. Ali ga i ja pazim posle voznje radi u mestu par minuta zbog turbine,nikad ga ne cepam dok ne dodje do radne temp,iskljucujem klimu 10 min pre nego sto ga ugasim ...cuvam ga max i sve original narucujem u delti

Link to post
Share on other sites

Bezi od dizela, ne treba ti to. Samo benzinci, bolji su sa 6 cilindara. Ovi od 4 cilindara valjaju samo stariji motori m43 ali se to ne uklapa u godiste koje trazis. N42 motori su generalno sranje , cak su i losiji od 2.0d motora. Benzinci sa 6 cilindara su prava mera.

Link to post
Share on other sites

Ako spuste registraciju za preko 2000ccm, onda ce sigurno da povecaju za manje kubikaze. Olos koji vodi politiku u ovoj drzavi nikada nista nije uradio a da ide nama u korist. Garantujem da ih placamo da smisljaju nacine kako da nam uzmu jos neki dinar preko.

Setite se kako su to uradili kada su motocikli u pitanju. Smanjili su registraciju za kubikaze preko 1000ccm, kojih je procentualno jako malo, ali su zato podigli namete za manje kubikaze, plus sto su uveli godisnju registraciju za kubikaze do 50ccm.

Kada sve stavis na papir, drzava je u debelom plusu a mi u debelom minisu.

Link to post
Share on other sites

Ako i prodje trenutni predlog, nece se gledati kubikaza vec snaga jer su u trendu mali turbo motori sa puno konja.

Sta ce to znaciti u praksi, registracija za merc 123 sa 3000 kubika i 60 konja bice u rangu punta sa 60 konja. Takvih automobila gotovo da i nema vise na putevima.

Link to post
Share on other sites