Auto proradio na benzin, sreca sreca radost :)


Recommended Posts

I napokon sredjena benzinska pumpa na e36 1.8i m40, i ljudi moji ja sam i dalje u soku kolika je razlika u voznji izmedju plina i benzina, cak i na ovom takoreci slabijem motoru. A plin ide napolje, ionako nije atestiran, niti moze da ide na atest. Jeftinije mi na benzin nego da me teraju na vanredni i skidaju tablice.

Link to post
Share on other sites

Auto je kod mene tek nekoliko dana, iskreno, nisam imao problema sa plinom, i veoma mirno radi, ali vuce se kao slina. Zbog toga sam jedva docekao da zamenim pumpu. Inace protokomer je dobar, i ono plasticno crevo od usisa je u odlicnom stanju, sto znaci da nije imao detonacije. Valjda. :)

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da nije imao detonacije... Meni je na kocki detonirao dok nisam sredio struju, ali bez posledica. :)

Ne bih ugradio plin nikad vise, niti bih kupio auto sa plinom. Kolega terao pasata na atestiranje za plin, traxili mu naslone za glavu pozadi i tako neke gluposti... :)

Inace, video sam ti auto pre dva tri dana kod Ilijaka :D

Link to post
Share on other sites

Sekvent je super stvar pogotovu ako prelazis dosta kilometara,usteda je fina,ja sa 7com na 100km po gradu potrosim oko 1100do1200din plina,sto je 800do1000din manje nego da vozim na benzin...nemam nikakve zajebancije,sipam palim i nemislim..a dnevno predjem 50tak km,zenin e39svaki dan 80km predje...ko predje dnevno10km njemu nije opasno..

Link to post
Share on other sites

Sekvent je super stvar pogotovu ako prelazis dosta kilometara,usteda je fina,ja sa 7com na 100km po gradu potrosim oko 1100do1200din plina,sto je 800do1000din manje nego da vozim na benzin...nemam nikakve zajebancije,sipam palim i nemislim..a dnevno predjem 50tak km,zenin e39svaki dan 80km predje...ko predje dnevno10km njemu nije opasno..

Znam da vecinom ovde na forumu mrze plin, i znam da bi svi mi voleli da vozimo na benzin, ali standardi su nam takvi da je to tesko izvodljivo za svakog. Narocito ko prelazi vise kilometara. Iskreno, nemam nista protiv plina, i nisam imao neka losa iskustava ni na vektri koju sam vozio do skoro, a bila je dugo kod mene. cak je isla mnogo bolje na plinu nego bmw. a motor bio 2.0 113 ks. doduse 16v

Ne verujem da nije imao detonacije... Meni je na kocki detonirao dok nisam sredio struju, ali bez posledica. :)

Ne bih ugradio plin nikad vise, niti bih kupio auto sa plinom. Kolega terao pasata na atestiranje za plin, traxili mu naslone za glavu pozadi i tako neke gluposti... :)

Inace, video sam ti auto pre dva tri dana kod Ilijaka :D

Pa mozda je i ovde, ali bez posledica. Terao sam ga do nekih 4500 rpm, i sve je bilo ok. Nisam smeo vise od toga na plinu. :) dok je od danas druga prica. :) svidja mi se kako ide kad se uzme u obzir koji je motor. A sad za atest traze gomilu nekih gluposti, uzas zivi. da osedis tri puta dok zavrsis. A inace preko puta ilijaka i radim, cesto mozes da ga vidis tu, kad nije parkiran unutra. :) a za nekih 15-20 dana ide na komplet sredjivanje limarije i farbanje. ne valja ovo ovako kako je sad.

Link to post
Share on other sites

Ma da, tu sam ti ja gde je onaj auto plac, i one sipke. Otvaram sutra temu tamo, okacicu slike kakav je sad i kako sve napreduje. Imajte malo obzira, nov sam, pa dok se malo uhodam. :)

Link to post
Share on other sites

I sa sekventom je drkanje, kome ne smeta super, ali ni ja ga ne volim. Jedino obicni na karburatoru ne pravi probleme

Prave i te kako,m10 recimo tako upropasti dizne i membrane da niko vise nemoze da popravi.

Link to post
Share on other sites