E46 320d variraju obrtaji,gasi se...


Recommended Posts

Drug ima problem,nije član foruma pa me je zamolio da njegov problem postavim ovde,radi se o modelu 320d 2003god,prekopiraću njegov opis sa yotube-a:

Auto pali normalno svaki put i kad je hladan i vruc na leru variraju obrtaji padaju pa se dizu i gasi se . Kad god se ugasi odmah posle toga normalno pali. Normalno radi na višim obrtajima, ponekad izgubi snagu pri dodavanju gasa pri većim obrtajima. Uradjen mali servis. Uradjena dijagnostika nije prikazao nikakvu gresku. Da li je neko imao slična iskustva po ovom pitanju ili imate nekog dobrog majstora za BMW. Unapred hvala.

https://www.youtube.com/watch?v=SAu4lzq_FqQ&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites

Isao je i kod Simele koji važi za boljeg majstora,pa mu nije pokazala dijagnostika ništa,posle servisa 2 dana je auto imao mnogo blaže seckanje u vožnji,a prilikom zaustavljanja obrtaji su varirali 50 do 100,i onda ponovo po starom čak se auto i ugasi,na većim obrtajima iznad 2000 puni normalo i ide,problem su manji obrtaji na leru i prilikom kretanja i vožnje na nižim obrtajima ispod 2

Link to post
Share on other sites

Ne znam koja je je dijagnostika,nisam bio prisutan,nema ovaj b. pumpu...danas mu se upalio i check engine,zakazao je sutra kod Bogdana na Salajci,dečko je radio kod Radulovića,zna posao,meni je moj auto radio

Link to post
Share on other sites

gubi mu nedje pritisak u rail sistemu.Mogu biti senzori na letvi dizni regulator ili pumpa al cudno da dijagnostika nije pokazala nista...Zvuci cudno al moze biti i altenator i akomulator da zezaju da pada i raste napon bilo je i takvih primjera kod ovog motora... :)

Link to post
Share on other sites

dve dizne imaju protok 0,1 do 0,5 ,treća ide u minus zbog četvrte i ima -2 do -1.2 a četvrta ide u plus 1.2 do 2...prijavljuje grešku pad napona na kompjuteru motora,sva 4 grejača crkla kao i relej od grejača

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

pozdrav, jesi li sta uspio srediti ?

kod mene je na benzincu slican problem, upalim ga i normalno radi. Ali prilikom voznje kada stanem na semaforu ili pjesackom obrtaji pocnu da skacu gore dole. idu od nekih 600pa do 1600.

Auto se ne gasi. Kada dodam gas na leru obrtaji se smire.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites