Recommended Posts

Danas stigli andjeli iz PRC, sad je sve na gomili sto se rasvete tice, samo da nadje majstor vremena sledece nedelje pa da se sve ugradi :

Image00001.jpg Image00002.jpg Image00003.jpg

U medjuvremenu stigao i MPPS v16 iz PRC, pa cu uz pomoc kolege Nemanje da se poigram sa ECU-om ...

Image00001.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jutros ubacen preradjen firmware u ECU ( by Torque ), prvi utisak VAAUU ... a sad sledi testiranje raznim obrtajima i uslovima voznje.

Licno, cilj mi je smanjenje potrosnje kolko tolko, al za to mi treba par duzih putovanja. :D

Link to post
Share on other sites

Jutros ubacen preradjen firmware u ECU ( by Torque ), prvi utisak VAAUU ... a sad sledi testiranje raznim obrtajima i uslovima voznje.

Licno, cilj mi je smanjenje potrosnje kolko tolko, al za to mi treba par duzih putovanja. :D

Puno predjenih km , od danas malo brzih :D

Link to post
Share on other sites

Hvala Nemanja! Ne mogu nista da tvrdim bez valjaka ( koje cu posetiti prvom prilikom kad bude organizovano neko merenje u drustvu ), ali buljomer oseca razliku. Danas sam ga posteno poterao, u nekim trenucima mi cak i bilo zao ( not :-) ). Auto je zivahniji. Da se ne lazemo nije ovo ni do sada bio trom auto, ali sad lepse povlaci u petoj i sestoj. Presao sam danas nekih 150km, za potrosnju jos ne znam nista, ipak treba da propustim bar rezervoar goriva kroz auspuh pre nekih rezultata.

Nemanju ( Torque-a ) preporucujem svima koji se upuste u ovakvu avanturu, decko je lak za saradnju, skroz pozitivan, spreman da izadje u susret, pomogne onima sa manjkom prakse i znanja ( kao meni ), vezano ili nevezano za 'cipovanje'. Izgleda da sam u procesu stegao i drugara :-D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Hvala Nemanja! Ne mogu nista da tvrdim bez valjaka ( koje cu posetiti prvom prilikom kad bude organizovano neko merenje u drustvu ), ali buljomer oseca razliku. Danas sam ga posteno poterao, u nekim trenucima mi cak i bilo zao ( not :-) ). Auto je zivahniji. Da se ne lazemo nije ovo ni do sada bio trom auto, ali sad lepse povlaci u petoj i sestoj. Presao sam danas nekih 150km, za potrosnju jos ne znam nista, ipak treba da propustim bar rezervoar goriva kroz auspuh pre nekih rezultata.

Nemanju ( Torque-a ) preporucujem svima koji se upuste u ovakvu avanturu, decko je lak za saradnju, skroz pozitivan, spreman da izadje u susret, pomogne onima sa manjkom prakse i znanja ( kao meni ), vezano ili nevezano za 'cipovanje'. Izgleda da sam u procesu stegao i drugara :-D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Hvala drug uvjek mogu da pomognem ako sam u mogucnosti , ipak je to svrha foruma .

Tu smo da se pomazemo koliko god mozemo , na auto je uradjen standardni remap .

Veoma mi je drago da sam te usrecio tebe i tvoj automobil :driv_ing: :driv_ing: :driv_ing: :driv_ing:

Za najbolje i najtacnije rezultate najbolje je odraditi dyno mjerenje pre i sa tim mjerenjem da se odradi maapa , ako zelite najtacnije rezultate. Ovako samo mogu matematicki da kazem sta i koliko , stvar varira od auto do auta , i njegovog stanja

Da te srecno sluzi !!!

Naravno prijatelji se sticu kroz ovakve stvar , prijatelju :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Provozah drugare koji inace voze dizlo ( ja sam dosad vozio samo benzince ) pa mi rekose da mi je temperatura motora konstanto niska ( na mojim Hondama je pokazivac temperature uvek bio zakucan na 1/3 pa nisam ni primetio da to ovde nije u redu ). Omak sam zamenio glavni termostat i termostat EGR ventila, pa se situacija drasticno promenila :D

Pre promene ( posle predjenih 100km ):

Image00001.jpg

Posle promene :

Image00012.jpg

Glavni termostat ( FEBI BILSTEIN ) - 4800 :

Image00002.jpg Image00003.jpg Image00004.jpg

Termostat EGR ventila ( BEHR ) - 2800.00 :

Image00005.jpg Image00006.jpg

A ovo su moji veseli majstori :)

Image00011.jpg

Ubacen FM/BT Transmitter i mp3 player made in PRC ... Povezan da se pali kad tabla dobije napon - sluzi svrsi.

Image00007.jpg

Link to post
Share on other sites

Zaboravih opis.

Slusanje muzike sa mikrosd kartice se solidno cuje. Ako radi motor ne cuje se nikakvo pozadinsko sustanje. Ako sedim u tisini cuje se tiho sustanje ( kao na svakom fm transmiteru )

Odlicno cujem sagovornika preko zvucnika, i mene dobro cuju, ali u momentima kad niko ne prica moji sagovornici se zale da im pisti zvucnik telefona u usima ... Bemliga kolko para, tolko muzke

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pre ...

Image00001.jpg Image00002.jpg

U toku ...

Image00003.jpg Image00004.jpg Image00005.jpg Image00006.jpg

Rezultat ...

Image00007.jpg Image00008.jpg Image00009.jpg

Tesko ih je uslikati, bas jako bljeste. Ispalo je kako sam i zamislio! Pale se automatskina kontakt, gase kad se upali pozicija ili oboreno svetlo.

Link to post
Share on other sites

Nismo uspeli da ga ugradimo. Prstenovi su prvo povezani na mesto pozicije, ubaceni su i ponistivaci greske, probali i radili su bez prijavljivanja greske. Onda je momak izvadio "light control modul", povezao DLCM modul ( DayLight & Comming Home ) po semi koju ste poslali, i proradilo je sve. Posle 5-og paljenja nesto se zeznulo i DLCM modul je prestao da radi - cim smo dali kontakt diode su se upalile, a posle paljenja auta obavezno su pocele da se pale greske za obe prednje pozicije. Bilo je vec kasno u noc, pa nisam hteo da Vas zivkam za pomoc. Zasad su diode povezane nezavisno od auta preko releja, pa se pale cim dam kontakt ( sto mi bas ne odgovara jer ne volim da gore kad verglam ) a gase se kad se upali pozicija ili oboreno svetlo, cisto za prvu pomoc. Pa sam mislio da Vas zamolim ako jednom budete imali viska vremena i volje, pa da skoknem do Vas u Kikindu da bacite pogled.

Link to post
Share on other sites

Danas povezao Vranjinov modul na stolu, i radi kako je predvidjeno, tako da ostaje parola : ako hoces nesto da bude dobro uradjeno, uradi sam :-( Kad smognem vremena probacu sam da ga povezem ...

Update potrosnje posle cipovanja i zamene oba termostata :

60km/h - 4.2l

90-100km/h - 5.1l

120km/h - 6l

Ovo su podaci za konstantnu voznju.

Voznja u mom gradicu ( prva, druga, treca, koci ) oko 8l

Hvala jos jedanput kolegi Torque-u na predivnom poklonu!

Link to post
Share on other sites

Zasukao sam rukave, malo google, malo youtube, pronasao odgovarajuce napone na autu i vidi cuda, proradio Vanjin modul! Mogu da kazem EXTRA gadget! Hvala Vanja na strpljenju!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...