Recommended Posts

Imam jedan cudan problem na kolima, i sve je pocelo da se desava sad za vreme ovih snegova. Naime, s'vremena na vreme mi se upale lampice od ABS, ASC i rucne kocnice i stoje tako upaljene dok se ne ugasi auto. Posle "restart"-a, sve radi ok i onda totalno random mi se ponovo sve tri popale.

IMG_0530.jpg

Zanima me da li je ok voziti auto dok se ne pronadje sta je i otkloni kvar. Da mi se ne desi da moram naglo da zaustavim, a ABS ne odradi posao :rofl: . Dosta mnogo sam u kolima (putujem svaki dan 120km na posao), i "ubio" sam oko 52K u zadnje dve godine.

Link to post
Share on other sites

Dijagnostika da se vidi razlog paljenja lampica.

Ako gore lampice ABS nece odraditi posao....

Mozes li mi reci koji je najbolji software za to, ili ako znas neki servis na teritoriji BG-a koji moze da mi pregleda kola?

Nadam se da radis za 100.000din kao poslanik :D Odakle si

Tu sam negde, a radim kao softverski inzenjer u BG a inace sam iz Rume.

Link to post
Share on other sites

Zeza te verovetno senzor kalibracije ugla volana. Ili treba da se kalibrise stari ili da se zameni.

Link to post
Share on other sites

Mozes li mi reci koji je najbolji software za to, ili ako znas neki servis na teritoriji BG-a koji moze da mi pregleda kola?

Tu sam negde, a radim kao softverski inzenjer u BG a inace sam iz Rume.

Nije bas pametno reci da imas platu kao 3 prosecne kad trazis majstora :-D

Sent from my D6603 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Alo pa to je senozr ABS-a na jednom od zadnjih tockova (posto je upaljena i lampa za rucnu, da nije onda bi bio neki od senzora ABS na prednjim tockovima) , nista vise, to se i kod mene desavalo ja sam na kraju samo ocistio kontakte u kutiji gde se senzor spaja sa instalacijom i naprskao sa WD40...

I nije pametno reci da primas ~100.000k. platu jer ces da te navata neki majstor pa ces za ovakvu stvar da zamenis i ceo menjac iduci put...

P.S.

promeni se nick u Naivni Programer... :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Senzor roknuo neki ali ne znam zasto leon misli da je od kalibracije ugla volana zar se onda ne bi desavalo i po malo vlaznijem asfaltu ili cak i na suvom ovo isto da je on ? Mada kad se pale sve tri to moze da bude znak da je on kad zavrsis dijagnostike itd idi na regliranje mozda ides nakrivo po putu :)

Ja ti to pisem jer sam imao isti problem dok sam vozio 320da. Rekli su da je otisao senzor, ja sam ga iskalibrisao i ponistio gresku sa dijagnostikom i resio problem.

Link to post
Share on other sites

Zeza te verovetno senzor kalibracije ugla volana. Ili treba da se kalibrise stari ili da se zameni.

Ne znam da li je ovo ili se sve samo od sebe pogasilo, ali posle kalibracije (citao uputstvo na netu) lampice su se pogasile. Odma sam testirao ABS i ASC za svaki slucaj, rade posao. Opet kazem, nisam siguran 100% da je u ovome bio problem, ali je otklonjen za sada. Moguce i da su se kontakti osusili (na zadnjim tockovima), posto je stajao 8-9 sati na parkingu. Ako se ponovi, provericu kontakte na svim senzorima pa ako ne uspe dijagnostika. Nema mi druge.

Senzor roknuo neki ali ne znam zasto leon misli da je od kalibracije ugla volana zar se onda ne bi desavalo i po malo vlaznijem asfaltu ili cak i na suvom ovo isto da je on ? Mada kad se pale sve tri to moze da bude znak da je on kad zavrsis dijagnostike itd idi na regliranje mozda ides nakrivo po putu :)

Nove gume i reglaza uradjena pred zimu, negde pocetkom 11. meseca.

Alo pa to je senozr ABS-a na jednom od zadnjih tockova (posto je upaljena i lampa za rucnu, da nije onda bi bio neki od senzora ABS na prednjim tockovima) , nista vise, to se i kod mene desavalo ja sam na kraju samo ocistio kontakte u kutiji gde se senzor spaja sa instalacijom i naprskao sa WD40...

I nije pametno reci da primas ~100.000k. platu jer ces da te navata neki majstor pa ces za ovakvu stvar da zamenis i ceo menjac iduci put...

P.S.

promeni se nick u Naivni Programer... :prankster2:

Nema potrebe, na kolima vecinu stvari radim sam (koliko mi oprema dozvoljava), ali postoje neke stvari koje ne znam i zato se raspitujem. U ostalom, znam da programiram cipove tako da mi "low level" i HEX programiranje nisu strani. Samo me nedostatak nekih "alata" za rad ponekad ukoci i zato sam trazio naziv software-a kojim to mogu da dijagnosticiram ili majstora koji to moze brzo da mi zavrsi.

Sto se tice placanja, mozes me jednom "oderati" ali nikada vise moj auto neces videti u tvom servisu. Da budem iskren, bar kod nas u Rumi, nije bitno da li imas platu 30k ili 300k, majstori kad vide BMW-a odma povecaju cenu bar za 30%. Sta god da rade! I bas zbog takvih sam poceo da se edukujem, citam literature i forume i polako kupujem alate za rad.

Wd se ne prska na kontakte, inace

To nikako, zato i postoji kontakt sprej :sarcastic:

Hvala svima na pomoci! Za sada sve funkcionise (za ovih 200-inak km sto sam presao). Pozdrav i svako dobro.

Link to post
Share on other sites

Ok, pamet u glavu, sto se tice WD-a nisam za sada imao nikakvih problema, racunam da je struja niskog napona i male amperaze tako da nema gde, jedino ako pravi kakav otpor pa su ocitavanja losa ....

Link to post
Share on other sites

A moze da bude i prekidac stop svetla koji kosta polovan 1500 dinara.

Nadji ti majstora, na forumu predstavi auto i razglabaj o felnama.

Zato sam i dosao ovde, da mi ljudi preporuce nesto ili nekoga. Sit sam ovih majstora sto "sve znaju", ako me razumes.

Link to post
Share on other sites

E pa onda sam radi, ja sam ti ponudio da ti dijagnostikujem problem gratis pa ti radi sta hoces sa tim, ni to neces...

Bro, da budem skro iskren da ne ispadne da se "uvlacim" bilo kome zbog bilo cega, nisam mogao da se javim. I rekao sam ti, a i pogledaj poruku, da cu se javiti za vikend jer "se nadam da ces imati i ti i ja vremena". Posao mi je toliko zajeban, da mi se desi da danima, pa cak i nedeljama, nemam socijalan zivot. I veruj mi, nebi svoj zivot stavljao na kocku zbog par desetina eura ...

A i s'obzirom da mi se sada vise ne pojavljuju greske i sve radi OK, planirao sam da te kontaktiram cim se i ako se pojave problemi. U svakom slucaju, hvala na ponudi i bez ljutnje. Nije namerno bro ...

Link to post
Share on other sites