Kada bmw postaje stari auto i potrebno ga je mijenjati?


Recommended Posts

Šta mislite kada BMW auto postaje staro neisplativo vozilo koje treba mijenjati za novije?

Da li se to određuje po pređenim kilometrima, pa npr. kažeš da ti je auto prešao 400.000 km i nema smisla više ulagati u to vozilo? Ili po godištu, npr. e46 2002. g (koga trenutno vozim) je već stari auto, 14. godina i ko će to više voziti kad su tu nove serije vozila? :prankster2:

Evo jedan primjer:

  • sada BMW e90 košta oko 9000e. Za 4 godine koštaće npr. 5000e - gubitak 4000e
  • BMW e46 košta oko 4500e. Za 4 godine koštaće npr. 2500e - gubitak 2000e

Dakle, ako vozim e46 i ako zanemarimo odražvanja oba vozila onda ću za 4g imati 2000e više nego da sam vozio e90. Dakle, svake godine imam dodatnih 500e za vanredno održavanje e46 zbog toga što je stariji od e90. A ako tu uključimo standardna održavanja a ujedno i vanredna onda će razlika biti još veća jer je servisiranje novijih modela skuplje.

A šta je sa novijim tipovima bmw-ova, koliki je tu tek gubitak svake godine?!

U redu je kada neko kaže imam love i hoću da vozim novije auto, koje je pouzdanije itd. Ali kada se priča o novijim autima kao isplativijim tokom godina onda se baš i ne slažem.

Zašto bi neko uzimao kredit ako nema npr. 9000e da kupi e90 u cilju uštede na održavanju, jer je novije auto itd, kada možda ima tih 4500e da kupi e46 bez kredita i da prođe dosta jeftinije?

Kod mene je e46, 2002. g. prešao 290.000km i voziću ga dok se e90 facelift ne spusti na neku razumniju cijenu, do tada sam zadovoljan sa ovim koga vozim i stvarno ne bih ga mijenjao bez razloga. Jedino što vidim koliko je km prešao pa ono kao auuu, to je mnogo, mjenjaj to. A zašto kad može još par godina..?

Šta vi mislite o ovome, ima li ovo smisla? :scratch_one-s_head:

Link to post
Share on other sites

Nije to baš tako jednostavno. Na cenu kola dosta utiče stanje, broj pređenih kilometara, broj vlasnika, servisna dokumentacija,dal je lupan.... U inostranstvu biće skuplja 36-ca u mint stanju od prvog vlasnika sa urednom servisnom i kilometražom do 100000km i to ne malo od E-90 dizela 2006-2007 npr. sa 300000km koji je promenio više vlasnika i nema urednu servisnu knjižicu (i napolju imaš ljude koji popravljaju kola na ulici po predgrađima, ne samo kod nas). Kockice u mint stanju su već oldajmeri i vrlo retko mogu da se uopšte i vide negde na putu i njima tek cena skače.

Mint E90 dizel teško ćeš naći ispod 15000-12000e napolju i kod nas od prvog vlasnika i sa servisnom i svim računima od servisa

Link to post
Share on other sites

Nije to baš tako jednostavno. Na cenu kola dosta utiče stanje, broj pređenih kilometara, broj vlasnika, servisna dokumentacija,dal je lupan.... U inostranstvu biće skuplja 36-ca u mint stanju od prvog vlasnika sa urednom servisnom i kilometražom do 100000km i to ne malo od E-90 dizela 2006-2007 npr. sa 300000km koji je promenio više vlasnika i nema urednu servisnu knjižicu (i napolju imaš ljude koji popravljaju kola na ulici po predgrađima, ne samo kod nas). Kockice u mint stanju su već oldajmeri i vrlo retko mogu da se uopšte i vide negde na putu i njima tek cena skače.

Mint E90 dizel teško ćeš naći ispod 15000-12000e napolju i kod nas od prvog vlasnika i sa servisnom i svim računima od servisa

Po meni tako i treba.
Link to post
Share on other sites

Druze filozofija ti je skroz na mestu,ako uzmemo u obzir nas obicne smrtnike.

slazem se

auto postaje STARI kad ima max 2 vlasnika i uredno ga održavaš (znači mjenjaš sa original djelovima u službenom servisu, i auto održavaš u šaraf, po servisnoj knjizi, znaci mjenjaš svaki mogući djelić kako piše) a to KOŠTA!!! ali auto je uredan i nakon 398554km i 20 godina!

auto postaje KANTA kad ima 5 vlasnika iodržava se po potrebi i ima 211000km i 20 godina!

Link to post
Share on other sites

Auto je dobar sve do onog trenutka dok ne padne u ruke siromasnih filozofa koji po pravilu sve sami rade i najbolje znaju....sracunavaju svaki dinar ...ulje menjaju na 2x vecoj km ,jer ne treba cesce .......

tad je muceni auto skroz najebao.....a jos vise ce najebati kreten koji se zalepi na takav auto sa urednom sveze napravljenom servisnom knjizicom i ORIGINALNIH 185000km.....

BMW odrzavan i koga je vozio gospodin nikad nije star i ne isplativ

Link to post
Share on other sites

A sto bi prodavao BMW i menjao za drugi i tako gubio pare.
Lepo kupis drugi, i zadrzis postojeci...

Zena i ja smo skoro imali mozganje oko sledeceg auta, ovaj je postao mali za porodicu, treba nam veci (karavan), a treba i njoj auto za posao, i nekako smo kliknuli oboje da ne kupujemo tog prokletog punta za nju, vec da u e39 ubacimo automatik menjac, pa da bude zenomobil, a da za porodicu(i moje mentalno zdravlje) uzmemo jacu i mladju peticu karavana.

Win-Win situacija!

To sto bi izgubili, necemo izgubiti, izgubili bi bubrege ako kupimo punta, a petica karavan ili sedmica nam ne ginu nikako, X-a ne mozemo da priustimo pa odma otpada(ne mislim na cenu, vec na odrzavanje da to bude ispravan auto),
jos samo da se dogovorimo oko jos jednog dzipa za potrebe lova...jer e39 sa M ogibljenjem nije bas praktican za loviste, sneg i blato.... jer je fabricki patosiran, ali se nekako mucenik jos i provlaci, i gde ostaju vislja auta on ide, a ker se u gepeku ne buni uopste!

Zato ako ces da gubis na njemu, ne prodaji, uzmi jos jednog, nacice se i starom svrha, sto da ikome ista poklanjas ako si ga zdravo odrzavao, a jos ako te vezu uspomene na njega, nemoj ni da razmisljas....bice jos uspomena na staroj Benguli, taj ce da nadzivi e90 u svakom pogledu!

Link to post
Share on other sites

Pa jeste win-win, jer dobar punto ili fabija kakvu ona hoce je oko 3500-4000, a sto da mi se zena vozi u puntu ili fabiji i gubi bubrege.

Da stavim auto na oglase i camim mesecima dok se ne proda, ili oborim cenu nerealno samo da izvucem pare kada zatrebaju ako naleti neka dobra e60 u tom trenutku...ma kavi, bolje da zeni od mojih para kupim od samog sebe svoju e39-ku a te pare sto sam ustekao za zenin auto sacuvam kao da je e39 prodat i dodam koliko jos treba za e60.

I za iste pare imamo dva bmw-a, umesto BMW-a i Fabije...

I sta da ta fabija ili punto su neke macke u dzaku, okrpljenje ili sklepane u Sapcu kod majstor Djure, pa sutra vrisne auto, a ja prodao mint 39-ku za koju znam sta sam sve na njoj izmenjao i kakva je?
I sta i ako taj e60 bude rupa bez dna, pa jos i fabija rupa bez dna, a ja prodao staru peticu :shok:

Problem nastaje tek kasnije, kada treba menjati jedan od ta dva BMW-a....



Link to post
Share on other sites

Nisu majstori kod nas takvi gde to. Ostavis BMW-a, a majstora namlatis ali dobro(cisto da se ne ponovi opet) i uzmes sve nazad.Kad sledeci put nesto rikne opet kod njega, neces verovati kakva promena u nacinu rada(licno iskustvo buraz)

Link to post
Share on other sites

Nisu majstori kod nas takvi gde to. Ostavis BMW-a, a majstora namlatis ali dobro(cisto da se ne ponovi opet) i uzmes sve nazad.Kad sledeci put nesto rikne opet kod njega, neces verovati kakva promena u nacinu rada(licno iskustvo buraz)

:rofl: jos ce on da te casti novim delovima xaxa

Link to post
Share on other sites