Recommended Posts

bemewe.jpg

Pre koji dan nisam mogao da odolim i uzeh ovu igračku, malog "Junkersa".

88' 1.6, nikad udaran, prva pitura, trenutno otklanjam zaista sitne nedostatke na karoseriji.

Nakon toga - zechs cylinder bite.

Link to post
Share on other sites

@pepsy, Izvinjenije za nedostatak fotografija. I ova je bila na brzaka, nadam se da ću uskoro biti u prilici da ga bar operem, a onda i slikam.

Auto zaista nikada nije udaren, sve lajsne, prednji spojler, branici su u fabričkom stanju što je prilično teško videti na ovakvim kolima, nakon 28 godina.

Ima ponešto površinske korozije koju pažljvo i temeljno otklanjam kako bi karoserija bila maximalno korektna.

Već rekoh njemu je originalna farba i do sada po karoseriji nije "čačkao".

Ima svu originalnu dokumentaciju od Autouniona gde je kupljen i radi se o varijanti koja je bila koliko je meni poznato rađena samo za naše (SFRJ) i Grčko tržište.

Totalni klot, 1.6 55 Kw. :shok:

Zato je teško naći bilo kakav podatak o toj seriji na netu.

Link to post
Share on other sites

I ja imam iste takve ratkapne. Neunistive su! pre toga sam imao ove neke aftermarket Azija, kao neka šmekerica. Jedna od njih se raspala u vožnji! samo sam je ispratio u retrovizoru kako leti sa zadnjeg točka.

Link to post
Share on other sites

Prava retkost naci ovakvu (zdravu) :e30:. Drago mi je sto je u pravim rukama, Opremu i motor uvek mozes promeniti, bitno da je ostatak zdrav, a ne za presu! Samo napred!

Takodje +1 za E24!!

Link to post
Share on other sites

moj635_resize.jpg

Ovo nažalost više nije kod ja. Pre nove godine otišao u druge ruke. :russian_ru:

Bilo je previše limarskog posla (za mene), nažalost nisam našao dovoljno kvalitetnog raspoloživog limara.

Pored Merca W108, 635 je bio najbolji i najzabavniji, pri tom izuzetno pouzdan i robustan automobil (meni i jedan od najlepših).

PeMzija je blizu, a on je jedan od kandidata koji će ponovo ući u garažu, ali u maximalno očuvanom stanju.

Da se vratim na "malog" (definitivno najmanji ikad u mojoj kolekciji), ovo su moja prva iskustva sa šarmantnom kockastom napravom.

Obzirom da su joj potrebne samo estetske korekcije (nema limarskih akcija), radim polako i temeljno i nadam se da će rezultat biti najbliži fabričkom.

Nakon toga voleo bih nešto sa 6 klipova, predlozi su dobrodošli.

p.s.

Zaboravih, imam odličan dif sa meh. blokadom iz E28 535, E30 535 motor (u delovima), urađen polumotor m20b20 (glava pukla nakon 350 km).

Nešto od toga možda dođe u obzir ili neki M50, ili...

Link to post
Share on other sites

Koliko znam e30 316s siroki stop sa m10 motorom je za Yugoslovensko i Grcko trziste, nije samo sto je kolt nego fale instalacije za suvozaceva vrata i jos neke sitnice. Nije bio i nego karb. iz e21.

Lepo izgleda, jos ako je kako si opisao bice to dobar auto.

Link to post
Share on other sites

Koliko znam e30 316s siroki stop sa m10 motorom je za Yugoslovensko i Grcko trziste, nije samo sto je kolt nego fale instalacije za suvozaceva vrata i jos neke sitnice. Nije bio i nego karb. iz e21.

Takodje je ova verzija radjena i za Francusko trziste, samo sto je za njih oznaka bila 315 (kao iz e21). E sad, sto se opreme tice, sve zavisi kako je auto kupljen. Evo ja na primer imam i fabricki obc2 (13 dugmica), obrtomer sa ekonomerom, podizace i jos neke sitnice, dakle nije bas klotara. Cini mi se da se klima i servo nisu ubacivali u 316s. A koja instalacija fali za suvozaceva vrata, u to nisam upucen?

Link to post
Share on other sites

Suvozaceva vrata nemaju instelaciju za elektricne podizace, za centralnu bravu i za bocno ogledalo.

Koliko sam video, nisu imali skoro nista od opreme kao sto ocekujes na e30 kao sto si naveo. Mislim da nije bilo ni u spsusku za dodetnu opremu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dilema sa instalacijom na desnim vratima je prilično jednostavna, ako se pogleda slika vidi se desni retrovizor - električni, a to znači da do njega mora struja, a to znači instalacija, ista kao i kod drugih samo sa mnogo praznih mesta. :)

Proteklih danasa mnogo sam mlatio po netu u nameri da se odlučim čime nahraniti motorni prostor, decenijama ometan sa MX motoretom.

Kakva su vaša iskustva, dobre i loše strane u konverziji na pre svega M5x varijante, ali i M6x :to_become_senile: ...

...ili šta god drugo?

:hi:

Link to post
Share on other sites