Milan Dimke Dimitrijevic

Policija i tamna stakla

38 posts in this topic

50% taman, na prethodna 2 i na ovom sada 50% i to mi je taman :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

3 hours ago, Djoksa530i said:

Ima problem samo na odredjenim tehnickim, obicno onim gde se ujedno izdaju i nalepnice za registraciju, pa oni gledaju da bas sve bude PS. Inace se prolazi na 90% mesta bez problema i policija ne cima nikoga sa normalnim procentom, ja sam cak imao i malo veci i nije me niko nikad cimao. Inace preporuka za sve 30% folija znacajno leti kad su vrucine, a sa druge strane ne deluje ni seljacki ni kriminalno ni ne znam kako vec vrlo kulturno bar po meni, plus te niko sigurno ne cima. Imao sam od 30 pa do ja mislim 100% folije na prethodnim vozilima i 30% je idealno, a neki maksimum za moj ukus 50%.

I kad bih stavljao, stavio bih nesto balzu varijantu, mada mi kazu da one ipak vremenom malo blede, pa je preporuka npr da se stavi 50%. Iams li negde slike kako izgeda 30%? jesi tamnio i prednja stakla? Ruzno mi je ako su zatamnjena samo zadnja :/

Nemam sliku, nisam jos uradio na novom autu... Preko dana je dosta prozirno spolja, ali i dalje ne vidis bas facu coveka, a uvece jedva nazires siluetu. Vidjao si sigurno tako zatamnjena vozila

Ja sam skoro registrovao auto. Imam folije samo pozadi i jedva sam registrovao (kada sam ga uzeo, imao sam sve osim šoferke, ali sam skinuo napred iz razloga što mi smeta, noću pogotovo).

Tj jedva sam na NBG i u Zemunu našao tehnički da hoće da "zažmure" na folije. Da me nije strah bilo da na licu mesta ne počupam grejače, skinuo bi ih pred njima. Inače, skidanje folija nije komplikovan proces, jedino što posle ostane lepka toliko da ti se smuči život od skidanja istog. Na kraju sam uspeo da skinem medicinskim benzinom i vatom, pa suva krpa i tako u krug. Jebo ih onaj ko ih izmisli :D

30 minutes ago, Delija said:

Ako su ovi mogli nov auto da zatamne, onda ne treba bas previse brinuti.

Na tahničkom (četiri od pet tog dana <--- ovo je bukvalan broj) su pogledali da li je fabrički zatamljeno ili je ugrađivano i došli do zaključka da nije fabrički i čuvena rečenica: "A jel imaš atest za folije?" 

Moram da se raspitam gde se radi i koliko košta, da dam tim vampirima šta je njihovo da se ne smaram svake godine.

Inače, off topic, pozajmim auto bratu za vikend, i zaustave ga panduri i jedva ga puste zbog prve pomoći. Imam je ali je pre malo manje od dva meseca istekla. Tako da nije loše da se i to proveri sa vremena na vreme :) 

ja sam ih skidao na bise kola bez problema.samo dobro zagrejem industrijskim frnom.i.ide a lepak.ne ostaje.cak i na svom aitu gde je bila neka izhgorela folija koja se bez grejanja.kidala na.delice od 5mm 

2 hours ago, wice said:

ja sam ih skidao na bise kola bez problema.samo dobro zagrejem industrijskim frnom.i.ide a lepak.ne ostaje.cak i na svom aitu gde je bila neka izhgorela folija koja se bez grejanja.kidala na.delice od 5mm 

Dobro za znati, ako ne izmajmunišem atest :D 

Znaci ipak mora atest ako hoces da sve ide glatko... :( Ne bih da stavljam pa da skidam, to nikud ne vodi. A da je pljacka za folije i da je procedura nenormalna, to stoji. 

Za skidanje ljepila od folije, atas dimmer prava stvar.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

On 6/9/2017 at 5:25 PM, Gruja1595 said:

50% taman, na prethodna 2 i na ovom sada 50% i to mi je taman :)

Jesu sva stakla sa folijom 50%? Jesi imao negde problema na tehničkom (ili pri atestu za plin) do sad? 

Ne, evo vec 6ta godina kako registrujem kola do sada, nikada ni jedan problem. Das 500 dinara vise i zavrsis posao ako ti neko pravi problem, sve zavisi i od mesta do mesta :)

Registrovao prije par dana bez problema, sva stakla zatamnjena i to poprilicno

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

sve se moze, pa cak i sa drugim autom da registrujes prvo :D

mi smo ta drzava koju na kraju pljujemo jer sve to radimo, ali sta ces kad su nemoguci. Nikad me policija nista nije pitala za stakla, gledaju samo kako bi mi oteli 500-1000 dinara oblecu okolo ko lesinari, jel imas ovo jel imas ono, jesi pio, gde ides, odakle ides, jeste li vas dvojica braca, cime se bavite...najmanje gleda kakva su mi stakla