Recommended Posts

Pozdrav drugari...

Imam jedan problemcic,pa molim majstore za savet :-)

Vozim BMW e36 318i 1997 godiste sa m43 motorom,vozi se i na plin i na benzin...do pre neki dan radio je ekstra...da docaram :-)

Pre neki dan dok sam se vracao kuci sa posla nestalo plina,i pri voznji na benzin osecao se unutra u kolima...ok,nateram na kanal u garazi da vidim u cemu je problem...crevo od filtera sto ide popustilo,nista strasno...ali primetim da antifriz negde curi...nadjem i taj problem..pukla ona plasticna cev (tako da je nazovem)sto ide na blok motora kod filtera za ulje...opet ok rasturim sve to,narucim i zamenim cev...i kad je sve to rastureno bilo,usisnu granu operem,ocistim sve...step motor isto....sastavim sve...i sve super funkcionise osim rada na leru,ne radi mirno,kao da prkće,ne znam kako da objasnim...kao da radi na tri klipa,eto najblize...cim mu dodas gas on slozi rad...isto se ponasa i na plinu i na benzinu...u voznji nema problema,lepo vuce,lepo radi...samo je problem ler gas...10 puta sam proveravao i mislim da sam sve vratio kako treba...nema valjda tu mnogo matematike...

Sta moze da bude problem?...Pre ovog rasturanja je radio ekstra...

Inace da napomenem u januaru mu je odradjen veliki servis...znaci sve stavljeno novo..svecice,pumpa,filteri,ulje,kaisevi...odradjen servis plina...sve...

Moze da se vozi i ovako,ali me nervira..radi kao komsijin jugo :nea:

Mislim auto nije nov ali volim da mi sve bude ispravno...

Izvinjavam se za predugacak tekst,ali nisam znao kako drugacije da opisem problem...

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

ako prkce-propucava na auspuh kad ga slusas proveri svecice, isti problem skoro imao sa novim svecicama, jedna se ostetila posle 1000km voznje, al dijagnostika mi je dala smernice missfire cilindar 3, kad ono nema pola keramike na svecici...

Link to post
Share on other sites

Ja sam na proslom autu imao takav problem koji ti opisujes, i bilo mi je do malog creva od vakuma, dotrajalo i uvlacilo fals vazduh. A proveri i kablove, moze i struja da zeza. Nisi ti tu nesto dobro vratio cim je pre toga sve bilo u redu.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sto se tice svecica,skidao sam i sve su bile ok,cak sam i stare stavljao,isto se ponasa....ali ne mora da znaci da nije do njih,narucio sam nove svecice i drugu bobinu...pa ce da vidimo...

Sto se tice vakuma,creva .....jutros sam sve ponovo rasturao i proveravao....cak sam i spojeve namazao silikonom,creva sva dobra,i opet se isto ponasa...

Hvala na savetima...pogledacu jos,pa javljam sta se desava...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Posle duzeg vremena i menjanja pola motora i dalje imam isti problem!!!Dakle zamenjene svecice,bobina,kablovi,na ususnoj grani svi dihtunzi,zamenjen separator uljnih para,zamenjen onaj disa ventil ili vakum,creva od svih vakuma....ne znam ni sam vise....

Da ponovim ima problema sa ler gasom,prkce,radi kao na 3 klipa,kad mu das gas on slozi rad,isto se ponasa i na benzinu i na plinu..obrtaji ne variraju,drzi ler u mestu na oko 800-850rpm...dobro vuce,ne trokira,samo mi poceo trositi kao voz i plina i benzina....

Protokomer nisam menjao,isto radi i kada je iskljucen,mislim neki put kad ga iskljucujem motor se ugasi a neki put podigne obrtaje,ali opet nemirno radi,jbm li ga vise....

Posle razgovora sa  pojedinim majstorima jedan mi je rekao da proverim lamda sondu,a drugi mi je cak rekao da je moguc problem sa nekim ventilom,da ne zatvara dobro i da zbog toga tako radi...mada nema nista da lupa i da bruji ....

Molim za misljenja i za pomoc...ne znam sta da mu radim vise...

Link to post
Share on other sites

Idi kod onog majstora za kog ti se ucini da razume kako na kojim principima radi motor...

 

Ako sam dobro razumeo iz prvog posta, auto je radio sasvim dobro dok nisi skinuo usisnu granu i cistio je...sto ce reci da jedino tu moze biti problem, a ne ventili i stogod drugo.

Fals vazduh ispitas tako sto prskas svuda neki zapljivi sprej....a eventualno ako bas hoces da ispitas da li ventili lepo zatvaraju, ispitaj kompresiju, nece da skodi, a dobices vise odgovora o zdravlju motora.

Link to post
Share on other sites
On 8/13/2016 at 10:38 PM, dasangalo7 said:

Pogledaj plasticnu "pastetu", tu je ona s gornje desne strane, zameni nju. Ja imam isti motor m43 samo na e46 i to mi je pravilo problem. Kupio novu i prede auto.

Ta pasteta se zove separator uljnih para,zamenio sam to,kupio sam nov...Hvala ti u svakom slucaju

Link to post
Share on other sites
22 hours ago, hermes said:

Idi kod onog majstora za kog ti se ucini da razume kako na kojim principima radi motor...

 

Ako sam dobro razumeo iz prvog posta, auto je radio sasvim dobro dok nisi skinuo usisnu granu i cistio je...sto ce reci da jedino tu moze biti problem, a ne ventili i stogod drugo.

Fals vazduh ispitas tako sto prskas svuda neki zapljivi sprej....a eventualno ako bas hoces da ispitas da li ventili lepo zatvaraju, ispitaj kompresiju, nece da skodi, a dobices vise odgovora o zdravlju motora.

Danas bio u servisu kod majstora,sto se tice mehanike sve je u redu...kompresija na zavidnom nivou s obzirom na kilometrazu :D....i prskali su sa start sprejom i nista sve je ok...videcu jos,hvala...

Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram temu,

Posle izvesnog vremena meni se ponovo javio slican problem na E30 m40.

Problem je dakle isti : Kada auto dugo stoji na suncu, upali lepo i onda ima tendenciju da spusta obrtaje na 500-600 i kao da hoce da se ugasi. Pre mi se nije gasio a danas mi se prvi put desilo da se ugasi kada sam ga pustio da malo radi u leru. NAkon toga sam malo sacekao upalio auto i sve je radilo kako treba bez ikakvih problema. Da li je neko imao nesto slicno i na sta se moze sumnjati ?

edit : Samo da dodam da se oseca takodje miris benzina u kabini kada zavrsim sa voznjom. Ujutru kada je svezije, sve radi kako treba. Upali i obrtaji su ok.

 

 

Link to post
Share on other sites

Sutra se bacam na posao!

-Ler ventil ,

-Provera svih creva oko grane,

-Protokomer,

Pa cu videti sta dalje,

Inace ujutru kada ga upalim , sve je ok. Znaci to se samo desava posle voznje, kada ga parkiram po toplom vremenu I ponovo upalim posle 2-3 sata. Obrtaju padaju na 500, kao da hoce ga se gasi , malo ga provozam , onda se smiri I opet sve ok.

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam danas odradio posao,

 

Ocistiio sam ler ventil, proverio protokomer. Motor lepo radi.

Od creva primetio sam da je lose ono koje dolazi na sam ler ventil. Napuklo je sa donje strane. Za sada sam malo sanirao silikonom. Ipak pozeljno je da se zameni. To je ovo crevo kao na slici i zanima me da li neko ima u steku na prodaju ?

BC44026.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Posle nekoliko dana voznje, mogu da kazem da mi se ler preporodio od kako sam ocistio ICV!  Ovo crevo ima samo u originalu, nije bas ni jeftino. Dobro drzi silikon i necu nista dirati za sada.

Link to post
Share on other sites