Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Hmm, mislim da nije to do klapne.

Elektro-klapna ne moze da se cisti ni podmazuje, mislim da ne moze ni da se otvori kućište, mozda i gresim. Kako ide, probaj ga do blokade na leru, vidi da li trokira malo, načepi ga muški po otvorenom putu, pa ce da pokaže.

Link to post
Share on other sites

To mu daje signal za svećice, tu negde zeza, pa poremeti rad. Bobina bi trebalo da zeza kad se ugreje, ne drzi me za rec.

Ugasi cilindar zbog loseg tajminga.

Pre bih dao mali prst, nego 20e za dijagnostiku xD

Link to post
Share on other sites

Za bobinu znam kako se ponaša, jednu sam zamenio prošle godine. Ne trokira kao kad ode bobina, malo je drugačije. 

Znači upalim auto i on odmah krene da trokira, spušta obrtaje na 500-550 i tako 10ak sekundi i ugasi se. Posle toga upalim ponovo i u većini slučajeva normalno radi, ali nekad se desi da se ponovi situacija, pa od trećeg puta sve normalno radi. Ali zna neko vreme (tipa 2-3 nedelje) da uopšte nema taj problem.

Nije da meni to nešto sad preterano smeta, ali ume da me iznervira nekad. :D

Link to post
Share on other sites

Kakav update, to je šišanje ovaca, auto radi i bez pumpe za vazduh. Kazem vam sta je, paljenje ga zeza, jedna plocica je je za svecice, druga vrv za gorivo, citaju ih senzori i bez toga se javlja problem. Koje su bese ono faze rada kod cetvorotaktnih motora..

Link to post
Share on other sites

Shy, nemoj da siris dezinformacije. Meni je apdejt softvera resio ovo o cemu Pimp prica. Kao sto je rekao, pisali smo i pisao sam ovom problemu.  Auto je 2002. godiste, bas kao i moj, te postoji velika verovatnoca da je do toga. Kada je hladno vreme, automobil se brze hladi i simtomi su cesci nego, recimo, leti.

 

Filipe, da li ti se problem najcesce desava kada posle voznje parkiras auto i nakon nekog vremena ponovo krenes da ga upalis ? Upali, pocne da trokira, ne prima gas i ne reaguje na komande i onda se ugasi.Sve to traje par sekundi, ne vise. Onda, kada ga ponovo startujes, kao da nista nije bilo i sve radi savrseno ?  

Link to post
Share on other sites

Razumeo sam da ste uradili update onako rekreativno, i da si dobio da ne pali pumpu za vazduh, a ne da su ti resavali trokiranje. A ja kazem da auto radi normalno i kada se pumpa izdkljuci iz struje, bez ikakvih podesavanja.

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Zeljkamp said:

Filipe, da li ti se problem najcesce desava kada posle voznje parkiras auto i nakon nekog vremena ponovo krenes da ga upalis ? Upali, pocne da trokira, ne prima gas i ne reaguje na komande i onda se ugasi.Sve to traje par sekundi, ne vise. Onda, kada ga ponovo startujes, kao da nista nije bilo i sve radi savrseno ?  

Da, ali uglavnom je temperatura van plavog. Dešava se i 2x za redom da se tako ponaša. 

Link to post
Share on other sites

Shy bi trebao da otvori online servis, resavanje problema gledanjem u kuglu :D Ta pumpa za vazduh ga cini da je EUR4 norma, bez nje je EUR3.. radi on i bez protokomera, lambda sondi, rucne kocnice, a kazu da moze i bez benzina, ako nadjes nekog da gura auto.. 

Ako ti se desava i van plavog polja, onda je neki drugi razlog, moguce je da neki senzor brljavi. 

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, pimp said:

Ta pumpa za vazduh ga cini da je EUR4 norma, bez nje je EUR3.. radi on i bez protokomera, lambda sondi, rucne kocnice, a kazu da moze i bez benzina, ako nadjes nekog da gura auto.

Ta pumpa je nevazna, sluzi svrsi samo 3 minuta na statrtu.

18 hours ago, pimp said:

 

Ako ti se desava i van plavog polja, onda je neki drugi razlog, moguce je da neki senzor brljavi. 

Eee, nije do softvera?

Felnice i obrvice, to je tvoj domen.

Link to post
Share on other sites