320D - савети пре куповине


Recommended Posts

Запали ми за око модели 2001-2003, пробао бих задњу вучу, е сад... мука...

Занима ме што више ствари о тим аутима:

-одржавање (мали, велики сервис)

-кварови (дал' има нешто на шта посебно треба обратити пажњу)

-потрошња

-издржљивост (по пређеним километражама и то)

-мане

-предности

Тренутно возим голфа 4 116 коња са 6 брзина, па би најбоље било неко поређење са њим у вези цена одржавања (малих и великих сервиса) и осталог.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav ;) Sto se tice odrzavanja verovatno su delovi 20% skuplji od golfovih, mogu da predju mnogo,vecina kod nas je preslabar. 400000 km. Od kvarova sve sto muci i ostale dizele dizne, zamajci, turbine... Moj je starija verzija sa 136 ks i trosi 7-8 litara, comon rail verovatno trosi manje a i bolje ide.

Link to post
Share on other sites

Например, цена малог сервиса и на колико км се ради?

Ауто би прелазио 15-20 хиљада годишње.

Link to post
Share on other sites

Cena zavisi od toga koje ulje i filtere uzimas, kao i kod Golfa naravno. Razlika je sto ide 5,5l ulja, i sto Bmw voli vise kvalitetnije delove, pa bi bio malo skuplji od servisa za Golfa. Bmw preporucuje za e46 na 22000 mali servis, al kod nas je to bas puno. Sa kvalitetnim uljem najbolje menjati od 10-15000.

Te sto ti gledas, imas sa 136ks do 2002.god i 150ks posle...koji ti preporucujem...vozim ga 4 god.

Ako hoces bas tacne cene pojedinih delova, javi se na pp. Uglavnom sto se klase auta tice, kad provozas Bmw zaboravices Golfa brzo. :)

Link to post
Share on other sites

2008 godine sam imao istu dilemu golf IV ili e46. Poslusao sam znalce i kupio golfa-bmw mnogo trosi, skup za odrzavanje i ostale mudrolije. Zeznuo sam se kao niko auto me je uzasno sluzio i bio krsina, doduse benzinac. Cim sam ga se resio poslusao sam srce i uzeo e46 i ni jednog trenutka nisam zazalio. Vozim 318d i zaista je zahvalan za odrzavanje. Ne stedim na delovima jer uz kvalitetno odrzavanje sluzi bez problema. Licno, jedini problem veci sam imao sa remenicom radilice koja mi je pukla u voznji. Od ostalih mana-klasika turbina, plivajuci, pumpa. Skoro sam uzeo drugarovu cetvorku i veruj mi da je razlika ogromna u osecaju voznje.

Godisnje prelazim 12-14000 i na toliko mu radim mali servis. 5 litara ulja i svi filteri. Cena zavisi od ulja koje izaberes i kvaliteta filtera. Klasicni veliki servis ne postoji zbog lanca

Link to post
Share on other sites

2008 godine sam imao istu dilemu golf IV ili e46. Poslusao sam znalce i kupio golfa-bmw mnogo trosi, skup za odrzavanje i ostale mudrolije. Zeznuo sam se kao niko auto me je uzasno sluzio i bio krsina, doduse benzinac. Cim sam ga se resio poslusao sam srce i uzeo e46 i ni jednog trenutka nisam zazalio. Vozim 318d i zaista je zahvalan za odrzavanje. Ne stedim na delovima jer uz kvalitetno odrzavanje sluzi bez problema. Licno, jedini problem veci sam imao sa remenicom radilice koja mi je pukla u voznji. Od ostalih mana-klasika turbina, plivajuci, pumpa. Skoro sam uzeo drugarovu cetvorku i veruj mi da je razlika ogromna u osecaju voznje.

Godisnje prelazim 12-14000 i na toliko mu radim mali servis. 5 litara ulja i svi filteri. Cena zavisi od ulja koje izaberes i kvaliteta filtera. Klasicni veliki servis ne postoji zbog lanca

Далеко од тога да сам незадовољан голфом, ово је друга четворка код нас у кући и стварно нас одлично служи. Служила је и прва још дуже, служила би још да није налетео теретни комби на њу.

Ова сад је са много добрим пакетом опреме, не би да после ње узмем неку клотару бмв-а и још да ме све то изађе скупље.

Сумњам у све те километраже по огласима. Видим да су већина на плацевима, каква је ту ситуација, јел се може очекивати да је боље одржаван преко одакле је дошао или избегавати гледање тих?

obicno oni koji voze wv vremenom predju na audi :D to je ta grupacija, delovi isti. e46 je dobar auto, samo gledaj sve kad budes kupovao, moze skupo da te kosta los

Обично, ћале сад вози Аудија :)

Link to post
Share on other sites

И да, јел се може очекивати просек потрошње неких 6-7 литара вожње до 120-130? Не терам брже ауто.

И нека оквирна цена регистрације? Не прве. значи без таблица нових, саобраћајне и тога...

Link to post
Share on other sites

Upravo registrovao bez tablica sa tehnickim ( 1500.00 ) , e46 2004 110kW sveukupno 27100.00 kod mene u Beceju. Zavisi i od tvoje premije osiguranja ...

Link to post
Share on other sites

Iznedaices se potrosnjom kod Bmw-a. Gradska tebi u Temerinu-Ns ne bi prelazila 7-8l....a na otvorenom potpisujem isto sto je Firul napisao. B.Palanka-Hanioti prosek oko 5,5l na 100km, vecinom oko 140km/h tempomat autoput, i kroz gradove i sela po ogranicenju.

A sto se tice dozivljaja u voznji, vozio sam Passat B6 2.0tdi 140ks i lepsi mi je osecaj voznje u mom autu, iako je Passat 2008.god. S' tim da je Passat dosta veci i komforniji auto.

A kad oces gas da dodas, Passat gleda u zadnju tablicu. :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Гужва била, испитни рок, па нисам писао.

Како ствари стоје, након регистрације голфа сам одустао од размишљања о мењању аута.

29 црвених за голфа, могу замислити тек шта за бмв-а са више кубика и коња...

Link to post
Share on other sites