E46 lampica za ABS


Recommended Posts

Poštovani, od skoro sam vlasnik modela 320d 100kw. Vlasnik mi je rekao da je zamenio sve pločice kočnica, ali od tad su dve lampice (abs i rucna) non stop upaljene. Majstor mi kaže da su to verovatno instalacije? Šta može biti problem i šta je rešenje? c622ee7eaf2505e747b53ff4210541f9.jpg

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Šta je dsc lampica, izvinjavam se ako je to već negde pisano, pretpostavljam da jeste. Kako se otklanja ako je stvarno to? A šta je sa Abs lampicom

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Malo sam čitao po forumu i sad mi je nešto jasnije. DSC je posebna priča valjda, ili je isti problem u pitanju? Da li dsc lampica može da se ugasi kalibracijom volana?

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

taj model nema dsc nego asc

a ovo sto se popalile lampice je najverovatnije do senzora abs-a

na dijagnostici iscitaj koji je tacno senzor pa probaj da ga ocistis, ako ne kupujes drugi

Link to post
Share on other sites

Prethodni vlasnik mi je rekao da je kupio nove senzore upravo zbog lampica, ali je problem nešto drugo.

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Zar ovo nije lampica za istrosenost plocica? Ako je menjao plocice trebao je i senzore za istrosenost istih da zameni. Ako jeste daj kontakt i drzi tako jedno minut dok se ne ugase na taj nacin se resetuje naravno ako je mehanicki sve u redu.

Link to post
Share on other sites

Sad sam se čuo sa majstorom, on kaže da mu pokazuje zadnji desni senzor, što znači da ih ima 4??? Ali kaže da je možda i uređaj ESP što je najskuplja varijanta.

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

nema ovo veze sa senzorima za istrosenost plocica, ovo je senzor abs-a, naravno da ih ima 4, na svakom tocku po jedan, i kad on crkne popali sve lampice

napisah ti gore, probaj da ocistis prvo...........ako ne uspes menjaj

trebalo bi da ugasi lampice sam ali kad resis ipak obrisi greske dijagnostikom i resen problem

Link to post
Share on other sites

Sad sam se čuo sa majstorom, on kaže da mu pokazuje zadnji desni senzor, što znači da ih ima 4??? Ali kaže da je možda i uređaj ESP što je najskuplja varijanta.

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

moguce da bude i nesto drugo ali ako dijagnostika kaze da je senzor onda je to to

Link to post
Share on other sites

Senzor abs-a, ne istrosenosti plocica. Sto kaze, probaj da ocistis daj sto ti pokazuje dijagnostika, ako ne menjaj, i iskljucivo kvalitetan, ili polovan original. Mnogi su imali problema kada se stavi jeftin senzor.

Link to post
Share on other sites

Isti problem sam imao na bmw e39 senzori od abs.Najbolja solucija je da ih zamijenis jer su jeftini jer od ciscenja nema vajde. Kad se zamijene provozas ga lagano jedno 500-600m i sam ce pogasit lampice

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Sad sam uzeo auto kod majstora i neće on više videti moj auto. Sad kaže da je stradala centralna jedinica ABS-a. Mnogo mi je sumnjiv, ići ću kod drugog.

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Vlado, da li ti ove lampice svetle konstantno ili se pale vovremeno? Isti problem imam i ja, samo sto problem pravi senzor kod zadnjeg levog tocka. Kod mene svetle povremeno, upale se jedno u dan dva i svetle od paljenja do paljenja automobila. Majstor kaze da je oko 80e novi senzor sa zamenom, a ja de nesto razmisljam da li da pokusam da sam u svojoj reziji malo ocistim konektore i sta vec treba, posto mislim da je mozda senzor jos ziv cim se lampice pale tek povremeno. Sta vi mislite?

Link to post
Share on other sites

Bojane,

kod mene ove lampice su svetlele konstantno. Sinoć mi ih je drugi majstor popravio. Naime, na dijagnostici je javljalo grešku na zadnjem desnom senzoru. Kupili smo senzor i namontirali ali lampice se nisu gasile ni nakon duže vožnje. Sa univerzalnim unimerom smo proverili senzor i iako je nov nije davao nikakav otpor kao ni moj stari. Vratili smo u prodavnicu i onda nam je prodavac rekao kako se on prevario i da nam je dao za 320d 110kW umesto za 100kW (mada ja ne vidim u čemu može biti razlika u senzoru za ova dva motora). Bilo kako bilo, taj novi senzor smo namontirali i nakon male vožnje odmah je ugasio senzore.

Nadam se da je ovo nekako pomoglo

Link to post
Share on other sites

Mozda ste trebali na dijagnostici da obrisete gresku sa prvim senzorom, ali ok......mozda je  bio i los......sad obavezno pregledaj da li je greska ostala pa je obrisi da te ne iznenadi opet pa da mislis da je senzor crko.....

Link to post
Share on other sites

Pokušali smo prvo da obrišemo grešku, ali nije dozvoljavao jer je bila trajna greška. Sada je sam ugasio lampice, ne znam da li opet treba da stavljamo na dijagnostiku?

Link to post
Share on other sites

ako ti je jedan abs senzor otisao on ce ti popaliti sve te lampice kao na slici. Problem koji sam ja imao , otisao mi modul abs i jedan senzor pa sam morao da mjenjam modul i abs senzor. Ako je sve u redu , ne mozes greske obrisati preko dijagnosti *ustvari mozes* al lampice ce ostati. Auto automatski gasi lampice ako je sve u redu tek kad s vozolim se kreces brzinom od 50 km/h i vise.

Link to post
Share on other sites