neravnomeran rad motora e46


Recommended Posts

Neznam kako da opisem problem ali pokusacu.Imam bmw e46 320d automatik,naime pri paljenju motora je sve sasvim normalno medjutim cim upalim klimu motor pocinje neravnomerno da radi a pri polasku gas mi veoma kasni,znaci nagazim papucicu gasa a on ne reaguje neko vreme,moram da je nagazim do kraja da bi auto krenulo.Ako neko ima ili je imao slican problem bio bih mu zahvalan a voleo bih da ovaj problem resim.

Link to post
Share on other sites

Eh prijatelju imam ti ama bas isti problem i to vec godinu dana i nisam ga sanirao samo sto je kod mene 136 manual. Fakticki kad upalim klimu ostaje bez snage i kad krecem treba da mu malo turiram gas il da ga do kraja stisnem da bi se vratio u normalu.

Jeden prilike jedan mi je majstor rekao da je to kvar od 6eura tj da je u pitanju senzor rashladne tecnosti a ja lijenac nikako da to promjenim,

Link to post
Share on other sites

tako mi je rekao jedan majstor pa sad ne znam da li je do njega. Navodno je on imao taj problem i rijesio ga je tako sto je to zamjenio...Sad ja sa sigurnoscu ne mogu garantovati jer nikako da ga zamjenim :( , sve se nema vremena :D.

 

Ja imam dijagnostiku INPU i DiS i vezano za to nemam nikakve greske. Aj ako zamjenim u skorije vrijeme javljam sta je bilo.

Link to post
Share on other sites

j***m li ga, svasta je moguce. Neka sitnica moze se odraziti s neceim sa cim nema veze, Reci mi jel zimi imas problema kad upalis grijanje bez klime , jel ti tad variraju obrtaji dok je ladan ?

Link to post
Share on other sites

Ne,zimi nema ili ja nisam primetio ali mislim da zimi nema.Mene to jako nervira najvise zato sto mi kasni gas na odziv,obrukas se u saobracaj ti gazis gas a auto polazi kao da je starac u sto godina a ne bmw.Kada se zagreje motor onda je bolje,onda motor radi mirno i nemam problema.

Link to post
Share on other sites