BMW E60 530D gubi snagu


Recommended Posts

 

Imam bmw e60 530d, auto je isao kao munja. Uradio mu remap u Pro Tunning u Novom Sadu isao jos bolje. Raspitam se malo da gasenje DPF, i odem kod njih da to odrade.

Dolazim posle po auto kazu da je vec bio skinut, ali da su odradili softverski dio. I sjednem ja za volan, osjetim razliku.

Nije isto, ali hajde reko mozda mi se cini, i sledeci dan provozam druga on kaze stvarno ne ide kao prije.. I prodje mjesec, auto ne ide nikako.

Promijenio mu izduvnu granu, crijevo intercoolera.. Ocistio separator ulja... Autu jako jako lose ide, kao da ima 80 konja. Bojjm se prestizati sa  njim, jedva sam obisao kamion. Do 3000 obrtaja vuce onako, slabo. posle 3000 nista i dimi kao lud iza. Samo pri punom gasu dimi, kada malo dajem gas ne dimi. I osjetim kao da trosi vise. Pomagajte braco pozelio sam svoju masinu. :(

Link to post
Share on other sites

Цим дими можда је лоше одрађен тај ремап...ко зна шта је било!Дијагностика па полако!

Link to post
Share on other sites

Vodio kod njih na dijagnostiku, poceli mi nesto srati kao ne izbacuje nikakvu gresku bla bla, sve je dobro.

Predlozi mi drugar da vratim staru mapu. Odem kazem vratite staru mapu kaze covjek to je glupost sto radis naplaticu ti sto ti vratim, nema potrebe da vracas..

budale

Link to post
Share on other sites

Vidjecu ovih dana da idem na dijagnostiku kod pravog bmw majstora, sa pravom bmw pa da sve lijepo vidimo.

 

Ali odmah nakon sto su uradili to losije je isao. Ne znam sta je i muci me vec mjesec dana. Poludcu, obidje me svako ja ne mogu nista.. Samo plakati i gledati

 

Link to post
Share on other sites

u srbiji samo novaspeed, revo chip i sm chip tunig priznajem, ako ima jos neko cije mape nisu univerzalne i ko radi maximalno dobro kako bi sacuvao komponente motora koliko toliko,  neka me ispravi i napise koje su tjunerske kuce pored ove 3 koje sam naveo

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Ja imam dobra iskustva i sa Novaspeed-om, ali mislim da ih treba izbeci kada auto ima automatski menjac. Menjac mi se unervozio potpuno, poceo da cima kad vraca iz druge u prvu prilikom stajanja na semaforu... Posle sam vratio originalnu mapu iz drugih razloga i sve je opet bilo kako treba. Dakle sa manuelcem bih otisao opet, sa automatikom ne.

Sledeci put cu u Revo, mada sam snimio i neki Freaks motorsport. Neki lik iz istoimene firme u U.K. im pravi mape, oni samo ucitavaju, rade ozbiljna kola koliko vidim po slikama.

Link to post
Share on other sites