Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trenutna kilometraza - 42k km. 

Garancija danas produzena 2 godine iliti do decembra 2018. godine (i 200k km, sto mi ne znaci puno). Cena sasvim korektna - 1040 €.
Service inclusive nisam uplacivao jer ce me sledeca dva servisa u te 2 godine izneti samo malo vise od tog iznosa - prvi servis (za oko 6k km) 28k dinara, a drugi 50k dinara jer ukljucuje i zamenu svecica. Ni da su svecice od zlata :)

Raspitah se i za cenu plocica posto po merenjima senzora i ECU proceni za 10k km treba da zamenim zadnje, a za 16k km prednje. 33k dinara su prednje - 23k zadnje. Diskovi su oko 10k dinara skuplji - ocekivao sam da je veca razlika u odnosu na plocice.

Sve cene (servisa i plocica) su sa ukljucenih 10% popusta posto ce tada auto biti stariji od 4 godine.

Elem, vozimo se jos 2 godine, a onda polako razmisljamo o adekvatnom upgrade-u... :)

Link to post
Share on other sites

Kakav auto [emoji32][emoji32] sudeci po nacinju opisivanja auta mora da si neki urednik u nekom auto magazinu. :D salu na stranu, auto je peerverzija. :)

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 10/2/2016 at 1:04 AM, Delija said:

Jos gore - elektro inzenjer / IT-jevac :D

 

Rekao bi i da smo kolege, tj da radimo u istoj firmi :) (Vidjam ovaku alamunju oko firme).

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
47.701 km :driving: 

Uradjen mali servis + zamenjene svecice = 43790 dinara :)

Ulje 5l 5W-30 9.1k, 
filter ulja 2.2k, 
filter vazduha 4.4k, 
filter klime/polena 7.9k,
sprej za klimu 1.4k,
ruke 3k.

Svecice 12.1k,
ruke 3.6k.
 
 
Za sada sve kao Honda iliti - sipaj i vozi... :)
Link to post
Share on other sites

Jeste. Sasvim OK je cena.

U servisu rekose da je ECU "rekao" da su za zamenu.

Mislio sam da se menjaju na 60k km, ali koliko vidim i na bimmerfestu u USA se menjaju na 30k milja, tako da mu je to to.
http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=652726
http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=835801

Na N55 je duplo duzi interval zamene.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...