E46 zagrevanje motora i pumpa za vodu


Recommended Posts

Imam "problem" sa grejanjem motora, bar mislim da je problem. Vec posle 5-10 minuta normalne voznje, leti nocu, digne mi temperaturu na pola i tu drzi stalno, a kada ga parkiram treba mu jedno 5..6 sati da se skroz ohladi po meracu. Da li je to normalno ponasanje, nikad nisam vozio dizela pa ne znam a i prvi BMW mi je.

Druga stvar je vezana za pumpu za vodu, da li je ona mozda u problemu pa se zato tesko hladi ali kapiram da bi se u voznji pregrevao. Proveravao sam antivriz i kao malo mi pliva onaj plovak ali mislim da bi moglo da se doda mozda 1L ...vidim tecnos na 10 cm od ulaza u posudu za sipanje. On valjda nema onu posudicu za odvod viska tecnosti ili ja nisam mogao da je nadjem.

Naredni problem imam sa klimom, moja strana kao nesto hladi ali zato suvozaceva greje ko furuna, prebacen je centralni klizac na totalno hladno ali on greje desnu stranu kao nenormalan. Cini mi se da i ovo sto hladi nije dovoljno, moracu da odem da proverim to ali me zanima vase misljenje. Citao sam na netu da tu ima nekih ventila koji hoce da zakucaju i razne zajebancije koje hoce da prave problem. Pomagajte ljudi sa savetima posto hocu da izgorim od muke. Pozdrav

 

Link to post
Share on other sites

Drugar, normalno je da mu treba dosta da se ohladi leto je..ne znam sto uopste i gledas to, bitno je da ti drzi temeraturu na pola, a koliko mu treba da se ohladi..videces zimi za koliko ce da se ohladi :)

A za dolivanje antifriza pise ti na boci max i min, i proveravas kada ti je hladan motor.

Moguce je da ti je zakucao elektro ventil, ali proveri prvo kod nekog.

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Vecam011 said:

Imam "problem" sa grejanjem motora, bar mislim da je problem. Vec posle 5-10 minuta normalne voznje, leti nocu, digne mi temperaturu na pola i tu drzi stalno, a kada ga parkiram treba mu jedno 5..6 sati da se skroz ohladi po meracu. Da li je to normalno ponasanje, nikad nisam vozio dizela pa ne znam a i prvi BMW mi je.

Druga stvar je vezana za pumpu za vodu, da li je ona mozda u problemu pa se zato tesko hladi ali kapiram da bi se u voznji pregrevao. Proveravao sam antivriz i kao malo mi pliva onaj plovak ali mislim da bi moglo da se doda mozda 1L ...vidim tecnos na 10 cm od ulaza u posudu za sipanje. On valjda nema onu posudicu za odvod viska tecnosti ili ja nisam mogao da je nadjem.

Naredni problem imam sa klimom, moja strana kao nesto hladi ali zato suvozaceva greje ko furuna, prebacen je centralni klizac na totalno hladno ali on greje desnu stranu kao nenormalan. Cini mi se da i ovo sto hladi nije dovoljno, moracu da odem da proverim to ali me zanima vase misljenje. Citao sam na netu da tu ima nekih ventila koji hoce da zakucaju i razne zajebancije koje hoce da prave problem. Pomagajte ljudi sa savetima posto hocu da izgorim od muke. Pozdrav

 

nikako ne sipaj vodu do cepa, imas tu oznaceno max i min

a sto se tice ovog da ti greje jedna strana zveknuo ti je ventil grejanja pa ne zatvara lepo................

Link to post
Share on other sites

I ja kad sam uzeo bmw i meni se cinilo da nesh nije u redu sa temperaturom jer slabo spusta temperaturu dok je ugasen ali kasnije sam ustanovio da je to sasvim normalno jer zimi za kratko vrijeme je spusti itd  i nikad ne prelazi preko pola,.

Link to post
Share on other sites

Pa valjda bi izbacio neku gresku da je pumpa za vodu u problemu. Koja je cena tog ventila i kako se to tacno zove da znam sta da trazim. Hvala na odgovorima u svakom slucaju ;)

Link to post
Share on other sites

Ne izbacuje gresku za pumpu.  Lwpo ti kazu ljudi da je to normalno, nije do pumpe, pregrevao bi ti se auto. Moj drugarski savet ti je da odes kod nekog normalnog majstora i da ti lepo pogleda i kaze sve, mozemo mi tebi do sutra da pricamo, kad ne citas :)

Link to post
Share on other sites

Citam ja brate ali nisam znao da li izbacuje gresku za pumpu, sobzirom da ima lampicu za far, logicno je da ima za mnogo bitniju stvar, zar ne. Naravno da cu da proverim kod majstora ali sam hteo malo da se informisem ovde, bez ljutnje. Znam da se sipa antifriz kad je hladan motor, nisam blesav bas toliko. Trebao mi je neko da popricam oko auta ali nema veze. Ako neko ima zivaca nek se javi. Pozdrav svima

Link to post
Share on other sites

Ne ljuti se niko, ne brini, samo kazem :) a za majstora ne mogu da ti preporucim, svako ima drugacije iskustvo sa istim majstorom. Prvo nek ti neko pogleda da li je on, a ako su mu otisle gumice samo, mozes njih da zamenis. Ili uzmes polovan, gde ces nov.. Naravno da je najbolje nov, al 200E za nase uslove je previse :)

Link to post
Share on other sites

P jbg, da znam da ih zamenim sam odradio bih to, mislim gumice. Ok, hvala na odgovoru, pogledacu na nekom otpadu da li ima i koliko para...jbg prvi mi je BMW kad otvorim haubu nije mi dobro, do sad sam cackao Renoa i Jugica pa ti vidi ;)

Link to post
Share on other sites

Kaze lik da mora se skine da bi se videlo koji je ali nasao sam kod ovog lika u Zucama na otpadu, 20 evrica...dzabe...hvala svima na odgovorima. Samo jos da proverim kod majstora da li je stvarno to :D

Link to post
Share on other sites

Ljudi pustite covjeka , ufatila ga je bmw euforija *to ti je ono kad uzmes prvog BMW-a -svi smo prosli kroz to. :D

Velibore ne bacaj dzaba pare na gluposti , sve je to ispravno i normalno jer da nije ispravno pregrejavao bi ti se motor a u tvom slucaju ne prekazi sredinu tako da...

Link to post
Share on other sites

Vise frka nego euforija ali je blizu. Ok, videcu kakva je situacija sa ventilom za grejanje sa majstorom. Planiram uskoro da mu radim servis da budem miran posto nemam pojma sta je lik pre mene radio na njemu. Do sad sam mu menjao viljuske obe i komplet diskova i plocica. Hocu da mu sredim motor, filtere, ulje i ostale zajebancije. Onda sam relativno miran. Voleo bih da sam ovde od prvog dana kako sam uzeo auto, da cujem sve savete dok sam imao kinte. Jbg, bice para pa ce se raditi makina kako treba. Hvala svima na savetima, hvala na strpljenju ?

Link to post
Share on other sites