Recommended Posts

Postovanje svima na forumu.

Vozim e46 318i m43 2001. Posto mi u zadnjie vreme trese volan pri kocenju, listajuci forum, a po iskustvima ljudi ovde, dodjem do zakljucka da su krivi prednji diskovi. Bio kod majstora, podigao auto i pogledali zajedno trap. 

Ispostavilo se da su prednji diskovi losi, ploice skoro potrosene, kazem da polgleda i zadnje diskove da rucna slabo hvata, kad i oni za menjanje. Jedan prednji stabilizator ispao, kaze menja se u paru oba prednja. Pipne viljuske, kaze i one su pri kraju, treba menjati. A kad vec sve to menjam, da promenim i kociona creva i kociono ulje.

Da mi ponudu za sledece;

Prednji diskovi i zadnji diskovu Febi

Prednje i zadnje plocice Textar

Prednji stailizatori Febi

Kociona creva na sva 4 tocka Febi

Kociono ulje AT

Viljuske tj ramena Febi

i sve to 55000d plus 100e za ruke

Inace zvao sam Line i kod njih su svi ovi delovi jeftiniji za 10 000 nego kod majstora, cak su rekli da imaju i neke jos jeftinije viljuske od 8500 komad.

Moje pitanje je sledece, kako da znam da li su otisle i viljuske, da li volan treba da trese u toku voznje posto se to kod mene ne desava, vec samo pri kocenju?

Posto je cifra i onako povelika, vredi li menjati samo diskove i plocice, a ne promeniti viljuske? A ako mora sve, sta je najbolje uzeti odnos cena/kvalitet. I kako se pokazao taj remont viljuski?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Sto se tice viljuska bolje remontuj nego te od 8500din.. mnogi su remontovali pa i ja, i sluze. Imas teme na forumu oko toga, ko remontuje, cena i to. A za proveru kugli bez kanala ili dizalice i pajsera nista. 

Link to post
Share on other sites

Kod mene pre 15 hiljada stavljeni texstar diskovi i plocice, koci odlicno, ravno se trose diskovi ali na malim brzinama u gradu ponekad umeju da zacvile rekao bih kada su polu zagrejani. Nazad je texstar disk trw plocice i nikad ne cvile. Drug na e90 stavio at diskove textar plocice napred i isto kao kod mene ponekad cvile. Kupili smo ih na razlicitim mestima. Na e39 sam ih ranije koristio i nisu cvilele, to je neko iskustvo, sa trw nikad problem na 4 5 razlicitih auta. 

Link to post
Share on other sites