BMW E46 valvatronic problem


Recommended Posts

Pozdrav svima

Od nedavno sam vlasnik BMW 3 316i 2003 godiste. Kupio sam auto od prvog vlasnika sa par broblema pa mi treba vas savet 

Irci nisu bas savrseni majstori a oni svoje aute i ne odrvazvaju vec ih voze dok idu a posle prodaju za sitne novce.

Auto sam kupio sa engine light on.Auto,je isao odlicno stim da se mozda jednom u 4 dana desi da prilikom ubrzanja zatrzne i izgubi snagu na 1 sekundu , upali lapmicu od akumulatora i ulja kao da se ugasio ali obrtaji ne padaju i brzo se oporavi i nastavi dalje.

Kada sam spojio auto na kompjuter izbacivao je ove greske 

P0011 - "A" Chamshaft position - timing over advanced or system performance (bank 1)
P0015 -Powertrain "B" comeshaft position - timing over -rotated ( bank 1)
P0341 - camshaft position sensor "A" circuit range / performance (bank 1 or single senor)
P1043 - Powertrain 

Nasao sam majtora koji je otvorio auto, promenio lanac , promenio senzore ali nije uspeo da odkloni gresku P1043 koja je ustvari valvatronic fault ili kako majstor kaze moguce da je pritisak ulja los i da zbog toga taj valvatronic ponekad ne radi dobro.

Ugl lanac dobro stoji 2 puta sam menjao senzore da bi bili sigirni da su oni uredu.Sada auto izbaci gresku  P1043 a tek nakon toga izbije gresku P0341 koja zatim pali engine light. Motor dobro radi,dobro vuce nakon promene lanca nisam imao ona trzanja koja sam spominjao na pocetku ali greska je i dalje  prisutna.

Nekad se engine light i greska P0341 uapli nakon 10 min nekad nakon 30 min ... Da li je moguce da greska p1043 aktivira i gresku P0341 i prikazuje taj problem sa senzorom ?

Sledece sto cu probati je promeniti ulje,filter,ocistiti karter pa videti da li ce se pritisak ulja popraviti ako je on uopste i povezan sa valvatronic sistemom :/

Da li je neko imao slican problem , sta predlazete 

 

 

Hvala

 

Link to post
Share on other sites

Pa.... da cuje se pomalo kao dizel, nisam previse obracao paznu na zvuk jer ovde u Irskoj svaki tako radi, bilo mi je cudno u pocetku :)...Da li mi on moze izbacivati gresku  P0341 - camshaft position sensor "A" circuit range / performance (bank 1 or single senor)P1043 - Powertrain i povremeno gubiti snagu ?

 

Link to post
Share on other sites

Nisam 100% siguran da INPA ima opciju, ali sa dijagnostikom aktiviraj izlazni vanos, pa ulazni. Ako menja zvuk motor pri aktivaciji jednog od njih, taj je otisao. Meni je bio otisao izlazni, i koliko sam citao obicno on ode. 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, StunterSM said:

Moze jer izlazi iz radnog takta.. Ali treba ti majstor da utvrdi preko dijagnostike sta se desava, nije dijagnostika samo da se greske ocitaju

Tu i je problem sto dijagnostika prijavi  dve greske, tj  P1043  valvatronic i nedugo zatim prijavi  P0341 - camshaft position sensor "A" circuit range. Dijagnostika nigde ne ocitava taj vanos problem.... Sl. mesec cu pokusati sa izmenom ulja i ta dva senzora (vanosa) pa cu videti. iskreno se nadam da je to problem....

Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, pimp said:

Nisam 100% siguran da INPA ima opciju, ali sa dijagnostikom aktiviraj izlazni vanos, pa ulazni. Ako menja zvuk motor pri aktivaciji jednog od njih, taj je otisao. Meni je bio otisao izlazni, i koliko sam citao obicno on ode. 

Potrazicu nekoga sa boljom diagnostikom ako takvih ovde u Dublinu uopste ima :) Mozda bi to stvarno resilo problem :)

 

Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu jos jedno pitanje. Koliko tecnosti ide u rashladni sistem ? Majstor mi kaze da su creva pod pritiskom sto naravno nije dobro e sad zasto pojma nemam, ozracio sam ih par puta, promenio antifriz....Da li moze biti do termostata , mozda on ne otvara svaki puta ? Kad parkiram auto ventilator se nije ni jednom upalio...u voznji mi je temperatura na sredini,ne ide u crveno. Temp u voznji nekad dodje do 105c pa onda spusti na 96c i tako varira. To vidim na onom testu koji se moze aktivirati na kontrolnoj tabli.

Hvala 

Link to post
Share on other sites

Tim motorima su problem senzori nadzora valvetronika,tj senzor polozaja trece bregaste,zameni njega i neces imati problem.

Creva moraju da budu pod pritiskom,takav je sistem,ne  bi valjalo da nisu.Ako je sve ok sa temperaturom na skali ne diraj nista.Mislim da ide oko 6l ali taj podatak nadji na netu.

Link to post
Share on other sites

Ok, znaci ta dva vanos senzora da zamenim i trebalo bi biti ok....

Sto se tice rashladnog sistema sve je ok kad ja kao lajk gledam, majstor ispipo creva i kao prevelik pritisak pa zato pitam ... :)

 

Sl mesec cu to promeniti ta dva senzora pa vam javim 

 

Hvala

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, dejo_vu said:

Ok, znaci ta dva vanos senzora da zamenim i trebalo bi biti ok....

Sto se tice rashladnog sistema sve je ok kad ja kao lajk gledam, majstor ispipo creva i kao prevelik pritisak pa zato pitam ... :)

 

Sl mesec cu to promeniti ta dva senzora pa vam javim 

 

Hvala

Ne ta dva senzora nego senzor nadzora trece bregaste koji se nalazi ispod dekle motora.

Link to post
Share on other sites

Postavicu ti posle snimak sa YT, samo dobra dojagnostika i majstor koji zna da radi sa njom. Nemoj dzabe da menjas nesto ako nije u kvaru, jer su delovi skupi. Ja sam bio kod dva BMW majstora u BG , necu da ih pominjem, i oba su me jako razocarala, isto je bio problem izlazni vanos, cuo se jako, ponekad se gasio pri davanju gasa, rupe u ubrzanju.. Kod prvog nije pokazala nista na bmw dijagnostici, ISTA,  kao sve je ok, gledao je uglove vanosa, ali dzabe, jer pojma nema,a meni se pravio pametan kao sta ti znas. Drugi mi je rekao oba vanosa i senzor trece bregaste, verovatno mu je tako najlakse, promeni sve i reseno.. Dok nisam sam procitao sve o N42 motoru, s drugarem pogledali i ustanovili da je samo jedan izlazni vanos. A zamisli da sam menjao oba vanosa, oba je 84000din i senzor trece bregaste je isto oko 44000din. Tako da batali nagadjanja, ispitaj redom sve, ili kod dobrog bmw majstora ako ga ima tu. 

A sto se tice temperature to mu je normalna, kod mene drzi na 98c, a moze da ode do 105c, tek tad i pali ventilator, koliko sam gledao.

Link to post
Share on other sites

Ako je temperatura na sredini ne diraj nista, mora biti malo pritiska to nek te ne brine. Saab je palio drugu brzinu ventilatora na 116 stepeni, zato ne smijes imati cistu vodu u sistemu.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, pimp said:

Postavicu ti posle snimak sa YT, samo dobra dojagnostika i majstor koji zna da radi sa njom. Nemoj dzabe da menjas nesto ako nije u kvaru, jer su delovi skupi. Ja sam bio kod dva BMW majstora u BG , necu da ih pominjem, i oba su me jako razocarala, isto je bio problem izlazni vanos, cuo se jako, ponekad se gasio pri davanju gasa, rupe u ubrzanju.. Kod prvog nije pokazala nista na bmw dijagnostici, ISTA,  kao sve je ok, gledao je uglove vanosa, ali dzabe, jer pojma nema,a meni se pravio pametan kao sta ti znas. Drugi mi je rekao oba vanosa i senzor trece bregaste, verovatno mu je tako najlakse, promeni sve i reseno.. Dok nisam sam procitao sve o N42 motoru, s drugarem pogledali i ustanovili da je samo jedan izlazni vanos. A zamisli da sam menjao oba vanosa, oba je 84000din i senzor trece bregaste je isto oko 44000din. Tako da batali nagadjanja, ispitaj redom sve, ili kod dobrog bmw majstora ako ga ima tu. 

A sto se tice temperature to mu je normalna, kod mene drzi na 98c, a moze da ode do 105c, tek tad i pali ventilator, koliko sam gledao.

Pokusacu naci nekog ok mastora... hvala na pomoci, moze posalji posle snimak da vidim 

Hvala

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, dejo_vu said:

Pa.... da cuje se pomalo kao dizel, nisam previse obracao paznu na zvuk jer ovde u Irskoj svaki tako radi, bilo mi je cudno u pocetku :)...Da li mi on moze izbacivati gresku  P0341 - camshaft position sensor "A" circuit range / performance (bank 1 or single senor)P1043 - Powertrain i povremeno gubiti snagu ?

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Mozda ovo pomogne u djagnostici mog kvara

Upravo sam se vracao sa posla i desilo se da se se upalile 2 lapmice na kontrolnoj, engle light i EML , auto je isao max 60 km trom bez snage....

Dijagnostika pokazuje ove dve greske P1043 i P1062  ova zadnja je valvatronics power limitation ili kako pise u objasnjenju valvatronic sensor 

Nadam se da je senzor jer to mi deluje nekako najlase za promeniti :/

 

 

Link to post
Share on other sites

A senzore ti moze proveriti majstor koji ima osiloskop, da li pravilno citaju/daju signal kompu. Moze svasta da bude, jer jedna greska u sistemu prouzrokuje drugu.. od senzora do solenodia, vanosa.. zato se redom proveri prvo sve, pa onda menjas. A ako imas love, menjaj redom :) nemam toliko vremena, ali imas brdo klipova na YT za ovaj motor, kako se uopsteno poveravaju senzori i to. Krenes redom i polako. Ja sam se cimao 2meseca, citao, gledao, ispitivao.. dok nisam sve proverio i nasao kvar. 

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Juce sam bio kod nekog "novog" majstora i on je opet cacko po autu da bi na kraju rekao da lanac ne stoji dobro, cacko je taj lanac i kao namestio. kad je sve sastavio dobili smo iste greske P1043 i P1062. 

E na te greske mi je reko da je otisao valvatronic motor koji treba promeniti i da ce sve biti ok ali ako i onda ne bude sve ok da se ne sekiram da se sve moze popraviti :)

Odem danas do BMW servisa i objasnim sve kako i sta ...kaze tip ma lanac ti ne stoji dobro, dodji da nalac pregledam pa cemo dalje onda pricati ...Za svo ovo vreme ni jedan se majstor nije maknio dalje od lanca :(

Danas sam kontrolisao level ulja jer su ga vec 3 majstora otvarali i reko da proverim koliko je ostalo. Dolio ulje i reko ajde da upalim auto i da otvorim onaj poklopac... Prilikom otvaranja auto je poceo da radi nestabilno,da se gusi i trese da bi se na kraju i ugasio. Usnimio sam video na YT pa ga pogledajte.

Da li je moguce da je pritisak ulja los i da mi zbog toga bugi snagu u vozni i izbacuje te silne greske..

 

https://www.youtube.com/watch?v=-75VeSYjs-8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=ymtRZiafQkc&feature=youtu.be

 

Link to post
Share on other sites