BMW E46 valvatronic problem


Recommended Posts

Треба да се гаси,то ниеј проблем никакав...за остало ти не могу помоћи! Сам мотор прави неки вакум па се зато и гаси :D

Link to post
Share on other sites

Negde kao da ti vuce fals vazduh, Uzmi za pocetak neki zapaljivi sprej, i prskaj svuda oko motora i vidi da li menja zvuk, carburator cleaner ili slicno, pazi da ne zapalis nesto :D Proveri vacuum pumpu, ona hoce da pukne i da se cuje tako. Proveri creva od CCV, i ona hoce da naprsnu. I koliko cujem cuje se  vanos. Batali lanac, ako je vec menjan, to je ok. Vanos kada rikne hoce  da ga izbaci malo iz takta pa radi nemirno.

 http://bmwfanatics.ru/forumvb/viewtopic.php?f=17&t=128757 pogledaj ovde na slikama kako peraja dobiju luft pa klaparaj. Pojede se i njihov nosac i gube pravi ugao. 

Link to post
Share on other sites

Cudno, nikad pre nisam obracao paznu na to da se auto gasi prilikom odizanja poklopca od ulja...da on pravi neki vakum, oseti se prilikom otvaranja...Mislio sam da sam probasao problem ali ako je to normalno onda nisam :/

Ma ja nebi vise dirao lanac, nemam cak ni gresku da je lanac pogresno stavljen neko ebeni irci hoce da namestaju  lanac ponovo, nece ni da cuje za senzor tj vanus, prvo lanac a onda kao dalje da gleda...uzas

Prvo pitanje kad si menjao lanac, ako kazes nikad onda ide odgovor to moram da napravim a ako kazes da si ga menjao onda aha... nije dobro postavljen ....i onda tu cacka po 3 h i to naravno ide naplatiti jer bas sad je on dobro stavio lanac onaj prijasnji majstor nije. Kad se greska javi oni kazu sad smo sigurni da je lanac u redu dodji te sutra da vidimo sta bi jos moglo biti ili kaze napamet kao onda je to ....Tako mi je juce neki rus cacko cakcko kao lanac je kad je sve sastavio kaze eeee bice da je valvatronic  motor

Link to post
Share on other sites

Slusam vas, nazalost ja sam lajk za te stvari, volio bi da mogu sam to sve da sredim i proverim. Ne znam vise gde da idem, pokusacu u ponedeljak opet kod nekog pa mu reci da mi promeni venus i naravno da pregleda separator i creva

Link to post
Share on other sites

Drugar, prodaj ti to :). Tamo ces se samo naplacati majstorima i na kraju isto, verujem da auto ne vredi toliko tamo koliko bi te izasla zamena oba vanosa i ruke majstora.. Nije to samo menjaj i kraj, svaki deo je poprilicno skup, za ruke majstoru tu da ne pricam.. i glupo bi bilo menajti napamet redom sve dok ne dodjes do kvara. Receno ti je sta bi sve trebao proveriti, jer ima bas dosta stvari na ovom motoru koji mogu da zezaju. 

Evo ti jos jedan video kako se motor cuje kada pukne vacuum pumpa, slicno kao tvoj . 

i opet NE MENjAJ NISTA NAPAMET , ili dobar majstor ili prodaj to ;) 

Link to post
Share on other sites

Pa nije valjda lud da u kantu od 1800ccm gura delove od 1000+ eura.

Tamo gde ekipa rastura 46, sve je to za za dz, vanosi na kilo, senzori na pun zdep i covek da ti to upakuje 20 e =100 evra,

pa ce valjda za godinu dve da sedne za volan neke rasne masine.

 

Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ma nisu auti ovde skupi...BMW 2003 godste kao moj mozes uzeti za 1300 e, delova hvala bogu ima ali nema majstora koji znaju da poprave ....Njihova dijagnostika je od 50 do 100 e a popravak da ne pominjem. 

Verujem da ima ok majstora ali tesko ga je naci.

Lako ja ovaj prodam auto i uzmem drugi ali ako se danas sutra nesto pokida na tom drugom eto ti s*anja  :) Dosuse Irci tako i rade, voze dok se kotrlja a kad prestane prodaju ga za sitne pare. Pokidan auto sa nekim manjim kvarom mozes naci za 500 e pa i jeftinije.

Ne znam videcu jos neko vreme da pokusam da sredim ovo, odvescu negde da mi neko konkretno pregleda to sto ste mi napisali ;)

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Nije me dugo bilo :) Bio auto na servisu 2 dana da otkriju u cemu je problem, kazu majstori ( iz http://www.bmmodification.ie/ ) camshaft variator , e sad da li je to istina ili ne ne znam ali cekam da nabave deo, trazili svuda polovno i nemogu da nadju a novo je 800 e , cena da padnes na dupe, celi auto kosta toliko :)

 

Sta vi mislite da li je moguce da je to u pitanju ? 

Evo jedan video snimljen pre 10 min... neki novi momenti u radu motora... Sam podize obrtaje, kad ga ugasim ostavim 20 tak min pocece opet da radi "normalno"

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 09/09/2016 at 10:10 PM, dejo_vu said:

Pozdrav,

Nije me dugo bilo :) Bio auto na servisu 2 dana da otkriju u cemu je problem, kazu majstori ( iz http://www.bmmodification.ie/ ) camshaft variator , e sad da li je to istina ili ne ne znam ali cekam da nabave deo, trazili svuda polovno i nemogu da nadju a novo je 800 e , cena da padnes na dupe, celi auto kosta toliko :)

 

Sta vi mislite da li je moguce da je to u pitanju ? 

Evo jedan video snimljen pre 10 min... neki novi momenti u radu motora... Sam podize obrtaje, kad ga ugasim ostavim 20 tak min pocece opet da radi "normalno"

 

Drugar resi li sta ili si ga prodao :) ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pozdrav drustvo, nisam imao vremena da vam se javim, resio sam problem pre dve nedelje....nakon svega sto sam tamo izmenjao kaze majstor da treba promeniti VVT motor koji kosta novi u BMW 350 E 

Nasao sam novi na E-bay za 100 e sa garancijom 12 meseci i zamenili smo ... nakon te zamene auto je radio identicno....Posle toga jedino sto nisam menjao je kompjuter koji se nalazi ispod haube a kontrolise taj vvt motor, nakon njegove zamene auto radi kao novi :) 

 

E sad imam novi problem :D Ako ga budem resavao sa irskim majstorima osedicu......

 

Ugl izgleda da nije nista strasno jer auto ide dobro .....Na hladan start kazaljka za temperaturu motora  podivlja, sa plavog polja prebaci na crveno pa onda sa crvenog se polako pomera na 90 stepeni.....pa sa 90 naglo opadne na nulu ili opet zakuca u crveno polje....to sve traje nekih 5 do 10 min. kad se motor zagrije ona stoji na sredini i nemrda :) 

 

Sta bi sad to moglo biti , koji qurcev senzor ili mozda poklopac rashladne tekucine nedihta dobro  ili antifriz ? Imao sam plavi antifriz a u tom BMW servisu su dolili zuti unutra iako sam im reko da to ne rade ....kao nema veze to je isto samo dr boja :)

Ozracio sam sistem par puta za svaki slucaj ali svejedno , isti problem svako jutro 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 8/31/2016 at 11:43 AM, 777.boban said:

Ne ta dva senzora nego senzor nadzora trece bregaste koji se nalazi ispod dekle motora.

 

On 9/3/2016 at 8:38 PM, Glisa said:

Као дизел када га упалиш...као да ти пишти и један од затезача кајиша,па се лепо не чује мотор!

to je valvetronik motor, ispod dekla sa leve strane

Link to post
Share on other sites
On 10/25/2016 at 2:02 PM, dejo_vu said:

Pozdrav drustvo, nisam imao vremena da vam se javim, resio sam problem pre dve nedelje....nakon svega sto sam tamo izmenjao kaze majstor da treba promeniti VVT motor koji kosta novi u BMW 350 E 

Nasao sam novi na E-bay za 100 e sa garancijom 12 meseci i zamenili smo ... nakon te zamene auto je radio identicno....Posle toga jedino sto nisam menjao je kompjuter koji se nalazi ispod haube a kontrolise taj vvt motor, nakon njegove zamene auto radi kao novi :) 

 

E sad imam novi problem :D Ako ga budem resavao sa irskim majstorima osedicu......

 

Ugl izgleda da nije nista strasno jer auto ide dobro .....Na hladan start kazaljka za temperaturu motora  podivlja, sa plavog polja prebaci na crveno pa onda sa crvenog se polako pomera na 90 stepeni.....pa sa 90 naglo opadne na nulu ili opet zakuca u crveno polje....to sve traje nekih 5 do 10 min. kad se motor zagrije ona stoji na sredini i nemrda :) 

 

Sta bi sad to moglo biti , koji qurcev senzor ili mozda poklopac rashladne tekucine nedihta dobro  ili antifriz ? Imao sam plavi antifriz a u tom BMW servisu su dolili zuti unutra iako sam im reko da to ne rade ....kao nema veze to je isto samo dr boja :)

Ozracio sam sistem par puta za svaki slucaj ali svejedno , isti problem svako jutro 

 

 

Ma to je neki los kontakt na tabli,ne diraj nista ako stoji na pola kad se ugreje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...