E34 - Mrtvi pikseli u instrument satu


Recommended Posts

Da li je neko samostalno menjao flat kabal u satu E34? U pitanju je onaj sat sa dva dzeka pozadi, benzinac do 240km/h i sa manjim ekranom, bez dodatnih funkcija. Vidim da tih flat kablova ima dosta na ebay-u i Ali-ju, idu cak i o kompletu sa onom T lemilicom i nekom plavom gumom. E sad, ne znam kakvog su kvaliteta ti flat kablici i koliko je komplikovano zameniti. Nasao sam na YT dosta tutorijala ali svi su za e39 i ne deluje uospte tesko, medjutim neki mi kazu da je na e34 teze jer je onaj mali displej krt i moze lako da pukne prilikom odlepljivanja kablica i novog lepljenja, pa mi preporucuju zamenu istovreeno i ekrana i kabla, samo sto nigde ne mogu kod kineza d anadjem ekran, vec samo kabal, od 3-10 dolara je zavisno od toga da li je samo kabal ili ide uz njega i lemilica i guma neka. Nervira me vise nagadjanje koje je stanje na km satu pa moram redovno da pisem koliko sam presao i sl da bih imao koliko toliko uvid zbog servisnih intervala. 

Link to post
Share on other sites

Da, na tom sajtu sam prvi put i video, posle nadjem i na ebay-u i Aliju znacajno jeftinije, ali bez ekrana. E sad, brine me jedino da li su sa ovih sajtova kablovi uopste dobri jer ovde pise da su u pitanju kablovi jako loseg kvaliteta, a da su ovi sa pixelfix.net navodno dobri. U svakom slucaju cu naruciti jedan od tih jeftinijih za pocetak, pa ako valja ostaviti utiske ovde kako bi i drugi saznali, jer je to, cini mi se, masovna "boljka". AKo ne, narucicu a sajta koji si ostavio, jer e vidim drugo resenje. 

Link to post
Share on other sites