Nije sramota pitati :)


Recommended Posts

Ćao svima , pošto sam se , nadam se ,uspešno predstavio , moram odmah da krenem da Vas bombardujem pitanjima 9_9. Nadam se da Vam neće smetati :)

Ovako , priča počinje jos 2014 kada sam ja tražio ,da tražio od mojih roditelja auto. Jednostavno obožavam automobile i tu mi nema spasa. Moji roditelji ,su mi rekli sledeće
"Sine ,ako hoćeš nešto ,zaradi sebi lovu pa kupi" ... Tada mi nije baš bilo sve jedno zato što su većina mojih drugara već imali kola. Ali ,kako je vreme prolazilo a ja skupljao dinar po dinar , sve sam vise shvatao moje roditelje i njihov savet. Na kraju krajeva ,uvek je lepše kada nešto sam kupiš od svojih "rodjenih" para. I , 2 godine kasnije , ja sam ušao u taj problem ,izabrati auto za sebe. Od Mitsubishi Colta,Mitsubishi Eclipse-a ,preko Honde Civic, Toyote Celice , Audija A3 ,i tako dalje ,ja sam došao do BMW-a. Neću da Vas lažem , nisam neki fan BMW-a zato što nisam pristalica nasilničke vožnje po centru grada. Po Avalskom putu u krivinama DA ,ali ovako ne. A u glavnom kada vidis neki BMW oni samo blicaju ,trube , i tako dalje, izuzev izuzecima koji su opasno dobri likovi i koji ne omalovažavaju ostale u saobraćaju. Da se vratim na temu. Nikada u svom životu do sada nisam ni razmišljao da bih mogao sebi da priuštim takvu mašinu. Ali ,par godina kasnije , posle mnogo prolivenog znoja i truda ,imam mogućnost da kupim sebi neki pravi prvi auto. Kao sto vidite ja sam ljubitelj japanaca pošto i u porodici imamo japance i svi nas odlično služe. Ali hej ,hteo sam nešto malo komfornije , ozbiljnije, i drugačije,ako me razumete ;) . I posle dosta meseci gledanja ,došao sam do auta koji me je "oduvao" i jednostavno sam rekao sebi da moram da ga imam. U pitanju je BMW e46 coupe, taj koga sam video ,imao je famoznu M opremu i prosto je bio veoma sexy :D . E sad , zbog toga što ne želim da zagrizem vise nego što mogu da sažvaćem , i po meni je bolje imati vrapca u ruci nego goluba na grani , rešio sam da auto koji ću uzeti ne prelazi 2000ccm3. Isto tako , zaljubljenik sam u benzince tako da koliko sam ja mogao da vidim ,imam izbor izmedju 3 benzinska motora do 2000ccm3. Prevrnuo sam internet naglavačke i svašta sam pročitao i video ,ali tražim i Vaš savet ,pošto je uvek bolje iz prve ruke dobiti informacije. Koji bi Vi meni motor preporučili :

318Ci M44 , sa 4 cilindra i 118 HP
318Ci N42, sa 4 cilindra i 143 HP 

Ili ,čuveni šestak  320Ci M52 sa 150 HP ???

Isto tako imam nedoumicu ,da li su restyle modeli 2002+ imali problema sa motorima i velikom potrosnjom ulja? Čuo sam da je tada ubačena nova paleta motora ali ja nešto nisam u to siguran? Razumem da svaki motor treba da troši ulje ali sam sa par strana čuo da treba da "bežim" od restyle varijante. Isto tako sam čuo da rashladni sistemi zahtevaju redovnu kontrolu ,ili može da dodje do katastrofe, da motorčići za prozor znaju da crknu i tako dalje... Ali ni jedan auto nije savršen i svaki ima i mane i vrline. Ja se vodim time da ,kako se ti brineš o autu ,tako će i on o tebi! :) 
Nadam se da Vas nisam udavio svim ovim pisanjem ,ali ako jesam ,ja se izvinjavam :D Pozz!!!  

Link to post
Share on other sites

bravo za tekst

osim za tu nasilnicku voznju,tu se bas neslazemo,al ajd

 

mislim da od ponudjenih motora najbolji izbor za pocetak taj m44

n42 je blagi horor bar iz iskustva mojih par prijatelja koji ih poseduju nekoliko godina

m52 jako dobra masina,ali znatno skuplje odrzavanje nego za m44,tako da se sve svodi opet na 1.8 m44

Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, miksa said:

bravo za tekst

osim za tu nasilnicku voznju,tu se bas neslazemo,al ajd

 

mislim da od ponudjenih motora najbolji izbor za pocetak taj m44

n42 je blagi horor bar iz iskustva mojih par prijatelja koji ih poseduju nekoliko godina

m52 jako dobra masina,ali znatno skuplje odrzavanje nego za m44,tako da se sve svodi opet na 1.8 m44

Ljudi smo ,i treba da se razlikujemo i ne slažemo u nečemu ;)
Isto tako sam od prilike čuo. Mislim ,ako je za m52 duplo skuplje održavanje nego za m44 ,onda se slažem , i uzeo bih m44, ali ako nije baš baš drastično skuplje ,onda ipak m52 , inline 6 sound never gets old!! :D

Link to post
Share on other sites

Po cemu je skuplje odrzavanje za m52,jedino sto mu staje 1l vise ulje i skuplja mu je registracija za plafon 50e (barem je tako u CG ) a i mala je razlika u potrosnji,ali zauzvrat dobija auto koji neupredivo ljepsi za voznju,zvuk itd da ne nabrajam dalje prednosti m52 [emoji6]

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Elvir said:

Koliko god auto imao snage, od vozaca zavisi da li ce biti vozen ovako :

 

Ili ovako :

 

Lepo, kulturno i opusteno,

 

Ja sam vise za ovu drugu varijantu. Znas kako ,kada u nešto ulažeš i čuvaš ,onda ne želiš da ga pokvariš! :D hahah , znam ja da je bmw vrhunska mašina za drift ali sigurno ne onaj bas najslabiji. Nekako mi to vise priliči nekom od 2500ccm3 pa na gore :D možda grešim ,ne znam, nikada nisam driftovao :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milan Dimke Dimitrijevic said:

Ko nije driftovao u svatovima celava mu keva :D Ja sam vise za m52, nazalost retki su, ja nisam mogao da nadjem dobar kada sam kupovao pa sam uzeo dizel.

Ja gledam da uvezem neki. Ne znam zašto ali uvek mislim da su kvalitetniji od preko. Gledam Švajcersku i Nemačku :) Od svakoga čujem kako je m52 vrh ,nisam čuo za neke mane :)

Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Rocco77 said:

Po cemu je skuplje odrzavanje za m52,jedino sto mu staje 1l vise ulje i skuplja mu je registracija za plafon 50e (barem je tako u CG ) a i mala je razlika u potrosnji,ali zauzvrat dobija auto koji neupredivo ljepsi za voznju,zvuk itd da ne nabrajam dalje prednosti m52 emoji6.png

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Nikada neću zaboraviti kada stara 520-tka , prodje ulicom a unutra šestak. Sve se trese i baš sam okretao glavu za njim. A onda mi je otac rekao da je to 2000kubika a 6 cilindara. Baš retkost ali ako svi kažu da valja ,a samo je malo skuplji za održavanje,  možda bude pre on nego m44 :D Zavisi na šta naletim. Nisu stranci glupi ,znaju šta valja. A ja još gledam sa manjom kilometražom... Znam ,mnogo tražim ali ,koliko sam bio strpljiv do sada ,nije fora samo kupiti nešto na brzinu. :)

Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Milan Dimke Dimitrijevic said:

Pa ima jos 2 svecice, bombine itd.. Ali je dugotrajniji od redne cetvorke, ja obozavam kad cujem ortakov m52b25tu.

Ako je samo to , što je i normalno , onda se isplati stvarno. A zvuk šestaka ne može da se meri sa četvorkom :) Znaci u svakom slučaju ,svi se slažu da izbegavam N42 , zbog raznih problema... Koliko znam i m52 ima taj Vanos sistem koji isto zahteva održavanje. Video sam da se menjaju neke gumice ako ne grešim. Ali sve je to,nadam se, podnošljivo za novčanik :)

Link to post
Share on other sites

Kada bih bio u slicnoj situaciji, gledao bih E39 520i u nekom dobrom stanju. Skuplji nesto za odrzavanje ali i daleko bolji od E46. Problem je mozda parkiranje zbog velicine ali covek se navikne. :D 

Link to post
Share on other sites

Ma i ovde moze da se nadje dobar samo treba dobro prosunjati. Pogledaj nasa auta na forumu, sva su manje vise u veoma dobrom stanju. Kod m52 je samo vanos tj gumice problem i rashladni sistem kao i kod svakog bmw benzinca. N42 nisam vozio ali deluju problematicniji od stare skole poput m50, m52. Ispravka za prethodni post, ortak ima m50b25tu. 

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Elvir said:

Kada bih bio u slicnoj situaciji, gledao bih E39 520i u nekom dobrom stanju. Skuplji nesto za odrzavanje ali i daleko bolji od E46. Problem je mozda parkiranje zbog velicine ali covek se navikne. :D 

Nemam nista protiv e39-tke ali za moje potrebe je i e49 dosta veliki , jeste da se čovek navikne ali kupe je kupe ,da se ne lažemo :D 

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Milan Dimke Dimitrijevic said:

Ma i ovde moze da se nadje dobar samo treba dobro prosunjati. Pogledaj nasa auta na forumu, sva su manje vise u veoma dobrom stanju. Kod m52 je samo vanos tj gumice problem i rashladni sistem kao i kod svakog bmw benzinca. N42 nisam vozio ali deluju problematicniji od stare skole poput m50, m52. Ispravka za prethodni post, ortak ima m50b25tu. 

Pogledaću sve ,tek sam se registrovao i tek počeo da surfujem po forumu! :D svidja mi se što ste dobra ekipa. Samo da uzmem nešto pa da , "djiramo" kako kaže moj mali brat :D Nadam se da postoje skupovi , druženja ,zezanje ,roštilj ,itd? :D 

Link to post
Share on other sites

Za peticu je 520i po mom skromnom misljenju preslab, tu se vec mora ici na nesto jace... A za trojku je sasvim OK i  ne bih se razmisljao da imam izbor izmedju sestaka i cetvorke nikad. Ne znam koja je prednost tog cetvrtaka, nije se bas proslavio pa da je pouzdan, a potrosnja je neznatno manja zavisno od uslova u kojima vozis i od nacina voznje. 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Djoksa530i said:

Za peticu je 520i po mom skromnom misljenju preslab, tu se vec mora ici na nesto jace... A za trojku je sasvim OK i  ne bih se razmisljao da imam izbor izmedju sestaka i cetvorke nikad. Ne znam koja je prednost tog cetvrtaka, nije se bas proslavio pa da je pouzdan, a potrosnja je neznatno manja zavisno od uslova u kojima vozis i od nacina voznje. 

Ja inače ne vozim brzo , volim da uživam u vožnji , normalno i ja nekad malo pritisnem gas ,ali ne uvek :) Po svemu sudeći m52 "vodi" za sad :D heheh!

Link to post
Share on other sites

Jos cu da dodam nije strasno za m52 i da ima jacu kilometrazu samo ako je propisno odrzavan,kao moj m52 300k km gazi samo gorivo ulazem pored redovnih servisa [emoji6]

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Rocco77 said:

Jos cu da dodam nije strasno za m52 i da ima jacu kilometrazu samo ako je propisno odrzavan,kao moj m52 300k km gazi samo gorivo ulazem pored redovnih servisa emoji6.png

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Hvala na pomoći :D ja sam negde na nekom stranom sajtu pročitao da bez frke m52 gazi 500k samo da se ,kao što i ti radiš , redovno održava. :) 

Link to post
Share on other sites