Nije sramota pitati :)


Recommended Posts

1 hour ago, Sale-Sombor said:

A e39 2.2 motor kakav je?

Kod mene savrsen,tih,sasvim solidno povuce,miran u radu,jako sam zadovoljan,nisam ocekivao nikakve sportske performanse ali ume da povuce,trosi oko 16 litara plina po gradu a na otvorenom oko 10l,skroz korektan

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, CyberQrajber said:

Ja gledam da uvezem neki. Ne znam zašto ali uvek mislim da su kvalitetniji od preko. Gledam Švajcersku i Nemačku :) Od svakoga čujem kako je m52 vrh ,nisam čuo za neke mane :)

ima mana, ali ima i prednosti kao i svaki motor. Ako naletis na los, najebo si, ako uzmes dobar nastavi da odrzavas. Mane su im vanosi protokomer sonde fals vazduh na crevima, jbg nije nov. I nije m52 vec m52tu, taj motor koji pominjes ide u e36 i sa jednim vanosom je. :) bmw benz samo sestak, mada opet i to je diskutabilno po meni jer ima ljudi koje lepo sluze i motori od 143 1.8. Gledaj da ne kupujes najjeftinijeg na oglasu jer mislim da bi te bolela glava

Link to post
Share on other sites
Quote

 

1 minute ago, Stefan L. said:

ima mana, ali ima i prednosti kao i svaki motor. Ako naletis na los, najebo si, ako uzmes dobar nastavi da odrzavas. Mane su im vanosi protokomer sonde fals vazduh na crevima, jbg nije nov. I nije m52 vec m52tu, taj motor koji pominjes ide u e36 i sa jednim vanosom je. :) bmw benz samo sestak, mada opet i to je diskutabilno po meni jer ima ljudi koje lepo sluze i motori od 143 1.8. Gledaj da ne kupujes najjeftinijeg na oglasu jer mislim da bi te bolela glava

Hvala na savetu. Naravno ,nisam ni mislio da uzmem najjeftinijeg. A i gledam one sa M opremom. Koliko sam primetio ima M paket 1 , M paket 2, ako sam dobro razumeo :D ,a što se tiče da gresim u nazivu motora , jbg i dalje se upoznajem sa Bmw-om. Pričam isključivo o e46-ici pa sam mislio da neće da dodje do zabune :D A i e36 ne može više da se uveze... :(

Link to post
Share on other sites

ima mpack 1 i 2, 2 je lepsa. :) a keca malo ko i ima, danas sam igrom slucaja bas video jednog. Ako planiras e46 kupe do 2000 godine ti je 150 konja i to je to, od 2001 krece 2.2 agregat gde je bezobrazna registracija jos uvek. 

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Stefan L. said:

ima mpack 1 i 2, 2 je lepsa. :) a keca malo ko i ima, danas sam igrom slucaja bas video jednog. Ako planiras e46 kupe do 2000 godine ti je 150 konja i to je to, od 2001 krece 2.2 agregat gde je bezobrazna registracija jos uvek. 

Tako sam nešto i planirao. Teško je naći bilo koji fabrički Mpack a da je cena okej. Ali , ne silazim sa oglasa danima ,par njih mi je vec "prošlo" ali šta da se radi :D doćiće drugi. A za 2.2 se slažem. :)

 

Link to post
Share on other sites
ima mana, ali ima i prednosti kao i svaki motor. Ako naletis na los, najebo si, ako uzmes dobar nastavi da odrzavas. Mane su im vanosi protokomer sonde fals vazduh na crevima, jbg nije nov. I nije m52 vec m52tu, taj motor koji pominjes ide u e36 i sa jednim vanosom je. [emoji4] bmw benz samo sestak, mada opet i to je diskutabilno po meni jer ima ljudi koje lepo sluze i motori od 143 1.8. Gledaj da ne kupujes najjeftinijeg na oglasu jer mislim da bi te bolela glava

Inace m52 sa jednim vanosom imas u e39 dok je u e46 sa 2 vanosa

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
ima mana, ali ima i prednosti kao i svaki motor. Ako naletis na los, najebo si, ako uzmes dobar nastavi da odrzavas. Mane su im vanosi protokomer sonde fals vazduh na crevima, jbg nije nov. I nije m52 vec m52tu, taj motor koji pominjes ide u e36 i sa jednim vanosom je. [emoji4] bmw benz samo sestak, mada opet i to je diskutabilno po meni jer ima ljudi koje lepo sluze i motori od 143 1.8. Gledaj da ne kupujes najjeftinijeg na oglasu jer mislim da bi te bolela glava

Jaoj, dobra tema pa da se nadovezem :)

Kada se stvorila prilika 2012te da uzmem za sebe prvi auto, u opciji su bili golf 4 ili e46, do 2000ccm..kroz par dana gledajuci oglase naletim na ovaj koji i dan danas vozim, najjeftiniji na oglasima, lepe slike..usi se upalile..zove otac, dogovore se da se nadjemo i pogledamo kola, krecemo rano za BG ( tu noc nisam spavao, duze u zivotu nije bilo ).. otac koji se razume oko mehanike, primetio je sitne nedostatke, koje ja tada nisam ni znao da treba da gledam ( kasnije sve to sredjeno - limarijski deo ) ali kada je mene video, da mi se auto svideo, jos sestak 150hp ( m52tu ) + plin :D meni je to bila idealna prilika..

Dogovorimo se, kupimo.. sem sto mi je pre mesec dana crkla jedna bombina, i menjao kilometar sat prosle godine ( ubacivanjem nekih krs xenona zabrljaveo sat ) i juce sam isto zamenio km sat jer sam pre toga skidao akumulator i posle vratio i od tada opet pocela da zeza, drugih rashoda nije bilo..

Redovno ulje, ne prelazim mnogo ~15000km godisnje, na prolece i na jesen menjam ulje i filtere ( 6,5l staje ) to je to.. stvarno jedan od zahvalnih auta, i to me je kupilo da ponovo sutra kada se stvori prilika, ne menjam marku bmw ( sledeca je serija 5 - e60[emoji14])

My BMW story :D

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Gruja1595 said:

Jaoj, dobra tema pa da se nadovezem :)

Kada se stvorila prilika 2012te da uzmem za sebe prvi auto, u opciji su bili golf 4 ili e46, do 2000ccm..kroz par dana gledajuci oglase naletim na ovaj koji i dan danas vozim, najjeftiniji na oglasima, lepe slike..usi se upalile..zove otac, dogovore se da se nadjemo i pogledamo kola, krecemo rano za BG ( tu noc nisam spavao, duze u zivotu nije bilo ).. otac koji se razume oko mehanike, primetio je sitne nedostatke, koje ja tada nisam ni znao da treba da gledam ( kasnije sve to sredjeno - limarijski deo ) ali kada je mene video, da mi se auto svideo, jos sestak 150hp ( m52tu ) + plin :D meni je to bila idealna prilika..

Dogovorimo se, kupimo.. sem sto mi je pre mesec dana crkla jedna bombina, i menjao kilometar sat prosle godine ( ubacivanjem nekih krs xenona zabrljaveo sat ) i juce sam isto zamenio km sat jer sam pre toga skidao akumulator i posle vratio i od tada opet pocela da zeza, drugih rashoda nije bilo..

Redovno ulje, ne prelazim mnogo ~15000km godisnje, na prolece i na jesen menjam ulje i filtere ( 6,5l staje ) to je to.. stvarno jedan od zahvalnih auta, i to me je kupilo da ponovo sutra kada se stvori prilika, ne menjam marku bmw ( sledeca je serija 5 - e60emoji14.png)

My BMW story :D

Heheh :D tvoja priča ima happy end ,ili ,jos uvek nije "end" u stvari :D! Super! Baš mi je drago. Ja se nadam da će biti tako nešto i kod mene :D . Ćale se ranije "ložio" na peticu , 520-tku ,koja je imala taj šestak ,i kada je čuo da ga sada ima i u seriji 3 ,odma se zainteresovao. Mislim , ne uzimam auto samo za sebe lično ,iako će da bude moj ,ali i meni je drago da će i ćale moći da ga "djira" :D I ja planiram da ubacim plin. Kaze par drugara kao "ilija kupujes bmw i guras plin u njega , kakav je to fazon?" Fazon da sa isto para predjes duplo vise km. Koliko ti realno troši e46 plina? onako uz normalnu voznju ? Ja računam da će biti oko 15, e sad ako je manje , super ,ako nije ,onda šmrc :(

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Stefan L. said:

ti motori trose 12 13 litara benzina a mogu ici zimi i do 15. i traze obrtaje :)

Znači blizu sam realne cifre potrošnje plina. Ja nisam neko ko voli da gura auto u crveno ,posebno ne neki koji nije napravljen za tako nešto ,tako da mislim da bi mi šestak sa tih 150 ks bio maximum što bih ja mogao da održavam i čuvam :D Od svega ovoga zaključujem ,ili njega ,ili onaj najslabiji od 118ks :) Biću srećan koji god da naleti.

Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Gruja1595 said:

Moj trosi oko -11,5 - 12 grad, otvoreno 140temp 10..

Magistrala moze i oko 8 ( mojom voznjom ) :D

Pricam za plin, benzin zna zimi da potrosi solidno dok prebaci na plin, vise vremena mu treba da se zagreje :D

U pa onda to nije mnogo ,(ako je stvarno realna potrosnja) :D Mislim , ja sam realista tako da ,bolje da istina boli nego laž da teši :D hahah! Sem kada ubacis neku devojcicu ,onda , magično troši više? :D hahah

Link to post
Share on other sites

Ne, isto :) pre bmwa sam vozio b4, caletov, podignem ti rucnu u jednoj krivini i zakucam se u banderu, pola auta zeznem.. od tada samo lagano, naplasio sam se, a tek vodu kada vidim na putu ( u krivini - haos )..

Da nisam imao to iskustvo, isao bi on sada popreko.. ovako neka, cuvam ga koliko mogu :) za drugi para nemam, ako ga ne odrzavam i cuvam to dzaba sve..

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Gruja1595 said:

Ne, isto :) pre bmwa sam vozio b4, caletov, podignem ti rucnu u jednoj krivini i zakucam se u banderu, pola auta zeznem.. od tada samo lagano, naplasio sam se, a tek vodu kada vidim na putu ( u krivini - haos )..

Da nisam imao to iskustvo, isao bi on sada popreko.. ovako neka, cuvam ga koliko mogu :) za drugi para nemam, ako ga ne odrzavam i cuvam to dzaba sve..

Ja nikada u zivotu nisam povukao ručnu u krivini. Hahah nemam ballz iskreno. Nikada ne bude kao na filmu :D A nemam nameru da ćaletov auto tako vozim. U svakom slučaju meni je e46 coupe baš za neku laganica vožnju. Onako sav ispoliran i da se sija i lagano :D 

Link to post
Share on other sites
Just now, Gruja1595 said:

Samo sminkanje, nista drugo :D

Samo kada bih uspeo da nadjem u M paketu ufff! :D Velika razlika izmedju običnog i u M paketu... Kao da je drugi auto... Pojavio se jedan kod nas za 5700 , sivi ,ali sa motorom od 143ks za koji vecina kaze da izbegavam. Ali full M oprema. Baš me neće! :D

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, CyberQrajber said:

Samo kada bih uspeo da nadjem u M paketu ufff! :D Velika razlika izmedju običnog i u M paketu... Kao da je drugi auto... Pojavio se jedan kod nas za 5700 , sivi ,ali sa motorom od 143ks za koji vecina kaze da izbegavam. Ali full M oprema. Baš me neće! :D

taj je bio nedavno na auto placu gold bio je jos jeftiniji cini mi se, a forumas koji ga je kupio nesto nije bio zadovoljan oko motora. Tako da se ubrzo prodaje nakon kupovine

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, firul said:

ako planiras da uvezes auto 320i sa 150 konja neces moci da carinis. Realno 320d ide bolje od svih njih, samo ga zvuk jebe :)

Ja koliko znam jos uvek je "na snazi" euro3. Od 2000te su Euro3 ali treba da imas EUR1 obrazac. :D

Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Stefan L. said:

taj je bio nedavno na auto placu gold bio je jos jeftiniji cini mi se, a forumas koji ga je kupio nesto nije bio zadovoljan oko motora. Tako da se ubrzo prodaje nakon kupovine

Bio je jedan sivi za 3600 i otisao je odmah. I to je bio tipa kao sa 180 000km ako se ne varam. 318-ica sa 118ks ,i otisao odma sutra... 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, CyberQrajber said:

Ja koliko znam jos uvek je "na snazi" euro3. Od 2000te su Euro3 ali treba da imas EUR1 obrazac. :D

nije bas tako, kod 320i je samo 2.2 euro 3, bar su meni tako svuda rekli kad sam ja kupovao auto pre nekoliko godina, zato sam i uzeo 318i na kraju. 320i 2.0 ima samo D3 a ne ispunjava euro 3 normu. Raspitaj se dobro pre kupovine

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, firul said:

nije bas tako, kod 320i je samo 2.2 euro 3, bar su meni tako svuda rekli kad sam ja kupovao auto pre nekoliko godina, zato sam i uzeo 318i na kraju

http://ww3.autoscout24.it/classified/285938928?asrc=st|as

Pise Euro3... Ne znam više šta da gledam i da mislim. Sve mi je to komfuzno sa našim retardiranim zakonom...

Link to post
Share on other sites