Recommended Posts

zdravo svima imam evo vec godinu dana ovaj automobil i do sada bez problema ali poceo je da me zeza nesto sto ne mogu resiti

nema plin vozim se na benzinu koliko mogu trosi u gradu do 15 litara zavisi kako ga vozim na otvorenom oko 7

stvar je u ler gasu, kada je hladan lepo upali i ler gas je dobar,oko 800-900 normalno vuce ne gusi se, medjutim posle par minuta kada kazaljka temperature vec predje plavu zonu ler pocinje da zeza padne na nekih 400 pa ode do 1200-1300 i tako neprestano dok ga ne ugasim i ohladi se, vuce i tada ok, ne gusi se ali hoce da mi se ugasi na kvacilu i da ostanem bez volana i kocnica.

Bio sam na diagnostici i zamislite sve je u redu, nijedne greske, sto se majstor zbunio i rekao mi da ga brzo prodam, sto ja naravno ne zelim...Ako ima nekog ko je imao ovakav slucaj zamolio bih ga da podeli resenje sa nama :)

Svako dobro !

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, silenrdeath said:

Bio sam na diagnostici i zamislite sve je u redu, nijedne greske, sto se majstor zbunio i rekao mi da ga brzo prodam, sto ja naravno ne zelim...Ako ima nekog ko je imao ovakav slucaj zamolio bih ga da podeli resenje sa nama :)

Svako dobro !

A slican sam problem i ja imao na kockici. Pocne da zeza u leru kada je motor vruc. Na dijagnozi sve ok! Cak sta vise, i vise nego ok!

Skinem ler ventil ,(ICV) isprerem sa bremsom i motor od  tada prede na leru! 

Takodje, proveri i  creva oko usisisne grane. Ne sme nigde imati fals vazduh.

Evo to je taj ICV ventil. 

 

1182650468.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Isao sam kod Sibinovica, covek mi je rekao sledece: Ja nemam vremena stvarno i prodao sam interfejs za taj model, kod mene ljudi cekaju i do dva meseca, izvini ali nemam stvano vremena :)

Skinuo sam ICV ventil, ocistio ga sprejom izasla skoro pa crna farba iz njega :) ostavio da se osusi i vratio nazad - posto prvi put radim to ubio sam se od posla :) ali opet ista prica, nema toliko da varira ali po 300 obrtaja gore dole, sva creva sam detaljno pregledao i zamenio jedno, suta idem kod nekog lika koji ima 520 24ventila izgoreo mu dihtung na glavi motora pa cu redom da krenem na licu mesta da menjam pa javljam sta sam uradio. Pozdrav!

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, wice said:

probaj i plavi davac temperature

Mislim da plavi davac nema veze sa konkretno tim slucajem. Problem se desava sa vrucim motorom. Da je obratno, plavi davac bi mozda jedan od krivaca.

Link to post
Share on other sites

Mislim da ako je plavi davac defektan, on pri paljenju hladnog motora salje pogresan info o temperaturi, te ler radi nedovoljnim obrtajem i ima tendeciju gasenja. 

E sad, mozda postoji mogucnost i plavog davaca i u ovom slucaju. Mada mi opisu deluje ono gore nabrojano kao neko od resenja, jer motor lepo pali i radi u leru dok je hladan.

 

Link to post
Share on other sites

probao sam taj plavi davalac temperature kad ga iskljucim tj skinem dzek sa njega nista se ne desava problem je jos tu, nisam uspeo da probam protokomer ispostavilo se da i njemu ne radi on, kod njega je onaj grejac pokidan :( probao sam o2 senzor tj lambdu sondu isto radi i sa mojom i sa njegovom, covek me ubedio nekako da je step motor ok jer kaze on da ne radi step ili bi se gasio motor(sto se desava cim skinem dzek sa njega) ili bi radio na dosta visim obrtajima sad kolko se ja razumem u ovaj motor meni to dodje kao logicno nekako pa sam mu poverovao i nisam probao sa njegovim step motorom. E sad jedan prijatelj mi je rekao za neki senzor pritiska goriva kaze na njegovom pre par godina dok ga je imao je otisao on i lose je radio na leru i trosio kao blesav preko 20 sto se i meni dogodilo sada, sipao sam mu 25 litara i presao nesto vise od 100 km... 

Link to post
Share on other sites

Ako radi lepo kad je hladan a vruc zeza onda je sonda u pitanju. Na tom motoru mozes voziti i bez nje. Jednostavno iskljuci okrugli dzek koji se nalazi kod kartera. Ovo pisem jer sonda nema ulogu dok je motor hladan i dok se ona ne zagreje dovoljno, tada najvecu ulogu za smesu imaju plavi davac i protokomer, tek kasnije se sonda pridruzuje. 

Link to post
Share on other sites