X3 E83 2.0 diesel 150ks


Recommended Posts

Pozdrav ekipi,

nedavno sam presao sa E90 na E83 i jako mi smeta zvuk motora a posebno na oko 2.100 obrtaja, u kabini se cuje buka!

da li je to kod svakog X3 ili imam neki problem?! jel imao neko ovakva iskustva?

hocu da kazem da je E90 bio dosta tisi u voznji, i ovaj je ali kada sam na nekim vecim obrtajima i na otvorenom putu...

svestan sam da nije isto voziti terenca i limuzinu ali opet...

pozdrav 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nasao sam problem! 

U petak sam bio kod majstora i u pitanju je DPF filter, pokazao je na Bosch-ovoj dijagnostici, izgleda da je neko pre mene blokirao ili iskljucio da ne pokazuje check engine

a brujalo je u kabini zato sto se mucio, nije imao dobar protok izduva!

danas ce ga skinut i ocistiti pa cemo videti...

pozdrav 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moj se cuje dosta u kabini a BMW Bata Mirijevo je pregledao auto i rekao da je sve u redu...

Sad si me bacio u rebus, moram da idem da prekontrolisem to.

Mada, moj umesto zadnjeg lonca ima Remus i 3.0d, sve sam kontao da prenosi buku i vibracije u kabinu...

Link to post
Share on other sites

Meni je sada ok, ne cuje se toliko, malo je bucniji od E90 ali nisu iste klase auta, uvek je limuzina udobnija i tisa.

sto se tice lampice za DPF, proverio sam ne postoji notifikacija da te obavesti da je zapusen nego jednostavno kada pocne slabo da vuce ides kod majstora i na dijagnostici ce pokazati.

i dalje imam problem posto mi je izgleda crkao senzor temeprature izduvnih gasova pa nece da se regenerise DPF i nakon ciscenja DPF-a i dalje pokazuje na dijagnostici da je filter pun,

ne znam ali jedno je sigurno, da moram da ga zakacim na BMW dijagnostiku.

pozdrav 

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

rjesenje je skidanje,te ciscenje dpf ,

uradio i dobio drugo auto ide kao nevrijeme

 

ali mora ga skinuti te rasjeci i tecnosti za ciscenje natopiti te nakon izaprati

Link to post
Share on other sites