Evropski izvestaj posle nezgode


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mozes da napravis i sutra dan ali stavi datum na izvestaju kao da ste ga popunili taj dan kada je i bio udes a mozes da u narednih 30 dana odes u osiguranje i prijavis nezgodu,a sto se tice slikanja automobila to je Goran u pravu da uvek traze da oba automobila uslikaju

Link to post
Share on other sites

Imam slike, sa mesta saobr. Nezgode. I iz daljine, a i iz blizine kako moj izgleda i sta je napuklo.

Uglavnom ljudi jedva se nakilasmo da popunimo evropski jer kazu ne znaju sta je to i nece da popune, a pare ne daju kazu skupo im i hoce da teram auto kod njihovog majstora (ne pada mi na pamet da mi radi auto tamo neko levi i ko zna kako uradi).

Inace sve da posavetujem, ako niste krivi, zovite policiju. Ja sam sada poslusao caleta i nisam zvao i zeznuo sam se. Bilo je klizavo (tek pala kisa) i nije mogao da zakoci, prosao na stop znak, a i popio je sto je i sam priznao.

Evo slike(sreca nije BMW ili nesto skuplje inace bi mu dusu izvadio)

2012fd537aef9fe2a16db5440d981396.jpg

Link to post
Share on other sites

Pa taj bi trebalo da te moli da sve ide preko tog evropskog obrasca, jer onda nema kazne za njega, osiguranje plati tvoju stetu, on svoju i svi srecni i zadovoljni.

Kako ne shvata da mu si mu ucinio veliku uslugu sto nisi zvao policiju i ustedeo mu jedno 300 evra samo za kazne ( posto bi bile dve, za alkohol i za nepruzanje prvenstva prolaza), plus sto osiguranje ne bi priznalo stetu na tvom automobilu, vec bi i to morao da plati, posto je bio pijan? Cccc...

Ne sekiraj se, samo lepo popunite taj obrazac i odnesi u osiguranje, oni ce te posavetovati dalje sta da radis.

Link to post
Share on other sites

Из прве руке могу да кажем шта се мом маторцу дешавалу задња два пута...први пут су попунили дан полсе,дечко возио мртав пијан ћале да му изађе у сусрет договре се да он уради ауто,када смо стигли код мајстора он кад је рекао цену овај одустао да он плаћа! Каже нема пара...ја сам благо речену пукао,за два минута је пристао да попуни извештај на наговор мајстора и ручне дизалице....мајстор одрао осигурање урадио добро кола а овоме остала глаав читава а ћале научио да без пандура не ради ништа па макар ни Е.Извештај! Они исликају све,ти само платиш нешто у супу и то је то...Иначе тај мајстор ради са свим осигурањима(договор или како већ појма немам),зато они теби препоручују свог мајстора...Други пут га удари неки клинац из брзе поште и почео причу имам јачичу али није ту када се врати урадиће он кола! Ја када сам чуо причу почео сам да се смејем и одмах сам звао муријууу...да нисам звао осигурање би правило проблеме,траже 20 слика,те чћалових кола те његових ма брука!!

Link to post
Share on other sites
Pa taj bi trebalo da te moli da sve ide preko tog evropskog obrasca, jer onda nema kazne za njega, osiguranje plati tvoju stetu, on svoju i svi srecni i zadovoljni.

Kako ne shvata da mu si mu ucinio veliku uslugu sto nisi zvao policiju i ustedeo mu jedno 300 evra samo za kazne ( posto bi bile dve, za alkohol i za nepruzanje prvenstva prolaza), plus sto osiguranje ne bi priznalo stetu na tvom automobilu, vec bi i to morao da plati, posto je bio pijan? Cccc...

Ne sekiraj se, samo lepo popunite taj obrazac i odnesi u osiguranje, oni ce te posavetovati dalje sta da radis.

Ma strasno, jos kaze imao bi on olaksavajucu okolnost sto je bio klizav put. Jedva je shvatio da bi dobio kaznu za neprilagodjenu brzinu.

Ucinio sam mu ogromnu uslugu(i popio i jos prosao na znak stop i izazvao saobr. Nezgodu), a kada sam sutradan rekao da ce biti oko 200€ on vice auuu. Kaze ima on majstore. [emoji44]

Doslo mi da placem (od muke). Zelim da idem kod svojih majstora koje cu lepo da platim ali ce i da mi urade kako treba, necu da se zajebavam da mi omasi boju i tako te stvari, a nisam mu racunao poliranje koje ce me izaci oko 40ak€ jer isto zelim kod coveka koji radi i kola od 40 hiljada €, a ne kod Mice iza coska gde ce bitu jos gore.

Razocarao sam se u ljude pa sledeci put me uopste nece interesovati sto vozi auto od 400€, zovem pandure i ajd' zdravo.

Sad opet ja jurim njega da da izjavu u osiguranju, a on u drugom gradu na poslu, znaci uzas.

Link to post
Share on other sites
Из прве руке могу да кажем шта се мом маторцу дешавалу задња два пута...први пут су попунили дан полсе,дечко возио мртав пијан ћале да му изађе у сусрет договре се да он уради ауто,када смо стигли код мајстора он кад је рекао цену овај одустао да он плаћа! Каже нема пара...ја сам благо речену пукао,за два минута је пристао да попуни извештај на наговор мајстора и ручне дизалице....мајстор одрао осигурање урадио добро кола а овоме остала глаав читава а ћале научио да без пандура не ради ништа па макар ни Е.Извештај! Они исликају све,ти само платиш нешто у супу и то је то...Иначе тај мајстор ради са свим осигурањима(договор или како већ појма немам),зато они теби препоручују свог мајстора...Други пут га удари неки клинац из брзе поште и почео причу имам јачичу али није ту када се врати урадиће он кола! Ја када сам чуо причу почео сам да се смејем и одмах сам звао муријууу...да нисам звао осигурање би правило проблеме,траже 20 слика,те чћалових кола те његових ма брука!!

Ma samo pandure zvati i dovidjenja. Jedino ako ce da donese novac (koji ugrubo izracunas) za 10 min. Nikako drugacije!

Al' zvao bih ja pandure nego cale dosao i kaze da ga pustimo da ne placa kazne, a jos popio (on kaze popio 1 ali cisto sumnjam).

Ma muka mi od svega, strasno mivanje bezveze.

Link to post
Share on other sites

E, ali nece panduri da izadju tako lako za manje stete. Nekad ce i da kazu po opisu stet da nece i da popuniute izvestaj, a nekad kazu, docicemo ali ces da cekas citav dan, narocito ako je u pitanju negde van grada, na putu i sl. U BG je mozda drugacije, s tim sto ces tu pre da dobijes batine od taksista i naroda koji ne moze da prodje putem i gde nastane krkljanac zbog stete od 200 eur. Briga njih. :) Upravo zato i postoji  iZvestaj. Ja sam imao 2x prilike da se bacemm sa tim, i sve je proslo vrlo glatko i lagano, popunis, slikas sve dobro, onaj koji je kriv trebalo bi sto pre d aodnese to u svoje osiguravajuce drustvo, opsie i priajvi stetu, i u najkracem roku zaista se sve resi. Jednom sam ja bio kriv, drugi put drugi vozac i stvarno ej sve ispalo fer i korektno. >Doduse, stet su bile male, ali svejedno. Ukoliko nema novac, jedino izvestaj, jer ce plocija da napravi i trsokove uvidjaja i to ce da potraje prilicno (cekanje, natezanje sa njima, uvidjaj, zapisnik...), a u njavecem broju slucajeva nece ni izaci da obave to. 

Link to post
Share on other sites
E, ali nece panduri da izadju tako lako za manje stete. Nekad ce i da kazu po opisu stet da nece i da popuniute izvestaj, a nekad kazu, docicemo ali ces da cekas citav dan, narocito ako je u pitanju negde van grada, na putu i sl. U BG je mozda drugacije, s tim sto ces tu pre da dobijes batine od taksista i naroda koji ne moze da prodje putem i gde nastane krkljanac zbog stete od 200 eur. Briga njih. [emoji4] Upravo zato i postoji  iZvestaj. Ja sam imao 2x prilike da se bacemm sa tim, i sve je proslo vrlo glatko i lagano, popunis, slikas sve dobro, onaj koji je kriv trebalo bi sto pre d aodnese to u svoje osiguravajuce drustvo, opsie i priajvi stetu, i u najkracem roku zaista se sve resi. Jednom sam ja bio kriv, drugi put drugi vozac i stvarno ej sve ispalo fer i korektno. >Doduse, stet su bile male, ali svejedno. Ukoliko nema novac, jedino izvestaj, jer ce plocija da napravi i trsokove uvidjaja i to ce da potraje prilicno (cekanje, natezanje sa njima, uvidjaj, zapisnik...), a u njavecem broju slucajeva nece ni izaci da obave to. 

Sta ako druga strana nece da popuni izvestaj?

I problem je sto krivac mora da ide u osiguranje, a njemu bas i nije to hitno pa ja moram da cekam da se on smiluje.

Link to post
Share on other sites

Ako ne zeli da popuni izvestaj ili ne prihvata cinjenicu da je kriv ili je ensto u svemu tme nejasno, u tom slucaju se zove policija, jer treca varijanta ne postoji. Desavalo se da ljudi iz neznanja saobr prospisa, straha, panike itd  prihvate krivicu, popune izvestaj, odu prijave osiguranju i prakticno plate stetu, a nisu bili krivi, ima i toga. A da, to je npr bezveze uredjeno, jer prakticno od necije volje da ode i prijavi udes osiguranju zavisi rok za naplatu stete. Navodno, zbog eventualnih zloupotreba sa Izvestajem, da se uveere ko je popunio itd. Treba mu ipak ostaviti neki kraci rok, pa posle toga zapretiti tuzbom. Mada, ako krivac kulira, treba otici u osiguravajuce drustvo koje garantuje naplatu stete i prijaviti im to sve, traziti da i oni pozovu krivca da da izjavu i donese svoj primerak , a u najgorem slucaju zapretiti tuzbom i osiguranju i onom ko je izazvao nesrecu, jer su oni solidarni duznici, u svakom slucaju. Iskreno se nadam da su takvi likovi ipak u manjini i da se u vecini slucajeva desi da u nekom kracem roku ljudi odu i prijave sve to, jer nema od cega da bezi.  U krajnjoj liniji, osiguranje je obavezno i platice pre ili kasnije kroz cenu registracije ili na sudu, s tim sto mu je druga varijanta mnooogo nepovoljnija. 

Link to post
Share on other sites
Ako ne zeli da popuni izvestaj ili ne prihvata cinjenicu da je kriv ili je ensto u svemu tme nejasno, u tom slucaju se zove policija, jer treca varijanta ne postoji. Desavalo se da ljudi iz neznanja saobr prospisa, straha, panike itd  prihvate krivicu, popune izvestaj, odu prijave osiguranju i prakticno plate stetu, a nisu bili krivi, ima i toga. A da, to je npr bezveze uredjeno, jer prakticno od necije volje da ode i prijavi udes osiguranju zavisi rok za naplatu stete. Navodno, zbog eventualnih zloupotreba sa Izvestajem, da se uveere ko je popunio itd. Treba mu ipak ostaviti neki kraci rok, pa posle toga zapretiti tuzbom. Mada, ako krivac kulira, treba otici u osiguravajuce drustvo koje garantuje naplatu stete i prijaviti im to sve, traziti da i oni pozovu krivca da da izjavu i donese svoj primerak , a u najgorem slucaju zapretiti tuzbom i osiguranju i onom ko je izazvao nesrecu, jer su oni solidarni duznici, u svakom slucaju. Iskreno se nadam da su takvi likovi ipak u manjini i da se u vecini slucajeva desi da u nekom kracem roku ljudi odu i prijave sve to, jer nema od cega da bezi.  U krajnjoj liniji, osiguranje je obavezno i platice pre ili kasnije kroz cenu registracije ili na sudu, s tim sto mu je druga varijanta mnooogo nepovoljnija. 

Pa to je problem, raznih nas ima. Sacekacu ga da dodje u Va, rekao mi je za 7-10 dana sto je prihvatljivo.

Upravo to, od njegove volje zavisi kada ce steta biticisplacena sto je bezveze.

Pa ne znam kakve su sanse na sudu kada nema policijskog zapisnika, imam mojih slika ali ne znam da li se prihvataju na sudu. I da ne budu troskovi suda veci od troskova popravke? Mislim za sad ne mislim o sudu vec cisto informativno pitanje.

Link to post
Share on other sites

Na sudu sve dolazi u obzir kao dokaz... slike, izvestaj, nejgova izjava, nejgov potpis na izvestaju itd...kasnije vestacenje ako je potrebno itd. Sud ceni na osnovu slobodnog sudijskog uverenja, ali svakako da sve dolazi u obzir sto se tice dokaza. Jer u nekim slucajevima policija nije htela da obavi uvdjaj, npr zbog male stete na vozilima, pa sta bi onda bilo, zar ti ljudi ne bi imali pravo na sudsku zastitu??? Dakle, to nema veze, jer, kazem ti, tebi je i osiguravajuca kuca duzna da naplati stetu, a posle oni neka ganjaju njega. Sud neka ostane kao poslednja opcija, ali treba uvek staviti i do znanja ako se neko ponasa nekorektno da ce se delovati i sudskim putem i upozoriti na velike troskove.  Troskovi suda bi bili svakako veci, zato pod pretnjom suda obicno svi i plate stetu ili odu u osiguranje, jer su svesni da ce ih na kraju izaci papreno sve to, a ovako ce placati kroz osiguranje sledecih enkoliko godina, ali ne tako drasticno skupo. 

Link to post
Share on other sites
Na sudu sve dolazi u obzir kao dokaz... slike, izvestaj, nejgova izjava, nejgov potpis na izvestaju itd...kasnije vestacenje ako je potrebno itd. Sud ceni na osnovu slobodnog sudijskog uverenja, ali svakako da sve dolazi u obzir sto se tice dokaza. Jer u nekim slucajevima policija nije htela da obavi uvdjaj, npr zbog male stete na vozilima, pa sta bi onda bilo, zar ti ljudi ne bi imali pravo na sudsku zastitu??? Dakle, to nema veze, jer, kazem ti, tebi je i osiguravajuca kuca duzna da naplati stetu, a posle oni neka ganjaju njega. Sud neka ostane kao poslednja opcija, ali treba uvek staviti i do znanja ako se neko ponasa nekorektno da ce se delovati i sudskim putem i upozoriti na velike troskove.  Troskovi suda bi bili svakako veci, zato pod pretnjom suda obicno svi i plate stetu ili odu u osiguranje, jer su svesni da ce ih na kraju izaci papreno sve to, a ovako ce placati kroz osiguranje sledecih enkoliko godina, ali ne tako drasticno skupo. 

Hvala na svim informacijama, dosta ste mi pomogli

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bio sam u petak u osiguranju i predao sam sve papire koje su trazili. Pitao sam ih sta se desava ukoliko druga strana ne zeli da dodje ili ne moze, oni su rekli da ako ne donese sam izjavu (obrzac osiguranja) onda ce poslati zvanicni poziv na koji mora da se odazove.

Cisto sumnjam da mora ali ja sam dobio zapisnik ostecenja od osiguranja tako da sam jednim delom miran.

Link to post
Share on other sites

Ne mora, ali ce ga onda oni juriti da im nadoknadi to sto ti osiguranje isplati ili nadoknadi. Postoji zakonski rok i u tom roku oni moraju da ti nadoknade stetu, to je sve. u slucaju da ne prihvataju samo tvoji izjavu, bez njegove, ostaje ti da ih tuzis, u tom slucaju su ti potrebni neki dokazi (slike, izjave svedoka itd). U svakom slucaju, osiguranje nece to dozvoliti jer bi morali da plate i troskove sudjenja, advokata itd...a s obzirom da znaju da imas neke dokaze nece se upustiti u to, tako da Ti budi dostupan, odazovi se na sve njihove zahteve (da slikaju auto, uzmu dodatne izjave itd.) i resice se pre ili kasnije. Usput poguraj i ti malo tog lika, ako se ne odaziva njima na poziv. 

Link to post
Share on other sites
Ne mora, ali ce ga onda oni juriti da im nadoknadi to sto ti osiguranje isplati ili nadoknadi. Postoji zakonski rok i u tom roku oni moraju da ti nadoknade stetu, to je sve. u slucaju da ne prihvataju samo tvoji izjavu, bez njegove, ostaje ti da ih tuzis, u tom slucaju su ti potrebni neki dokazi (slike, izjave svedoka itd). U svakom slucaju, osiguranje nece to dozvoliti jer bi morali da plate i troskove sudjenja, advokata itd...a s obzirom da znaju da imas neke dokaze nece se upustiti u to, tako da Ti budi dostupan, odazovi se na sve njihove zahteve (da slikaju auto, uzmu dodatne izjave itd.) i resice se pre ili kasnije. Usput poguraj i ti malo tog lika, ako se ne odaziva njima na poziv. 

Koliki li je zakonski rok, mesec dana?

Ja mislim da ce i on to popuniti jer mu je lakse tako, a vec su slikali auto i izaci cu im u susret uvek samo da se resi ovo.

Jos jedno pitanje, sta mislite kakvi su njihovi majstori? Da li da kod njih zavrsim sve? Najbitnije mi je da pogode boju branika sa bojom auta, a procenitelj je rekao da uzimaju poklopac otvora za gorivo na osnovu cega prave boju.

Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je 30 dana. Oni obicno imaju ugovor sa nekim od servisa. Mozes da pitas koji je servis u pitanju, odes pogledas kako rade i sta, raspitas se malo. U dogovoru sa osiguranjem, mozes da probas da ti isplate stetu a ti se snadji za taj iznos na drugom mestu. Raspitaj se o svim varijantama. Njima je u principu svejedno, oni samo ne zele da prodju skuplje nego sto ce im taj servis naplatiti. 

Link to post
Share on other sites