Recommended Posts

otvorio bi i ja da znam da zatvorim :D ako se ne popravi stanje moram drugi motor da ubacim trazicu 2.5 m20 zbog instalacije i mjenjaca mislim da mi je najjednostavnije njega ubaciti ili 2.3 ili 2.5 a za m50 2.5 treba dosta prepravke oko instalacije mislim da i mjenjac ne odgovara? jel imao neko iskustva da ubacuje 2.5 m50 u karaseriju gde bio m20 2.0???

Link to post
Share on other sites

Ja ubacivao.NIsta komplikovano.

MOras da ubacis sa sve menjacem jer nisu isti,kardan ti se hvata ali ces morati prednji deo kardana od m50b25,izduvna grana od m50.

Sto se struje tice uvezujes se u sasijski dzek sa motorne od m50,i to nije problem.Palis i vozis :)

Link to post
Share on other sites

pa ne bi bio problem kad bi nasao kompletan e34 m50 pa da prebacim sve zajedno al ako nemam dzek onda je zajebancija. jer obicno ovde prodaju samo motor s mjenjacem a instalaciju vecinom pale i bacaju u bakar krkani jbg

Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Milee30 said:

pa ne bi bio problem kad bi nasao kompletan e34 m50 pa da prebacim sve zajedno al ako nemam dzek onda je zajebancija. jer obicno ovde prodaju samo motor s mjenjacem a instalaciju vecinom pale i bacaju u bakar krkani jbg

Ja imam kompletan jos je u autu 2,5

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

otvorio sam motor i sve izvadio napolje, znaci radilica ostecena lezajeva i nema nikako, dalje karike lose sastavim ih upadnu u one kanale kao da ih i nema, cilindri su ok i klipovi su ok, glava mislim da je kriva jer je duvao creva i dizao temperaturu izbacivao vodu na cep. trenutno stojim lose sa parama imam oko 200e sto mi nije dovoljno da to sve sredim. cjene se krecu ovako:
Lezajevi 35e 
Obrada radilice 30e
Karike 100e
Obrada glave i ispitivanje 50e
Spaner i zupcasti 50e
Dihtung glave 20e 
dihtung kartera 5e
Dihtung poklopca 10e
uz ti gumice ventila i jos nekih zajebancija ce biti sigurno.
Radilicu dal da obradjujem ili trazim novu ne znam ni sam. Imam e30 324td kompletan motor al sumljam da mi odgovara ta radilica gledao sam lezajevi su identicni, imam i m50b20 u djelovima ali mislim da od njega ne odgovara. dakle najjeftinija i najprostija varijanta??? takodje da napomenem da drugi motor dal m20b20 ili m20b25 ili m20b23 nije bitno koji kod nas je oko 300e bez iceg go motor tako da ne bi davao 300e da uzimam macka u dzaku! zanima me radilica najvise da li odgovara od dizela 2.4 ako ona odgovara odna bi mogao zamjeniti karike spaner i zupcasti poravnjat glavu uzet dihtung i terat dalje ali ako ne odgovara onda jos jedno 20 dana posla da se ustedi neki dinar :D

Link to post
Share on other sites