Recommended Posts

Dugo sam imao zalju da sebi kupim ovaj auto i u aprilu 2007. sam uspeo.Od tada ga cuvam i ne dam ga nikome

 

zzgxsk.jpg

WSQHDo.jpg

Ima tu nekih detalja jos da se sredjuje ali nista krupno

Obecavam neke bolje slike cim uhvatim vremena

 

Link to post
Share on other sites

Trudim se da ostane fabricki izgled.

Dobio je krace i tvrdje opruge,vece tockove za letnji set,za zimski su jos uvek fabrika 14ke alu mada se i tu zalecem da predjem na 15''.

Ostalo je fabrika

E da,motor je m10b18 karb

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Gume su 195/55 R15 a felne sam namontirao bez distancera dve godine sam ih trazio po oglasima jer sam kod komsije na njegovoj kockici video kako stoje i jako su mi se svidele

 

Послато са Lenovo S60-a уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Pitam zato što ih imam i ja, ali kod mene moraju distanceri na prednjim točkovima. Et 25 je kod mene. Na zadnjim ne moraju distanceri ali kad se napred stave a nazad ne onda auto izgleda malo bezveze, pozadi uži nego napred, a distanceri su svega 5mm. Inače, napred su ventilirajući diskovi pa je možda to problem. I auto mi je sa širokim stopom. Teško se nalaze letnje gume u dimenziji 195/55 r15. Na kraju sam odlučio da stavim 195/60, ali se bojim da pozadi ne kači o rubove kad se stave distanceri i kad se auto optereti. Karavan je u pitanju.

Link to post
Share on other sites

Da to si u pravu , a moguce da ti napred trebaju distanceri zbog diskova kod mene su obicni diskovi

 

Послато са Lenovo S60-a уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Imam ja jos jedan set felni istih dimenzija R15 7jota et 35 ali na njih planiram da stavim zimske gume 185/60 15 posto mi je trenutno zimski set guma na fabricjim alu felnama 14 cola

 

Послато са Lenovo S60-a уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pre par dana sam montirao ovakve felne sa letnjim gumama, dimenzije 195/55 r15, napred tigar prima, pozadi yokohama c-drive. Međutim, na preko 50 km/h trese volan, još ne mogu da provalim u čemu je problem. Da li može da bude problem u distancerima pošto je centralna rupa veća od prečnika glavčine pa se pitam da li može da trese ako je u izvesnoj meri distancer asimetrično postavljen? Ili trese zato što se felna oslanja samo na brezone, a ne dodiruje glavčinu? 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, pepsy said:

Pre par dana sam montirao ovakve felne sa letnjim gumama, dimenzije 195/55 r15, napred tigar prima, pozadi yokohama c-drive. Međutim, na preko 50 km/h trese volan, još ne mogu da provalim u čemu je problem. Da li može da bude problem u distancerima pošto je centralna rupa veća od prečnika glavčine pa se pitam da li može da trese ako je u izvesnoj meri distancer asimetrično postavljen? Ili trese zato što se felna oslanja samo na brezone, a ne dodiruje glavčinu? 

Ako distancer nije u centru remetice balans, koliko toliko. Medjutim, glavno ti je da felna centralnom rupom naidje bar milimetar-dva na onu cev, ispust kako se vec zove u centru glavcine, to ti centrira tocak na glavcini.
Srafovi samo drze tocak i ne mogu ga centrirati.

Link to post
Share on other sites
On 6/3/2017 at 9:52 AM, StunterSM said:

Kakav je to distancer kad ti ne odgovara centralna?? I da li imas uopste na njemu izbaceno za centralnu rupu na felni?

Nije radjen za kocku, od drugog auta je. Nema centralni prsten, samo otvor na se postavi na glavčinu. Trebalo bi ovih dana da nabavim odgovarajuće i da rešim problem. Hvala na savetima!

Link to post
Share on other sites
On 21.10.2016. at 10:25 AM, ranGo. said:

Trudim se da ostane fabricki izgled.

Za ovaj stav veliko poštovanje. Auto star 30 godina treba tako i da izgleda, zrelo, što više farbrički. Nažalost većina danas je upropašćena raznim ćuning smajling varijantama.

Nego reci nam jel to prva farba i koje je godište? Što se felni tiče ja bi tu metno fabričke BBS 15 :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Auto je 85god a kod mene je vec punih 10god i prva je farba jedino bi valjalo da se malo ispolira a felne su 15ke

 

Послато са Lenovo S60-a уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites