Lupanje iz motora E30


Recommended Posts

U nedelju sam bio na driftu na adi huji, kada sam se vracao odbacio sam drugare kuci i kao nalozeni klinac krenem da potpisujem sa 1.6, posle par metara auto se ugasio na plinu. Prebacio sam ga na benzin posto sam mislio da plina vise nema. Auto je upalio najnormalnije, ali kada sam mu dao gas pocelo je nesto da melje iz pravca motora. Zvuk 3x jaci od zvuka rastelovanih ventila. Nekako sam se dovukao kuci ne prelazeci 1500 obrtaja, parkirao ga u garazu i od tad ga nisam palio. Da li neko zna sta mu je i da li je neko imao isti problem. POMAGAJTE BRACOOO !!!!!!!!

 

Link to post
Share on other sites

I ja cu poceti od najgoreg. :( 

 Deluje mi kao da je prolupao. M40 je naosetljiviji agregat u celoj gami motora za E30. 

Ja vec sestu godinu vozim kocku sa M40. Vozim kao po jajima, menjam ulje na 10k/10w40, kais/spaneri na 30k,  retko kada obrtajima preko 3500, kontrolisem nivo ulja jednom nedeljno, na auto putu maksimalno 120 i Bog da me vidi!

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

auuuu. Da li neko tipuje na lezajeve radilice posto on snagu u opste nije izgubio samo sto se cuje jaci zvuk iz bloka???

ajde da krenem od najgoreg, koliko bi kostala popravka da je motor prolupao

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Dule M. said:

auuuu. Da li neko tipuje na lezajeve radilice posto on snagu u opste nije izgubio samo sto se cuje jaci zvuk iz bloka???

ajde da krenem od najgoreg, koliko bi kostala popravka da je motor prolupao

Moj prethodni motor koji sam imao u kocki, m40 je bio unisten od strane prethodnog vlasnika : Drift, potpisivanja, nekontrolisanje nivoa ulja..Isto nije gubio snagu samo je klapatarao. Kada smo ga otvorili, otisao je oko radilice. Uzmem motor iz E34 M40, to je bilo 2010te godine i evo lepo sluzi. To je najbolje resenje.

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je najednostavnije, da se zamena vrsi sto vise istim tipom motora. M40 je isao u E30/E34/E36. Uz pravilno odrzavanje, moze dugo traje.

Naravno ne mora biti pravilo, te ni modifikacije sa drugim motorima nisu na odmet. :)

 

Link to post
Share on other sites
I ja cu poceti od najgoreg. [emoji20] 

  Ja vec sestu godinu vozim kocku sa M40. Vozim kao po jajima, menjam ulje na 10k/10w40, kais/spaneri na 30k,  retko kada obrtajima preko 3500, kontrolisem nivo ulja jednom nedeljno, na auto putu maksimalno 120 i Bog da me vidi!

 

 

 

 

 

 

Pa sta je tu kao po jajima? :) Po meni je sve to sto si naveo ok i tako i treba postupati sa agregatom i vozilom iz tog doba. Ja sam kratko vreme vozio m40 i mirna mi je glava bila, zahvalan motor za normalnu voznju i za normalnog vozaca. I smesan za odrzavanje. [emoji4]

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Goran032 said:

Pa sta je tu kao po jajima? :) emoji4.png

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Mislim metaforicki. :D 

Voznja sa postepenim i laganim ubrzavanjem, bez visokih obrtaja, narocito dok motor ne postigne radnu temperaturu.  Na autoputu voznja umerenom brzinom. Isto vazi i za trap, uz što je vise moguce izbegavanje rupa. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja vozio 316, taj od 100ks. Nisam nikad nesto stedeo tu kockicu, a presao sam s njom oko 100.000 km. Sipao u nju 15 40 ulje, doduse menjao sam ga na 5.000 uredno sa filterom naravno. Nakasljo mi se nije auto, ulje nije trosio, za tu kilometrazu mu svecice pipnuo nisam. Bio auto odlican.

Link to post
Share on other sites

Izgleda da ja nisam te srece, sutra ga stavljam na slep pa kod majstora, da ga pogleda, ako je radilica iili nesto isto tako zeznuto za rad sto podrazumeva vadjenje motora, pre cu da kupim drugi motor.

Ali nije mi jasno kako mi se ovo desilo, redovno odrzavan auto, cale ga vozio do lekara jednom mesecno i svako jutro bi otisao po hleb sa njim, sto nije daleko, brat i ja ga uzmemo samo kad nam je preko potreban, ja sam ga uzimao pre da odem do devojke. To bi bila njegova kompletna voznja. 

Jedino sto me je nerviralo, a nisam naveo jeste da je teze palio od kad smo ga uzeli i da su se malo culi ventili. Palio je dosta dugo za mali motor, kako na plin tako i na benzin. 

Link to post
Share on other sites

Dace bog da je samo to. Hahahahhhaha. Sutra cu ja njega kod majstora pa cu da vidim da li mi je bubreg spreman za prodaju. Hahahhaha

Hvala vam svima na brzim odgovorima zaista nisam verovao da smo tako slozan narod.

Naravno napisacu sta je majstor konstantovao

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Dule M. said:

Izgleda da ja nisam te srece, sutra ga stavljam na slep pa kod majstora, da ga pogleda, ako je radilica iili nesto isto tako zeznuto za rad sto podrazumeva vadjenje motora, pre cu da kupim drugi motor.

Ali nije mi jasno kako mi se ovo desilo, redovno odrzavan auto, cale ga vozio do lekara jednom mesecno i svako jutro bi otisao po hleb sa njim, sto nije daleko, brat i ja ga uzmemo samo kad nam je preko potreban, ja sam ga uzimao pre da odem do devojke. To bi bila njegova kompletna voznja. 

Jedino sto me je nerviralo, a nisam naveo jeste da je teze palio od kad smo ga uzeli i da su se malo culi ventili. Palio je dosta dugo za mali motor, kako na plin tako i na benzin. 

Ako je redovno odrzavan, onda ni meni nije jasno kako je prolupao, i da li je zaista prolupao...

Ako jeste, onda si mu ti jebao kevu na tom driftu/potpisavanju... :D

Link to post
Share on other sites