Recommended Posts

Pozdrav.....imam problem sa lampicom akumulatora koja je stalno upaljenja i sa osiguracem br15 jer stalno izbaca....citao sam o tome problemu i probao da raskacim senzor nivoa ulja ali i tada je ista stvar,pa bi bilo koja pomoc dobro dosla....auto je bmw e39 520i 98god

Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, 777.boban said:

Proveri da li uopste puni alternator,i od cega je taj osigurac br 15?

Puni a osigurac je od senzora nivoa ulja i od dijagnostike ali bez problema se poveze na dijagnostiku ali nema gresaka

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, wice said:

ako lampica sija a puni onda je altelnator u problemu tj probila je neka dioda na ploci u njemu

Po stranim forumima je ovo cesta tema jer je taj osigurac povezan sa tom lampicom od akumulatorai obicno mijenjaju alternatore i akumulatore i opet ne rijese problem,zato mislim da nije on

Link to post
Share on other sites

Osigurač 15 napaja alternator, senzor za ulje i jedan ventilator u e-box. Otkači jedno po jedno.

Послато са C6603 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Evo da se javim mozda nekome pomogne jer sam rijesio problem....ventilator u e box nemam tako da sam otkacio senzor ulja i alternator ali ista stvar,problem je bio jer je neki strucnjak prije mene vjerovatno kad mu je crkao osigurac stavljao veci dok nije istopio nekolike zice u e box i napravio spoj.....zice sam izolovao i probao i opet je iskocio osigurac,izbuksao sam dzek sa senzora ulja,stavio drugi osigurac i sad sve uredno radi,ne pali se vise lampica od akumulatora.....samo jos kad budem mijenjao ulje da zamjenim i senzor i onda ga mogu opet prikljuciti....hvala svima

Link to post
Share on other sites