Recommended Posts

Pozdrav i postovanje svim clanovima , od nedavno sam postao vlasnik BMW E46 320d 110kw(m47tud20) 2003god. ,auto sam uvezao iz Nemacke za sad je u procesu sredjivanja papirologije koje cu nadam se brzo da zavrsim,inace sam Opelas,imao sam dosta susreta sa bmw vozilima od nekih poznanika, jako mi se dopao E46 ,ovaj motor sam izabrao zbog ekonomicnosti i ne tako skupog odrzavanja ,u planu mi je da uradim mali servis(filter ulja ,goriva ,separator uljnih para, filter kabine,filter vazduha,ulje Castrol Edge 5-30w)  i ujedno da poskidam klapnice sa usisne grane,inace menjac je sa 6 brzina,od opreme ima navi,grejace sedista,el.sedista i memoriju,podizace za prednja stakla ,tempomat i jos sitnica ne mogu da se setim sad ,na satu je 220000km auto je uzet direktno od zene koja je vlasnik i imam svaki papiric i sta je sve radjeno,i naravno 3 kljuca .Evo nekih slicica,nadam se da ce vam se dopasti

P1000881.JPG.8232aff9c8179415f69ea6c6865P1000882.JPG.84947390f01c696db5ee4ae9399P1000883.JPG.3e591334676148e7f6562c04f52P1000884.thumb.JPG.1dd5892bbd65f02c4ea80P1000885.thumb.JPG.3d7ae6cc79ac976ce5bc7P1000888.thumb.JPG.f22026ac3faa6b1192fc1P1000891.thumb.JPG.c6fbf4fee7bf0acc232ca

Link to post
Share on other sites
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Drugari ,dugo nisam nista objavljivao,inace nista specijalno nisam ni radio na kolima,prvo sto sam uradio nakon carine i registracije je bio mali servis,zameio sam ulje sipao castrol edge 5w-40 ,naravno filteri ulja,goriva,kabine,klapnice sam skinuo sa usisne grane,krivo mi je sto nisam to slikao ,ali verujem da ovde svi vec dobro znate proceduru tako da nista specijalno,auto mi se ponasa isto ,citao sam da kad se skinu klapnice losije vuce trese malo vise kad se gasi ,i tako to,medjutim nista ne primecujem,od svega toga sam presao oko 3000km sve to na zimskom setu felni 205/55/16 ,potrosnja mi je pola otvoreno pola grad znaci kombinovano oko 5.5-6l /100km ,isto mi tako i na bordu pise slikacu to,restartovao sam ga pre 3000km ,u planu mi je da zamenim viljuske remontovane imam i nove selene da stavim ,to cu ovih dana kad me ne bude mrzelo,uzeo sam felne 18'' kao sto sam i napisao u jednom od mojih postova pre par meseci.evo malo slicica :)17309977_10212305274296413_8153069914391

17359138_10212305271656347_9062204977671

17436076_10212305271456342_4394212050279

Link to post
Share on other sites

Drug, koliko je bio bendza ako si ga uvezao kolko sam razumeo?
Kolika je carina, porez?
Da li su ti dali COC dokument , cuo sam da BMW ne daje vise coc dokument za polovnjake , samo za 2009+ i nova vozila?
Koliko traje procedura od dana kada predjes granu kod nas preko carinskih postupaka, PDV-a, registracije....?

Pozdrav, lep auto, dobar izbor, srecno !

Link to post
Share on other sites

Ovako,ja sam imao kombinaciju ,direktnu vezu sa vlasnikom u Nemackoj,koji je igrom slucaja isao do Bosne,e sad on mi je auto dovezao bukvalno do kuce,tu sam ustedeo 500eura za dovoz auta,e posle toga sam imao coveka koji mi zavrsava sve oko carine i tih stvari,uglavnom sa odjavljenim papirima u nemackoj sve sam lako zavrsio,nije mi trebao COC dokument ,opet iskreno imao sam vezu sve mi je bilo gotovo za 15-ak dana .Ne bih da bude neka reklama,ali ako hoces da uvozis javi se pa cu te spojiti sa covekom ,inace auto od kupovine preko carine ,amss ,ulazom u zemlju ,do registrovanog auta na moje ime izasao me je oko 3500eura .
I hvala na lepom komentaru ! :)

Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju si dobro prosao, troskovi do tamo i natrag su i preko 500 eur, zavisi koji deo Nemacke :)

Homologacija, jurnjava, za neupucene kao ja, bolje je platis coveka koji zavrsava sve i Amin.

Hteo sam da uvezen F01 , 730d '09 ali, su mi rekli na par mesta da na tu cifru dodam jos 30% na ime troskova, izaslo mi nesto mnogo, odustao sam, i kupio sa domacim tablicama na invalida registracija 200 eur, kud ceš bolje :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Evo malo da ozivim temu,dugo me nije bilo :) Dakle vec 8 meseci od kako sam ocarinio i registrovao auto,presao sam blizu 15000km ,ako mi verujete haubu nisam otvorio 3 puta (da kucnem u drvo) sad sam spremio sve opet da uradim servis,inace na autu nista specijalno nisam radio ,pre 10-ak dana sam sredio viljuske levu i desnu ,stavio crvene opruge skinute sa stranca e46 ,nemaju nikakvu oznaku na sebi,uglavnom visina mi odgovara,kupljen m-tech 2 branik,pa evo upravo sad cekam pa da krenem po njega kod farbara i da montiram.Sve u svemu kad sam viljuske zamenio naravno i selen blokove i sipkice stabilizatora,drugi auto :)

dWSTEzN.jpg
N5Jl8uU.jpg
XagMG4x.jpg
VqiFr6P.jpg
fOQ2ksW.jpg

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,to su remontovane viljuske,uzimao sam vec par puta od tog coveka kad sam ugradjivao na druga vozila,odlicno su se pokazale,sad sam ih i sebi ugradio ,50eura obe viljuske bez selen blokova s'tim da tvoje stare posaljes njemu nazad.

Link to post
Share on other sites

E jos nesto sam zaboravio da napisem,pre jedno 5000km sam skinuo EGR ventil da ocistim,i vratim ga ja ociscenog ,a kad potopim gas iza mene ekoloska katastrofa ,crni gust dim posle pola sata se rascisti :D i nisam nesto imao vremena ,tek pre 15-ak dana skinem da vidim sta se desava,i vidim da crevce od vakuma koje ide na EGR svo ispucalo gore na kraju gde se navlaci ,isekao taj los ispucali deo vratio na mesto i nema dima,tako da proverite to nekad,meni je resilo problem :) .I da postavim pitanje,iako sam na forumu vec video da je pisano o tome ali sad nikako ne mogu da nadjem tu temu,kako bih mogao da aktiviram da mi blinkaju migavci,ili poziciona svetla prilikom zakljucavanja vozila? hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

@smg

Bolje su se pokazale remontovane od jeftinih novih, duze traju, jeftinije su.. Kod mene guraju 50000km remontovane i jos je sve ok, samo neka nastave :) 

 

@Todd

Preko BMW Scanner-a :) 

Link to post
Share on other sites

Ja sam do sad uvek uzimao remontovane i bio sam zadovoljan, doduse nisam odavno nista kupovao pa ne znam da li je kvalitet ostao isti... 

Nego kada se montira taj M tech branik? Imas li u planu da stavljas i zadnji?

Link to post
Share on other sites

kJmTTwR.jpgEvo ga branik ofarban,ali nisam uspeo da ga montiram veceras,sa strane ono sto se navlaci nece da legne lepo,moracu da isecem tu plastiku ili ako je neko motntirao vec da mi kaze kako bi trebalo. :)

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, pimp said:

@smg

Bolje su se pokazale remontovane od jeftinih novih, duze traju, jeftinije su.. Kod mene guraju 50000km remontovane i jos je sve ok, samo neka nastave :) 

 

21 hours ago, Uzicanin said:

Ja sam do sad uvek uzimao remontovane i bio sam zadovoljan, doduse nisam odavno nista kupovao pa ne znam da li je kvalitet ostao isti... 

Hvala na odgovorima. Još uvek nemam problem sa kuglama (moram da menjam jedan stabilizator balans štangle i silen blok će doći brzo na zamenu).

Ja sam čuo kod e46ice postoje neke "plivajuće" kugle (nisam dublje analizirao), i da kada se remontuje, više nisu "plivajuće" i oseti se kod upravljanja ... 

Kako se vama čini, jel ima neke "razlike" u odnosu na ponašanje sa fabričkim?

Cena je više nego povoljna ...

Link to post
Share on other sites

Jeste, kugle do tocka su u gumi, kada ih remontuju izbacuju ih.. Kod mene su i silen blokovi Meyle HD, puna guma, nisu uljno punjenji. Oseti se na volanu preko rupa, kako cimne volan, tvrdji je.. Tako da ima razlike :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kao sto sam napisao pokusao sam da montiram M tech branik,ali nisam uspeo zbog nosaca branika,bio sam odsutan 10-ak dana sad gledam gde da nabavim te nosace,i koje da uzmem,da li da kupim bilo koje od pre restajling verzije ? hvala unapred :)

Link to post
Share on other sites