E30 broj motora


Recommended Posts

9 minutes ago, BMW_E30 said:

Po tom broju što si naveo piše da je blok iz E21 323.

Ne znam kako bi blok mogao biti od E21,ako je komplet M20. Razlika je i vise nego ocigledna izmedju ta dva tipa motora.. Ne verujem da bi blok jednog pasovao na drugi;ili bi?

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vozdovac said:

Sad me zvao drugar,kaze na glavi cilindra ima broj 10. Zna neko sta to znaci?

Glava je nebitna,glava otpada :)

trebalo bi ako je 325 da pise na glavi 885 zadnja 3 broja,ja mislim da ide 1 227 885

Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, 777.boban said:

Glava je nebitna,glava otpada :)

trebalo bi ako je 325 da pise na glavi 885 zadnja 3 broja,ja mislim da ide 1 227 885

Ne znam,nisam neki strucnjak,broj koji mi je poslao je gore naveden. Sad on kaze da ima sve elemente da bude 2.5,ali i njega,kao i mene,kopa taj broj sa bloka. Jel moguce da je blok pukao,i da je recimo zamenjen i razbusen sa 2.3 na 2.5,i da li je to uopste izvodljivo?Kako recimo da utvrdimo da li je to njenov motor i koji je uopste.. Po slikama ja bih rekao da je 2.5 takodje,ali ne znam tacno koja je razlika izmedju 2.0 i 2.5.

Link to post
Share on other sites

U sustini tesko mozes da utvrdis, ako broj sa bloka odgovara modelu 323 onda je to fabricki precnik klipa 80mm, a da li je razbusen na 84 ili nije ne mozes znati

Utvrdite po broju sasije prvo koji je fabricki motor bio u tom autu
 

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, CasperBg82 said:

U sustini tesko mozes da utvrdis, ako broj sa bloka odgovara modelu 323 onda je to fabricki precnik klipa 80mm, a da li je razbusen na 84 ili nije ne mozes znati

Utvrdite po broju sasije prvo koji je fabricki motor bio u tom autu
 

Po sasiji unutra bi trebao biti 2.5,sto i izgleda i jeste,samo sto te cifre na bloku zadaju glavobolju,,

Link to post
Share on other sites