BMW E90 swirl flaps


Recommended Posts

Pozz kolege sa foruma :) Da li znate gde se u Srbiji moze nabaviti ili poruciti kit za skidanje klapnica sa usisne grane, npr kao ovaj sa slike... i da li znate koja je normalna radna temperatura za bmw e90 320d (120kw)? :)

http://i.imgur.com/kKwK6qL.jpg

http://i.imgur.com/Gj9le19.jpg

http://i.imgur.com/EYykasb.jpg

Link to post
Share on other sites

Mislim da sam platio 20-25 eur a stavljaju se u mesto klapni da u slučaju da se rasklimaju klapnice , ne moraju sve jedna na primer i otpadne ti,direkt ode u motor i napravi ti sranje.Generalno je BMW na ovim modelima predložio zamenu usisne grane na 40.000 - 50.000 km.Kad sam ovo stavio nisam primetio nikakvu razliku, a barem ne razmišljam da li će mi se nešto desiti.

Link to post
Share on other sites

Kako si resio vakum na usisnoj, ja sam skinuo klapne isto ali sam ostavio ceo vakum i osovinu sa kohe su klapne skinute

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Svako odrzhava auto kako zheli i mozhe, nikad ne bih izvadio klapne, nego promenio usisnu granu, postoji razlog zashto su one tu.

Na E60 sam menjao usisnu granu, izashlo me oko 550EUr, ipak vishe verujem BMW inzhinjerima, nego majstoru Peri iz Male krsne.

Link to post
Share on other sites

bas tako,postoji razlog zasto su tu,s tim sto to da se skidaju nije izmislio neki nas budz majstor vec se to radi uveliko i preko grane,samim tim postoje i kitovi za to kao sto je neko vec okacio sliku,pa to i izgleda malo kulturnije

Link to post
Share on other sites

Sta rade krilca na usisu? Povecavaju odziv motora na gas pri nizim obrtajima i to im je cela f-ja...menjate usis na 40-50000 km

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

I ja zhivim preko grane, odrzhavam auto u zvanichnom BMW servisu, znam da neki skidaju to, kad sam to pomenuo majstoru, blijedo me pogledao i pitao me da li ga zezam, konkretno, taj majstor radi BMW zadnjih 25 godina. Naravno da sam promenio celu usisnu granu. Redizajnirana grana sa kojom se menja ima deblje osovine i drugachiji dizajn swirl flapsova, na novijim modelima se to vishe ne deshava. Opet kazhem, svako odrzhava auto kako zheli, lichno nikad nishta ne zhelim da budzhim, vec samo fabrika, i to je to.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ne sumnjam ja u konstruktore... Ipak, praksa i upotreba nekog modela kroz godine i mnogo km ipak pokazu neke nedostatke, a konstruktor ne moze bas sve da predvidi.

Svaka cast fabrikama, ali to za klapne uopste nije zezanje. Prosto neverovatno, ali isti taj problem ima Alfa 159 1.9 JTDm. Ako klapna uleti motor steta koja nastaje moze da bude ozbiljna... Itekako ozbiljna.

Sto se mene tice, klapne iz mog X3 E83 lete napolje...

Edited by idekius
Senilnost
Link to post
Share on other sites

Na mom autu nisu postojale fabricki a 2001 god je 530d,dok na nekim modelima postoje,moj auto nema ni hladnjak egr fabricki,ne vidim razliku ni u odzivu n agas ni u ubrzanju ni u brzini,po meni jos bolje sto nemam te zajebancije,manje briga na glavi.

Inace kad se skidaju nema potrebe za cepovima,samo vratis sve  nazad bez metalnih klapni i to je to.

Cena skidanja klapni je nekad bila 100e,sad se to radi za 20-30e.Opet zavisi gde i kod kog "majstora"

Link to post
Share on other sites

planiram ovih dana da uzmem bmw sa tim motorom (2,0d sa 163ks),pa bih mu ja skinuo te klapne i sa tom mukom zavrsio,oce li ili nece upasti u kanal,pa zato pitam za cenu i nekog majtora u BG-u koji bi mi mogao i te cepove obezbediti i odraditi da valja taj posao

Link to post
Share on other sites

Bobane 530 d manuelac nema klapne kao i 525d dok svi automatici imaju.Vetovatno je razlog autom.menjac koji ima sporiji odziv na nizim obrtajima

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, milosabs said:

Bobane 530 d manuelac nema klapne kao i 525d dok svi automatici imaju.Vetovatno je razlog autom.menjac koji ima sporiji odziv na nizim obrtajima

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Gresis,automatici imaju bolji odziv jer nemaju zamajac(plivajuci),a imao sam u delovima i manuelni sa klapnama.

Link to post
Share on other sites