X5 grijanje


Recommended Posts

maloprije sam probao preko displeja da ukljucim webasto programirao i ono se upalilo puse hladno ali nisam cuo da se palilo webasto ? temperatura je 0c ?? dali se ono pali samo kad je - 5 ili -3 . Hvala

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeli mislis kad je u - 2 ili -3 da se pali , zimus se palio samo neznam na kojim minusima kad upalim auto on se upali i vidim da dimi na svoj auspuh,  neki dan vozim -3 nisam vidio da mi se upalio mislim da se wbasto ne moze upaliti ako nije - 3 ili -5 mozda grijesim ?. Hvala

Link to post
Share on other sites


1.   Normal Operation - with a k-bus command
few important conditions it checks are:
-   water circuit temperature < 60°C
-   outside temperature < 5° C 
-   customer requests more heat from their heater

Sto znaci da se pali kada je spoljna temp manja od 5 stepeni i kada je temp antifriza manja od 60 c. Ovo vazi konkretno za e53

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Mirsad said:

prosle godine mi se palilo webasto na minusima (ali nisam siguran na koliko minusa) sad sam vozio na minus 3 i nisam primijetio da se upalilo ? 

MOra da upali na +5,proveri za pocetak dzekove na njemu,proveri da li dobija naftu do pumpice za webasto,ako je sve ok onda ces morati u neki servis za webaSTO moguce je da je elektronika u problemu.Probaj da skines klemu na krato mozda se ofrkesti.

Link to post
Share on other sites

nesto mi nije jasno ? danas odem da pogledam osigurace da vidim da nije ona od wbastog slucajno crko kad tamo na mjesto 59 gdje bi po shemi trebao biti osigurač webastog  prazno mjesto ??????

20161227_164738_Richtone_HDR.jpg

Link to post
Share on other sites
On 28.12.2016. at 10:11 AM, Mirsad said:

nesto mi nije jasno ? danas odem da pogledam osigurace da vidim da nije ona od wbastog slucajno crko kad tamo na mjesto 59 gdje bi po shemi trebao biti osigurač webastog  prazno mjesto ??????

20161227_164738_Richtone_HDR.jpg

:) nije mi jasno kako je radilo prije ? ne mogu vjerovati da mi je majstor kad je auto bilo u servisu par dana izvadio osigurac ? mozda nikad nije ni bio tu ???

sad dali smijem postaviti tu osigurac  dali mogu sta zafrkati ? 

Link to post
Share on other sites

Ubacio sam na prazno mjesto osigurac koji je nedostajao i upalili se pumpa webastog par sekundi i ugasila, kad sam upalio vozilo webasto se nije ukljucilo ? pitao sam jednog lika sto servisira webasta rekao sam mu da mi je termostat otisao ostao otvoren on kaze da sje moguce da se webasato ne ukljucuje zbog toga ili zbog  grijac ako je crko u webastom, pa cu kad promijenim termostat vise znati , to mi je prioritet. 

Link to post
Share on other sites

verovatno je crklo nesto u webastu,pogledaj ponovo taj osigurac mozda je izgoreo posle tog kratkog paljenja vebasta

ako jeste onda je neki kratak spoj u webastu i cim stavis osigurac on izgori,i onda ti je to i odgovor zasto osigurac nije bio uopste ubacen

Link to post
Share on other sites

osigurac  nije izgorio vadio sam ga on je OK, ali mi se nesto pojavilo sad dali je kvar ili samo hladnoca ? naime auto je radilo u mjestu temperatura vanjska -3 i kako sam par puta pritisnuo papucicu gasa upalila mi se zuta lampica pogon 4x4 zuta ABS i crvena pakne ??? auto se normalno ponasa.  kad ga ugasim i ponovo upalim osve se ugasi ali posle par minuta cim dodam gas i dalje u mijestu opet se sve to upali ???? dali to od hladnoce posto stojai par dana ne vozi se pa kao se zagrijava ili je nesto drugo cuo sam da su oni muhanati sa strujim

 

Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Mirsad said:

ubacio sam osigurač u mjesto gdje je nedostajao na mjestu 59 webasto , i webasto je proradilo radi grije i kad ugasis auto radi jos neko vrijeme i ugasis se sad je to super neznam kako je radilo prosle godine ako nije imao osugurac ko ga je izvadio ptice znaju !!!! ali mi se sad upalile greske 4x4 abs i ona crvena sa uzvicnikom dali od hladnoce ili kako je verglao par puta dok upali pa zapamti fantomsku gresku sad neznam ?? intersantno je da kad dam kontak u sve se ugasi upalim zna nekad ko da je slab napon pa repne i onda sve ok poslje par minuta u mjestu dam malo gasa ono upali prvo 4x4 i malo posle i ove druge dvije se upale nekad i ne upale kad se dobro ugrije ? moze li biti od kakve vlage na ovoj hladnoci . Hvala

 

Link to post
Share on other sites

Hvala, interesantno je, bili su par dana minusi do -14 i posto ga nisam palio 7 dana kad sam to ucinio auto je jedva upalili ko da je akumulator oslabio jer kad je upalio ponovo je upalio na kratko lampice i sve se pogasili i auto je radio na leru par minuta, kad sam dodao par puta gas onda su se pocele paliti lampice prvo 4x4 pa abs i ona sa uskličnikom i svjetle kad ugasim auto izvadim kljuc i ponovo ga upalim nista ne svjetli sve dok mu ne dodam gas ?? Po mojoj procjeni da je akumulator tanak i kako se lagano puni kad ga zaturiram on neku struju baci pa se sve propali kao greska, po meni auto radi kako treba koci bez problema. Sumljam na slabu struju u akumulatoru od hladnoće. :(

Link to post
Share on other sites

DRuze kad auto upali akumulator nema vise nista sa strujom,alternator preuzima tu ulogu,proveri ti ppunjenje alternatora to ima je standardna boljka,ako je ok onda si spalio neki modul.

Link to post
Share on other sites

ma interesantno je da se odjednom pojavilo ? sve je ok dok mu ne dodam gas par puta onda se pocnu paliti ? a akumilator je 100ah i poprilicno se ispraznio od zime i stajanja sad kontam da je do toga ako ga ostavim da radi bez gasa nista se ne pali i primjetio sam kad se upale lampice ostavim ga tako jedno 5 minuta da radi ugasim ponovo upalim lampice se ne pale turirama gore dole nista se ne pali ? vjerovatno nesto struja ? zima punjenje ??? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 03.01.2017. at 11:14 AM, 777.boban said:

DRuze kad auto upali akumulator nema vise nista sa strujom,alternator preuzima tu ulogu,proveri ti ppunjenje alternatora to ima je standardna boljka,ako je ok onda si spalio neki modul.

A kako sam mogao spaliti modul ?  cime ? nisam nista dirao no sto sam ubacio osigurac na mijesto na kome ga nije bilo gore sam opisivao da je na mjestu webastog falilo ? dali sam sa time mogao sta ja da zafrkam, jer je interesantno lampice se upale samo kad dodam gas , nakon 5 minuta ugasim ponovo upalim lapice se vise ne pale ? dali je moguce da alternator nesto zabrljavi  posto je hladno pa dok puni akumulator napon neki padne ??. Hvala na odgovoru . LP

Link to post
Share on other sites