Recommended Posts

Od nedavno pojavio se cudan zvuk u menjacu,u polozajima P i N cuje se kao lupkanje iz menjaca i gubi se onog trenutka kad se prebaci u D i R,sto se tice saltanja na malim obrtajima nekada kao da ostane  u nekoj brzini i nece da prebaci a kad dam malo gas ide ok,na visim obrtajima radi perfektno,zna li neko sta da radim,i sta mi je pametnije posto je menjac verovatno na izdisaju,popravka ne dolazi u obzir jer koliko vidim niko nista ne garantuje niti spominje od servisera,da li traziti polovan pa na rizik ili preci na manuelni,kad sam na uzbrdici u polozaju D auto stoji o krece bez cimanja kada se dodaje gas,usput treba mi i lim koji je kao nosac zamajca,koliko sam shvatio izgleda kao trougao sa tri rupe po coskovima,motor je m54b22 pa ako neko ima neka se javi

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, milosabs said:

Da li si radio servis menjaca, ulje, dihtung, filteri i srafovi?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Postavio si mi najteze pitanje,auto je kod mene od jula ove godine,predhodni vlasnik mi je rekao da je uradjen komplet servis menjaca,prilikom kupovine radio je perfektno,bez bilo kakvih zvukova i problema,pre dva meseca je pocelo to lupkanje,presao sam oko 4000km od tada,jedan servis u bg mi je rekao da to hoce da se desi ako je sipano ulje koje ne odgovara menjacu,taman je period od oko 3000km potreban da pocne da proklizava,spominje kao moguc kvar neki prednji snop ali sve je ostalo na reci jer samo rasklapanje kosta kao polovan,tu i upadam u dilemu jer sam iskusio da je voznja sa ok menjacem po mom ukusu

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, leon63 said:

Imam ga ja na prpdaju.

lim ili menjac,treba bi jos nekih delova ako imas m54b22,pa cimni ako hoces ili ostavi tel 064 1172253 dejan

Link to post
Share on other sites