Kupovina 320d 2001-2005 Saveti?


Recommended Posts

19 hours ago, filip11314 said:

Ja mogu da ti prodam e46 318i (143ks) u fabričkoj M opremi u odličnom stanju za 5500e. :) Imaš temu na forumu, pogledaj možda ti se svidi. Cena je sa drugim setom. :)

Без увреде највећи промашај је ваљда овај мотор што ти возиш...http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9093044/bmw-318-d-navi-panorama Значи твој са овим 18 вреди 6000Е,не би да се расправљам али само ниси реалан ни малоооо...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

29 minutes ago, Milan Dimke Dimitrijevic said:

Zapravo 2.0d sa 136 konja je promasaj, tako svi kazu a ja vozim :D

nije promasaj,to su isto govorili i jos uvek govore za tds-a,kad je dobar tj kad nije presao pola miliona i vise to je odlican agregat,sto nemoze da se kaze za benzinca koji tu kilometrazu nece nikada da vidi.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, filip11314 said:

Pa ima e90 u skoro klot opremi. Da ne pričam kako je to najveći promašaj BMW-a. O kvalitetu materijala da ne pričam. Još manje o centralnoj konzoli bez navigacije koja izgleda kao daska iz kuhinje. Naravno ukusi su različiti, ja taj auto ne bih nikad u životu kupio.

A 46-ica sva puca od kvaliteta.....nema kvaliteta posle kocke druze moj.

Link to post
Share on other sites

Ljudi moji,sve su to subjektivna misljenja. Ja licno volim e46 i to samo restajling model. I svima ga preporucujem. Da,ima kvarova i ima mana ali i onda ga volim i hvalim. Svako nek kupi sta zeli. Svaki auto je dobar,ali to ne znaci da he trenutni vlasnik njime i zadovoljan. Dzaba prepucavanja,covek ce verovatno kupiti vw jer ce za te pare kupiti 5-6godina mladji auto

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Realno gledano u Srbiji su cijene bmw nenormalne. Kod nas u Cg ces za 6000e da uzmes 530d i ja licno nikad u zivotu ne bih platio e46 preko 3500-4000e

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
Realno gledano u Srbiji su cijene bmw nenormalne. Kod nas u Cg ces za 6000e da uzmes 530d i ja licno nikad u zivotu ne bih platio e46 preko 3500-4000e

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Ali budi realan,idi na mobile.de ili bilo koji inostrani sajt i pogledaj cene auta u perfektnom stanju sa pravom kilometrazom istinskom servisnom knjizicom i sa svim racunima koje je vlasnik imao i sokiraces se. Dosta cesto ima auta koje je jeftinije kupiti ovde nego u nemackoj...a auto u "ful extra giga dobrom stanju". Ne kazem da ovde nema dobrih auta ali za e46 koji je dobar ne bi smeo da bude ispod 4500. To je moje misljenje.

Drugar je 2004 e46 2.0 benzinca i m paketu platio 6500 sa nekih 140000 stvarnih km. To je mnogo...ali covek je takvog trazio

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, baki.su said:

Ali budi realan,idi na mobile.de ili bilo koji inostrani sajt i pogledaj cene auta u perfektnom stanju sa pravom kilometrazom istinskom servisnom knjizicom i sa svim racunima koje je vlasnik imao i sokiraces se. Dosta cesto ima auta koje je jeftinije kupiti ovde nego u nemackoj...a auto u "ful extra giga dobrom stanju". Ne kazem da ovde nema dobrih auta ali za e46 koji je dobar ne bi smeo da bude ispod 4500. To je moje misljenje.

Drugar je 2004 e46 2.0 benzinca i m paketu platio 6500 sa nekih 140000 stvarnih km. To je mnogo...ali covek je takvog trazio

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Pa dobar je dosta sirok pojam i subjektivan, pogledajte samo vozace golfa 2, nijedan nema silen blokove na trapu, rikverc na 50% njih trazis ubacivajuci prvo u drugu itd a oni svi tvrde da su u top stanju :D

Link to post
Share on other sites
Pa dobar je dosta sirok pojam i subjektivan, pogledajte samo vozace golfa 2, nijedan nema silen blokove na trapu, rikverc na 50% njih trazis ubacivajuci prvo u drugu itd a oni svi tvrde da su u top stanju [emoji3]

Pa to pricam. Izgleda da nasi i zapadni arsini nisu isti. Sto je njima za presu nasi majstori to malo usminkaju i odmah nekako bude ful extra i skuplje nego u namackoj i jos se kunu u njega da je najbolji na trzistu.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
Ali budi realan,idi na mobile.de ili bilo koji inostrani sajt i pogledaj cene auta u perfektnom stanju sa pravom kilometrazom istinskom servisnom knjizicom i sa svim racunima koje je vlasnik imao i sokiraces se. Dosta cesto ima auta koje je jeftinije kupiti ovde nego u nemackoj...a auto u "ful extra giga dobrom stanju". Ne kazem da ovde nema dobrih auta ali za e46 koji je dobar ne bi smeo da bude ispod 4500. To je moje misljenje.

Drugar je 2004 e46 2.0 benzinca i m paketu platio 6500 sa nekih 140000 stvarnih km. To je mnogo...ali covek je takvog trazio

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Razumijem te ja sam trazio sebi e60 i znam sto je auto sa servisnom istorijom ispod 8-9hiljada ne postoji, a eto brat moj ga je kupio kod prvog vlasnika sa servisnom istorijom za 4000e(autu trebaju registracija,prevod i 2 gume oko1000e ulaganja) ali opet moje licno i e60 i e39 su avioni za e46(i sam ga vozio). A vec kad covjek ima merak za e46 neka saceka neki mora izlecet,da ne trci na prvu loptu ipak je 6000e previse jer ce opet i u njega imat minimum 500-600e

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ova tema je otisla u off jos davno. Kupi golfa dvojku i da te bog vidi. Trazis savet u vezi bmw vozila i onda stavljas kojekakve vw prevozna sredstva. Nesto mi tu ne stima...

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Caskanje o AUTOMOBILIMA pa ova tema je zivnula forum koliko vidim..zar nije lepo malo razgovarati o autima a ne samo i iskljucivo o bmw-u a i ne vidim razlog zasto ti smeta?? Molio bih te da mi odgovoris.

Ako nije iskljucivo bmw i ako ima razlicitih misljenja sta, treba terati ljude sa foruma?? 

Link to post
Share on other sites

Trazio si misljenja i savete o e46...izneli smo neka svoja misljenja i onda se ubaci vw u pricu. Ljudi po tradiciji vole vw samo zbog dvice. Sve posle njega je sranje. Isto tako i kod bmw-a. Kockica je zakon,e 36 ga prati a e46 zaostaje za njima mnogo. To je realnost. Ja vozim e46 zato sto mi se taj model svidja. I na njega mesecno moram da stavim bar 20 evrica...ali to su cari ljubavi. Kada sam trazio auto jedini kriterijumi su bili da ima fabricki xenon da je karavan i da je automatik. Trazio cekao i nasao. Cena? Nije bitna jer sam kupio sto sam zeleo. Ne znam da li shvatas poentu? Vw audi i ostali nisu ni bili u opciji kupovine. Pokusavam da ti olaksam. Prvo odlucis koju ces marku pa onda odes na taj forum i trazis pomoc.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

U principu hoce da ti kaze da si nekim slucajem na vw forumu pomenuo bmw dobio bi ban :) Elem moj savet ti je da ti na bmw proveris motor a estetiku ces lako resiti, ustvari vecina e46 je pristojna spolja, nadji neki da nije presao vise od 300000 i da nije bas odrzavan pod supom i vozice te 20k km godisnje bez vecih investicija. Nekada ne treba mnogo ni mozgati. Pozz

Link to post
Share on other sites

A uz to,tebe niko ne tera sa foruma samo si dosao na BMW FORUM gde se diskutuje o toj jednoj marki. Na vw forumima bi isto reagovali da je ovakva situacija.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Jeste svi imamo razlicita misljenja i zahteve..ali ajde reci ti meni sa cime da poredi (covek koji prvi put planira da kupi bmw).. bmw-a sa bmw-om mislim bez veze ... Ima vas par sto dodjete i kenj*te samo da bi ispali pametni.. A to sto ti kazes da si zacrtao e46 samo zato sto ti je lep ili imas para pa ti je svejedno ili si ... znas vec..  Ja za ove moje pare hocu da izvucem najbolje sto mogu a da li ce to biti bmw ili vw dosao sam da vidim diskutujem cujem razna misljenja DOBRIH ljudi kojih je mnogo ovde.. a tebi savetujem da ne ucestvujes u temi ako ti toliko bode oci i smeta..

E Dimke to ne mogu da shvatim msm razumem ja to ali zasto biti besan/ljut ili sta god vec na nekog ko gleda i poredi bmw sa ostalim brendovima..ne samo bmw npr da sam otisao na vw i da sam pitao verovatno bi bilo svaceg ali opet tu bolest ne kontam sve sto imam ja je najbolje.. :D Dok sam ovde na forumu cuo dosta realnih misljenja dobrih ljudi koja jako cenim i postujem a nisu iskljucivo vezana za bmw.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Glisa said:

Без увреде највећи промашај је ваљда овај мотор што ти возиш...http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9093044/bmw-318-d-navi-panorama Значи твој са овим 18 вреди 6000Е,не би да се расправљам али само ниси реалан ни малоооо...

Ovaj motor je odličan ipak. Pogotovo što je moj auto prekucao 278k a u servisnoj knjizi ništa ozbiljnije nije menjano, a servisna je legit. Ako je taj motor promašaj, ja onda ne znam koji je dobar. Promašaj može da bude samo stariji 318i, ovaj radi kao švajcarac. Najveći promašaj je upravo taj 320d 150ks koji kida radilice ko lud, plus zvuči kao traktor. Ali kod nas se toliko odomaćio da ne sme niko ništa loše da kaže. Ja sam video gomilu 320d i razmenjivao dosta priča i od 10 samo 1 vlasnik je bio zadovoljan motorom. Plus su svi imali isti zvuk - kao traktor. Slična priča je i kod e90 320d 163ks. O tegljenju lanca kod onog od 177ks da ne komentarišem (Pogotovo što je jedan moj drug kupio od prvog vlasnika sa 150k i do sad je 2x menjao lanac za 50k). Moj auto sa 18icama ne bih dao ispod 6.000 ni u ludilu. Mehanički je 10/10, enterijer je 9,5/10, eksterijer 9/10 (kad se ispolira biće 9,5/10). Tako da je suludo komentarisati da li je realno ili ne na osnovu slika u temi. Nađi dobar e90 za 6500 sa dobrom opremom i dobrim motorom. Nemoguće je. Za dobar e90 moraš da izdvojiš minimum 8.000e.

Link to post
Share on other sites