Kupovina 320d 2001-2005 Saveti?


Recommended Posts

Vidim da shvatas. Ja nemam para na bacanje ali ja to nesto sto zelim ja cu to i da kupim...ako mogu sebi da priustim. Odnos cena kvalitet...kia ili hyundai su za tako nesto. Nit se ja ljutim niti imam sta protiv tvoje kupovine. Tvoje pare ces da das za svoje prohteve. Ni na kraj pameti mi nije da se preko nisana gledamo...nikad ne znas ko ce kome trebati jbg. Ja sam i u ranijim postovima izneo pozitivno misljenje za kupovinu e46 jos pogotovo za toliku svotu sa kojom ti raspolazes. I neces zazaliti siguran sam.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vidi rekao sam ti ranije vec da ides odavde stvarno se pitam gde su ti administratoril da lupe ban ili meni ako sam pogresio (smatram da nisam) ili takvima kao ti sta ima da prljas temu sa tvojim debilnim miljenjima! STA HOCES VISE COVECE RETA**IRANI STAAA??? A to sta radim sad kad je zima i visim po forumu to nek te kopa mastaj.

Link to post
Share on other sites

Jel shvatas da jedino ti vredjas u temi, a to je definitivno za ban?

Ovo je BMW forum i normalno je da je ta marka favorizovana, mada dobio si realne pozitivne i negativne strane. Da imas u glavi, onoga sto se toliko trudis da naglasis, ne bi se tako ponasao, a da imas novca nasao bi auto.

Ni privatnici nisu sto su nekad bili kad se stiskaju za 500-1000e...

Sent from my E6633 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ако неко треба до буде избачен то си ти...јбт Голф 2 и Ауди А4 ај разгули...и где је бре Бенџука стварно,да уведе мало реда или 325....и Пајко треба да каже неку лепу реч о 1.8 n42

Link to post
Share on other sites

Baki za dredgera kazem..od pocetka hejtuje..

Ja sam extremno pravican covek i mrzim nepravdu al sam takvog temperamenta da planem u sekundi. Ajde reci jednom lepo pa ajde reci drugi put lepo da ide ako mu se ne svidja ali ne on mora da provocira..I evo upravo smo ukenjali celu temu samo zbog tog u glavi ja imam (bmw,vw,citroen ne bitno) to je najbolje a ti sto diskutujes nesto drugo ti si nepozeljan.. Mada ja i nisam ovde dosao da bih diskutovao o vw citroen hyundai itd..ja hocu bmw ali hocu da vidim iskustva i poredim sa ostalim brendovima.

Link to post
Share on other sites

SSlobo, malo preterujes i trebao bi da spustis lopu. Pitanja za VW postavljas na VW forumu. Pitanja za Audi na Audi forumu. Pitanja za Alfu na AR FORUMU. Pitanja za BMW postvljas ovde. 

Neke odgovore si dobio. Sve informacije koje si dobio su tacne. Kupi dobar auto i ne gledaj na marku. Bolje ce te sluziti dobra Dacia nego los Mercedes ili BMW. 

 

On topic :

 

1. Vozio sam e46 vise od 4 godine, bas sa benzinskim motorom kojeg ovde najvise pljuju, i bio sam prezadovoljan. Toliko, da bih ga, bez dileme, kupio ponovo. Mnogo njih mi je govorilo da ce se pokvariti delovi koje spominju i da je samo pitanje vremena kada ce se to desiti. Vidis, u mom slucaju su ocigledno pogresili. Ja ne poznajem ni jednog vozaca automobila sa N42 agregatom koji je imao problema sa vanosima i ostalim "problematicnim" delovima koji su navedeni. Ovaj agregat najvise pljuju oni koji ga nikada nisu vozili ali su sve procitali o njemu. Po meni, jedini problem, ako se to moze nazvati tako, ovaj agregat ima sa povecanom potrosnjom ulja i sa neupucenim vlasnicima i nestrucnim majstorima koji su ga "odrzavali". 

 

2. Problem obicno prave automobili koji su uvezeni sa ko zna koliko kilometara ili sa ko zna kakvim odrzavanjem, pa se kupci takvih primeraka hvataju za glavu kada pocnu odredjeni problemi. Tako je sa svakim brendom, bez izuzetaka. Recimo, na drugom BMW forumu koji vise ne postoji, javio se momak, cini mi se iz Banja Luke, koji je imao problema sa njegovom e46-com sa N42 agregatom. Auto je kupio sa oko, cini mi se, nepunih 220.000km na satu i u nekom trenutku je poceo da pravi probleme. Sugerisao sam mu da za pocetak promeni separator i da proveri sva 3 creva oko njega. Prilikom kontrole i zamene, ustanovio je da je jedno, ili dva, creva bilo od bastenskog creva za zalivanje i stegnuto nekakvim selnama ?!? Kada je napokon nekoliko bezuzpesnih odlazaka kod dundjer majstora, otisao kod majstora koji ima dobru BMW dijagnostiku i koji se razume u BMW, ustanovili su da je centralni kompijuter zabelezio kvar na, cini mi se, 479.000km a ne na 200 i kusur, koliko je pisalo na satu. Nastavak price mozes i sam da naslutis. 

 

3. E sada, sto se tice dizel agregata, videces da se na forumu skoro svakodnevno javljaju ljudi sa nekim problemom. Dizna, plivajuci, turbina, egr, klapne u usisnoj i da ne nabrajam sada sve. Takodje, videces postove forumasa koji voze te iste dizele i koji nemaju apsolutno nikakvih problema. Poentu si do sada shvatio ?  ;)

 

4. Rekoh vec da sam vozio e46 duze od 4 godine. Posle njega sam, sticajem okolnosti, kupio bas Passata B6. Razlika u voznji izmedju BMW-a i VW-a je kao nebo i zemlja. Sve je na strani BMW-a osim velicine. 

 

Onaj ko voli da vozi, kupuje BMW. Onom kome je bitno da kupi pouzdan auto, taj se ne treba ogranicavati na 2 ili 3 marke jer ces sa svakim brendom biti zadovoljan. Vazno je da zelejni primerak redovno i kvalitetno odrzavan i da se o njemu vodilo racuna.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Shvatio sam sta radim...primer ---->  kao kad bi otisao u gm motors i pitao ih sta misle o npr vw ili bilo kom drugom, necu dobiti iskren odgovor uvek ce reci opel je bolji..

Kada sam dosao ovde nisam shvatao ovo sve tako ozbiljno bio sam previse lakoveran i optimistican ali sada vidim sta je i ne vredi cak ni pokusavati objasnjavati da i ako je ovo bmw forum treba da pustite ljude da pisu i da pricaju sta hoce naravno u temama i podgrupama namenjenim za to (mislim da je caskanje o automobilima mesto za to)..i da ne uskacete sa postovima kao sto pise dredger nego jednostavno pustite da se javljaju clanovi sa konkretnim odgovorima i iskustvima..

U IT sektoru sam oko 10-tak godina ovo kazem zbog kvaliteta foruma broja clanova kao i svega ostalog jel ako je forum zivlji google ce to videti seo ce biti mnogo bolji...osnivaci foruma ce sigurno shvatiti sta sam hteo da kazem a verovatno i dosta clanova ali ne svi.

 

Posebno se zahvaljujem clanovima : vandalizam, 777.boban, pcx, Stefan.l, Desmo, Djoksa530i, Milosbmw85, pontdom, baki.su, Zeljkamp . Eh da su svi ovde bili ovakvi ljudi.. P.S ako vam ikad bude trebalo nesto za bmw a ne mozete da nadjete kod nas javite mi se u pp pa cu da cimam Dortmund ima bas mnogo bmw-a u kutijama :)

Link to post
Share on other sites

ja bi licno se pruzio dalje i od e46 i od pasata, oba modela su cesti i trazeni kod nas stoga tesko da neces imati problem u vidu ulaganja u iste, makar sto se dizela tice

sve je to izuzetno izgazeno, potpisujem da kod nas ne postoji pasat b6 dizel bez 300k na satu, za e46 400k a kupovati dizel sa tom km je macka u dzaku

Link to post
Share on other sites

Jeste tako je ali ima i izuzetaka koje mozes da proveris samo sto sad zbog svih tih automobila kojima je vracena km ovi sto poseduju sve papire i bazu u ovlascenom zacene svoj automobil kao da je sveti gral..

Link to post
Share on other sites

Odrzavao auto u ovlascenom, sve radio kako Bog zapoveda i sad trazi vise para nego onaj sto menja ulje ispred kuce, a kupuje kod komsije na tocenje. Mislim stvarno treba da ih je sramota...

Link to post
Share on other sites

Da! Postujem ja cenu ali sto je mnogo mnogo je npr po 2000e su skuplji takvi automobili al opet svako ima svoje misljenje i nema potrebe da budes tako cinican..Nisam znao da 90% automobila u oglasima menja ulje ispred kuce i kupuje na tocenje..

I dredgeru brate moj hoces da ti pomognem nekako posto je ocigledno da imas problem?

Link to post
Share on other sites

Kupi 5-cu, koliko god bila trojka dobra petica je petica. Za te novce koje hoces da das za e46 e39 imas da biras i sto se tice opreme, karoserije ali i motorizacije.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Nekako se potrefilo da moj pasa i ja kupimo automobile u isto vreme. On passata b6 2.0tdi 2007. god. A ja Bmw e39 520i 2002. Vozio se on u mom autu pa hoce da proba...posle voznje oci mu ko u sove i samo vice brate pa ovo je boing !!! Vozio i ja njegovog passata...jeste to mladje i lepo ali bmw je druga dimenzija bez obzira na razliku u godistu.I ja sam kao i ti bio zaslepljen i hteo e46 dok nisam ukapirao da je e39,u tvom slucaju i e60,druga dimenzija.Zna se sta je top klasa a vw ne spada u nju zato je neumesno porediti.

Link to post
Share on other sites

Kataloski podatak je da 318i sa 143ks ubrzava za 9.3sek do stotke i ima 200nm

320d sa 150ks ubrzava za 8.9 sekindi i ima 330nm

520d sa 136ks ubrzava za 10.6 sekundi i ima 280nm

Nisu to neke drasticne razlike s tim da cipovati mozes ove novije sa komonrail sistemom na oko 180ks. Za tip motora od 136ks ne znam kako i da li koze da se radi chip,to neko strucniji neka kaze. Inace ako ti uradi neko ko zba da chipuje nema glavobolje. Ja sam pre skoro dve godine odradio i extra sam zadovoljan...i nikakve nuzpojave nema auto. Benzinca ako chipujes onda potrosbja ide gore podosta ali to opet nek neko iskusniji kaze

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites