Recommended Posts

Lep. Da te dobro služi. Nema ništa bez BMW-a.

Link to post
Share on other sites

Krenulo je pomalo sredjivanje i dovodjenje u red...stavljene 16' sa zimskim gumama. Zamenjen termostat(nije ni bio) znaci stavljen nov,zamenjen separator uljnih para i prateca creva.Gumice balans stangle i centriran trap.Auto se davio i imao strasnu knedlu...kod Bate ustanovljeno senzor usisne bregaste! Zamenjen i auto se preporodio.Kod Bobana uzeto i zamenjeno par sitnica: keder vozacevog stuba,lajsna praga i prskalica fara. Sada auto ne prikazuje nikakve greske na dijagnostici ali posle duze voznje ukljuci mi lampicu za DSC? Inace ne reaguje mi taj taster za dsc kad probam da ukljucim/iskljucim. Abs mi radi kao i tempomat.

Link to post
Share on other sites

Pa malo je zeznuto zbog prostora, tj nedostatka istog....

Idi prvo na dijagnostiku vidi greške, pa ako je senzor ugla volana odradi kalibraciju (mora dijagnostikom na e39) pa ako ne uspe onda menjaj...

Link to post
Share on other sites

Inace resio sam mu tempomat sam! Clutch switch je bio uredno ustekan ali ne na svom mestu.Kad sam zagnjurio kod pedala nasao sam ga ispod tepiha.Kod mene ima na samom cilindru kvacila leziste za clutch switch kad sam ga vratio tamo i tempomat je proradio !!!

Link to post
Share on other sites

Zeznut je taj senzor ugla, na primer meni je palio lampicu uglavnom na jednoj krivini kad se ulazi u moju ulicu a ovako u vožnji ponekad. To je odradjeno i sad šljaka. 

Ako se sećaš da je priljavljivao grešku na njemu probaj da izvršiš kalibraciju prvo pa ako ne uspe onda menjaj.

 

Link to post
Share on other sites

Radi dsc!!! Veceras usao brze u krivinu po ovom klizavom i lampica pocela da treperi i smirio se auto. Posle zaslajfovao par puta i radi. Ali mi je upali kao sto sam rekao posle duze voznje...mozda mi je zato tezak na volanu??! Mislim ako je senzor ugla u problemu...

Link to post
Share on other sites

Čim ti ne gori konstantno lampica dsc radi. Ja sam senzor dobio tako da ne znam cenu. Možemo da razglabamo do sutra bez dijagnostike ko da gledamo u pasulj....

I ako kupuješ polovan treba da se ukodira posle zamene da znaš. Ukodiraš, odradiš kalibraciju i teraš...

Link to post
Share on other sites