E46: Benzinci i pouzdanost.


Recommended Posts

E ovako, citajuci razne komentare zakljucio sam da E46 sa svim benzinskim motorima ima neke probleme koji zadaju glavobolje. Mene, zanima koji se motori konkretno mogu izdvojiti po pouzdanosti i kvalitetu ? Nebitna je snaga, povlacenja iz starta i slicno..iskljucivo pitam za pouzdanost. Recimo, ocekivao sam da je onaj standarni m43 1,6 zbog proverene konstrukcije koja je isla i u E36, moze pohvaliti pouzdanoscu, medjutim citam za probleme vezane za rashladni sistem. Pocev od silnih racvi koja nista drugo nego do gomila plastikarije osetljivih na temperaturu...:( 

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Elvir said:

E ovako, citajuci razne komentare zakljucio sam da E46 sa svim benzinskim motorima ima neke probleme koji zadaju glavobolje. Mene, zanima koji se motori konkretno mogu izdvojiti po pouzdanosti i kvalitetu ? Nebitna je snaga, povlacenja iz starta i slicno..iskljucivo pitam za pouzdanost. Recimo, ocekivao sam da je onaj standarni m43 1,6 zbog proverene konstrukcije koja je isla i u E36, moze pohvaliti pouzdanoscu, medjutim citam za probleme vezane za rashladni sistem. Pocev od silnih racvi koja nista drugo nego do gomila plastikarije osetljivih na temperaturu...:( 

Pa ako budes cekao da ti termostat i hladnjak proslave 20-ti rodjendan onda ce i da prokuva,ne vidim sta ima da se pregreva,visko okrece svoje ako crkne menja se,ventilator klime pomaze kad je toplo i kreces se malom brzinom,bar kod mene sve radi,m54b22,a da su motori osetljivi ako se pregreju to je istina,ali mislim da je kod svakog automobila tako

 

Link to post
Share on other sites

ja sve to pravdam predjenim kilometrima,dakle ako auto ima 500000km moze praviti probleme,dok

sa 100 000km, toga uglavnom nema pa makar on bio i 4 cilindra

glupa poredjenja ali najcesće istinita

ali posto vecina ljudi kod nas bmweista nije u mogucnosti da kupi polovan bmw sa 50 000km osudjeni smo na macke u dzaku,tako da ti je to drug moj sve kako ti se zalomi ,,,

ali m50 svakako najizdrzljiviji po meni

Link to post
Share on other sites

BMW je od sestaka imao samo dva "losa" motora - a to je M52 i M60, i taj problem je do legure bloka koja reaguje na sumpor iz loseg goriva koje je bilo zastupljeno u Evropi i Americi tokom 90ih.

A standardni problemi sa BMW sestacima su hladjenje, zveckanje ventila i VANOS sto je sve posledica neodrzavanja usled cinjenice da je nakon poskupljenja cena goriva tim vozilima pala cena, tako da su ih mogli kupiti ljudi koji nemaju novac za njihovo pravilno odrzavanje. Ostecenja usled konverzije na tng takodje su cesto zastupljena.

 

Bez obzira na gorenavedene stavke pravilno odrzavan BMW sestak vazi za neunistiv motor, jos od M20 ali najbolji BMW sestak je M50B25. 

Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, gtrunner said:

BMW je od sestaka imao samo dva "losa" motora - a to je M52 i M60, i taj problem je do legure bloka koja reaguje na sumpor iz loseg goriva koje je bilo zastupljeno u Evropi i Americi tokom 90ih.

A standardni problemi sa BMW sestacima su hladjenje, zveckanje ventila i VANOS sto je sve posledica neodrzavanja usled cinjenice da je nakon poskupljenja cena goriva tim vozilima pala cena, tako da su ih mogli kupiti ljudi koji nemaju novac za njihovo pravilno odrzavanje. Ostecenja usled konverzije na tng takodje su cesto zastupljena.

 

Bez obzira na gorenavedene stavke pravilno odrzavan BMW sestak vazi za neunistiv motor, jos od M20 ali najbolji BMW sestak je M50B25. 

Dobro kopipastujes druze ,ali sajt koji je ovo ispisao nema veze o cemu pise.M60 nije sestak.

Link to post
Share on other sites

svaki je dobar ako se normalno odrzava,pa i taj m43koji pominjete je do jaja motor,e sad sto se kod nas voze automobili koji su presli preko 300-400000i sto ih retko ko odrzava to jr druga stvar,radije ce da se kupi besna felna ili auspuh a za redovan servis,kvalitetno ulje ili filtere da ne pominjemo,u rashladnom se moze  voziti i voda ili antifriz koji niko ne menja ni posle 5-6god vec se samo doliva,i jbg onda se kaze los motor,problem sa hladjenjem,pa normalno da ce biti kada se ne odrzava,koliko od nas koji vozimo ima recimo naviku da povremeno izduva bar hladnjak od prasine ili da izbaci sakupljeno lisce i kojesta izmedju hladnjaka?ako odrzavas iole normalno.i ako nisi naleteo na bas izmoren primerak svaki ce te sluziti .naravno postoji par motora koji su losiji od ostalih ali o tome je vec pisano na pcetku teme

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Desmo said:

 A razlika izmedju 2.5 i 3.0 benzin sta je bolje, tj koji je motor bolji na duze staze?

Mislim na ove motore koji su isli u e46 i e39 pa recimo i u e60

mislim da ti je isplativije 2500 ccm em zbog reg, em bi trebalo da manje pase ulje, oba su m54 tako da nema nikakve razlike, naravno konjaza ako ti sta znaci 40ak konja vise.. 2.5 odlicno nosi tu karoseriju, nisu to sad neke bog zna kakve performanse pa ni 3.0i po meni ne ide nista posebeno, bolji je 3.0d od 204ks, ne do bog da ga cipnes, pa to je spejs satl

Link to post
Share on other sites

Zasto dizel, konjaza je slicna kao 2.5i a sigurno je manje pouzdan od benzinca.

To za cipovanje si u pravu, nedo Bog da ga cipnes, tri dana vozim pa jedan dan kod majstora na hladjenje hahahahahahahahahah

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta ti je prioritet i nzm koje su cene reg kod vas u Srbiji

Ali ako trazis nesto sto moze da povuce , sa ok potrosnjom

Onda juri 3,0d 204ks

Ipak je m57 dizel kvalitetan motor.

Ako ne volis da trese pod guzicom onda juri benzinca

Ja licno bih pre 3,0d uzeo sad je vec stvar mogucnosti i zelje :)

Pozdrav!

Послато са Lenovo A816 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, wice said:

svaki je dobar ako se normalno odrzava,pa i taj m43koji pominjete je do jaja motor,e sad sto se kod nas voze automobili koji su presli preko 300-400000i sto ih retko ko odrzava to jr druga stvar,radije ce da se kupi besna felna ili auspuh a za redovan servis,kvalitetno ulje ili filtere da ne pominjemo,u rashladnom se moze  voziti i voda ili antifriz koji niko ne menja ni posle 5-6god vec se samo doliva,i jbg onda se kaze los motor,problem sa hladjenjem,pa normalno da ce biti kada se ne odrzava,koliko od nas koji vozimo ima recimo naviku da povremeno izduva bar hladnjak od prasine ili da izbaci sakupljeno lisce i kojesta izmedju hladnjaka?

+1

Link to post
Share on other sites

Dugo nisam cuo da neko kaze da je bmw dizel motor bolji od benzinca :)

Mislim da su benzinci u velikoj prednosti i sto se tice odrzavanja i svega drugog, zasto voziti bmw-a a da se cuje kao traktor :D

 

Recimo ja vec duze vrijeme na svojoj e46 325i lpg 2002 nisam imao problema.

Sa plinom potrosnja manja neko kod nekog jaceg dizela.

Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, boka003 said:

Dugo nisam cuo da neko kaze da je bmw dizel motor bolji od benzinca :)

Mislim da su benzinci u velikoj prednosti i sto se tice odrzavanja i svega drugog, zasto voziti bmw-a a da se cuje kao traktor :D

 

Recimo ja vec duze vrijeme na svojoj e46 325i lpg 2002 nisam imao problema.

Sa plinom potrosnja manja neko kod nekog jaceg dizela.

Nisam rekao da je dizel bolji od benzinca ako si dao odgovor na moj post :D

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, StunterSM said:

Ja ipak razmisljam slicno, ali se ne slazem sa tobom. Zasto voziti bmw na plin je malo bolje pitanje

Dodju dani kada jednostavno trebas doci od tacke A do tacke B, i to sto povoljnije. Postoji uvjek mogucnost vracanja na Benzin pritiskom samo na jedno dugme.

Ako ces iskreno, nikakve razlike nisam primjetio izmedju plina i benzina, sve dok se sipa dobar plin. Kod nas u Banja Luci znam samo jedno mjesto gdje je dobar plin :).

 

Da li plin moze da skodi motoru ? Za sada nije, niti je izazivao neke kvarove, vidicemo u narednom periodu :).

 

1 hour ago, Torque said:

Nisam rekao da je dizel bolji od benzinca ako si dao odgovor na moj post :D

 

Negdje sam procitao u tekstu, nisam mislio na teme, pa reko da se i ja javim, da nabijem koji post ovdje :D

Link to post
Share on other sites
Just now, gagi225 said:

@boka003 sipas na krajini?

Moj glas za benzin plus plin jer vecina gleda i ekonomicnost. Do sad 5 auta na plin nikad problema sa motorom zbog plina

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Jeste na krajini, oni dobijaju direkt plin od ine

Link to post
Share on other sites

I ja sam tako pricao dok nisam seo u dizela,doduse i benzinci i dizelasi imaju prednosti i mane,valja imati i jedan i drugi,sto se tice zvuka traktora nema toga,sestaci su jako tihi da jednostavno nemate utisak da vozite dizel,ubrzanje je kod dizela mnogo bolje,potrosnja je manja(racunaj da i taj plin moras da platis da bi ga ugradio,atest,nema gepeka itd)Tako da dilema oko toga je samo mlacenje prazne slame

Link to post
Share on other sites

Slazem se bobane ali opet svako ima drugaciji ukus i misljenje. Imam 2 dizela i benzinca svaki ima svoje mane i prednosti, neko voli jedno neko drugo ali je vaznije naci da je u dobrom stanju i da sluzi kako treba, nekom nije bitno bilo dizel ili benz

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites