e90 320d za bubreg ili ne?


Recommended Posts

Probacu pricu da skratim maximalno da vas ne bih udavio... Dizem kredit pa moram pametno da pazarim... :/

Zainteresovan bio za Alfu 159 jtd ili jtdm (150 ili 170ks) ali za dobar i "mladji" primerak treba dati isto kao za e90 (oko 8000e). Pada joj cena haos tako da otpada alfica, nazalost...

Citam za onaj motor 320d od 177ks da puca lanac, problem sa diznama, dpf-om i sl... Sta znaci puca lanac, tj. na koliko, na pravih 150.000-170.000 km ili na one uvezene u Srbiji sto imaju preko 250.000km? Koliko kosta da se zameni lanac pre pucanja? Redovni servisi ne verujem da su nesto mnogo skuplji od ostalih automobila u klasi... Onaj od 163ks, na polovnim automobilima, ispada skuplji a stariji... U Nemackoj se svi vode da imaju 150ks, to je onaj stariji motor kao u e46? Ne mogu preko da nadjem taj od 163ks. Razmisljao o benzincu posto ne prelazim puno godisnje, 10ak hiljada km, ali im je cena skoro ista a neki su cak i skuplji preko od dizela sa ne tako malim kilometrazama, blizu 200 hiljada... Vidim da su ovde pisali da su benzinci u startu jeftiniji... Ako se misli na 200-300e onda to i nije neka razlika, plus sto retko koji ima recimo fabricku navigaciju dok dizeli mahom imaju, bar u oglasima tako ispada... Uglavnom su u ponudi od 150ks pa me malo brine ta snaga i realna potrosnja, vozio sam alfu 156 restyling dizel sa 150ks i vukla je predobro a prosek je bio 5L. Probao par benzinaca, bmw, audi vw, od 120 do 150ks i mogu vam reci da sam se bas razocarao, dizeli u toj konjazi vuku mnogo bolje, takav je moj utisak. Ne bih da se zarobim jer dizem kredit posto mi je to jedina opcija da kupim "mladji" auto (auto star 10ak god nije bas mlad ali Srbija brate) i to vrvtno na 8 god... :( Tako da pisite iskustva, cene zamene tog famoznog lanca i sl...

 

Hvala unapred, sta drugo reci... :)

 

Link to post
Share on other sites

Ja imam taj model od 177ks. Zamena lanca kad pukne kosta oko 700e.. Cini mi se da su ti motori od 163ks pouzdaniji bas zato sto nemaju taj lanac. Sto se tice potrosnje po gradu, ona je negde oko 6 litara, na otvorenom ide ispod 5. Moj savet ti je da pri kupovini povedes iskusnog majstora i da gledas da ti ostane nekih 500e za ne daj boze :)

Link to post
Share on other sites

Ma potrosnja kod dizela me ne brine, samo kod benzinaca... Da li kada pukne lanac lomi nesto kao kad pukne zupcasti? Pitam zato sto ako je jeftinije preventivno zameniti lanac zaasto cekati da pukne... :S Spominju da su i dizne problem kod tog sa 177ks, mada je i to pitanje koliko je tacno jer su svi kleli dizne kod te moje alfe sa 150 ks pa meni auto nikad stucnuo nije sa 200.000km...

Link to post
Share on other sites

Ti ocigledno nemas pojma kakva je zver multijet motor tj.jtdm.159 je tezak auto i ona sa 150 ks ide okali joj je 170 prava mera. Iskreno cela ta Chris Bungle era tj e90 e60 i slicno mi popitamju kvaliteta ne uliva poverenje.Mozda gresim ali je tako.Sa druge strane gledaj da uzmes iskljucivo sve posle 2009-te.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pazi ovako, od 163ks isto imaju lanac ali je napred i bolje je resen nego na 177ks koji je sa zadnje strane motora i zaista oce da puca ili da prezubi. Ja sam vlasnik 120d od 163ks automatik , motor radi savrseno i menjac takodje. Mana im je relej grejaca i grejaci. Oni kad otkazu onda ne radi regeneraciju dpf i posle jedna stvar povlaci drugu. U sustini ako je km prava i auto odrzavan kako treba neces imati problema. Dizne tamo ovamo, zavisi kako je gorivo... po meni biraj 163 i neces pogresiti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Meni je realna potrosnja 43l 660km urbana voznja 43-44l skoro 850km samo autoput prosek 150-160. Zivim u Fr, dolazim sa njim u Srbiju... nadam se da sam bio od pomoci koliko toliko. Ako te jos nesto zanima pitaj :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sa diznama nisam imao problem ali sa relejem grejaca kao sto Sasa0906 kaze jesam, morao sam ga menjati. Uzeo sam ga u radulovicu za 14 000 cini mi se, cak i nakon menjanja se posle paljenja nakon duzeg stajanja upali ta lampica O.o

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Simson said:

Ja imam taj model od 177ks. Zamena lanca kad pukne kosta oko 700e.. Cini mi se da su ti motori od 163ks pouzdaniji bas zato sto nemaju taj lanac. Sto se tice potrosnje po gradu, ona je negde oko 6 litara, na otvorenom ide ispod 5. Moj savet ti je da pri kupovini povedes iskusnog majstora i da gledas da ti ostane nekih 500e za ne daj boze :)

Po bordu je 6l potrosnja u gradu ili si merio?

Link to post
Share on other sites

Lanac je koliko ja znam nazad postavljen a ne naprijed (motor N47 od 120kw i 130kw), pa je i zato njegova zamjena skupa jer cijeli motor mora ici vani. Kod M47 120kw je remen a ne lanac. Kod mene je ovaj od 120kw lanac, N47, euro 5.... Uglavnom moze se prepozanti kad je lanac pri kraju (zveckanje), i tada bi ga bilo najbolje zamjeniti, jer ako pukne onda je bas teska havarija (kao i kad remen pukne). Sto se tice potrosnje u gradu (Banja Luka) oko 8,5l sad u zimskom periodu. 

Link to post
Share on other sites

Vozio sam E90 318d 143ks četiri godine,prešao sa njim skoro 70000 km bez ijednog kvara,jedino što sam zamenio su pločice na kočnicama,ostalo je sve bilo u fabričkom stanju. Moj utisak je da je E90 super auto,dobro ide malo troši,jedino što je ružan za medalju,sa restajlingom su malo popravili stvar. Mislim da je bolja opcija 177ks od 163ks jer je noviji motor ,ima start stop funkciju i stvarno troši oko 6 l u gradu. Meni je prosek bio 5,7 l otvoreni put/grad a imam jako tešku nogu:). Ja sam auto uvezo iz Nemačke,iz BMW auto kuće,sa svom dokumentacijom i servisnom knjižicom. Ovde uglavnom završavaju kola iz Italije,Belgije,Holandije tako da za čega da se odlučiš dobro otvori oči i dva puta razmisli pre kupovine. Ja ti E90 preporučujem.

Link to post
Share on other sites