320 110kw


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Preheating System DDE 4.0

The voltage for the preheater plugs is supplied via the preheater relay. The relay is switched by the DDE control unit.

The heater plugs are designed as sheathed-element glow plugs.

Preheater time control

The preheating duration is dependent on the engine coolant temperature and battery voltage and is indicated by the preheating/DDE indicator.

Preheating

At temperatures below 5 В°C, preheating takes place for at least 4 seconds. The preheating time increases as the temperature decreases.

After-heating

After-heating takes place after engine start at temperatures below 20 В°C in order to improve idle and exhaust characteristics.

Start preheating

Start preheating takes place for approx. 10 seconds if after the preheating time has elapsed the engine is not started and the ignition remain on.

Troubleshooting

The DDE control unit itself detects a short/break in relay activation (type of fault "activation short-circuit ..." or "activation break ..."). The DDE control unit receives a fault signal from the preheater relay in the form of the S_GRS signal if there is a fault in the preheater plugs, preheater relay or in the voltage supply of the relay (type of fault "preheater system fault"). Fault code 3505 "Preheating system" is stored in both cases.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pozz, čini mi se da imam problem sa povećanom potrošnjom, Nije zima a meni je potrošnja gradske vožnje 11,7l na bordu. dok je kombinovane grad-otvoren put oko 8l. Sa porodicom izašao van grada resetujem potrošnju na bordu odem do Palića u ZOO, otvoren put prolazim kroz naselja to je sve ukupno pređenog puta oko 100km i nikako da spustim potrošnju ispod 5,8l. To nije normalno zar ne?

U pitanju je auto e91 320d 390L 110kw 2007godište.

Link to post
Share on other sites

Koliko ocekujes od 150 ks? Kakav ti je protokomer?

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja prvi put cujem za e91 sa 2.0d motorom od 110kv. 

A sto se potrosnje tice, mozda si sipao lose gorivo. Mada tih 5,8l mi deluje prilicno korektno. Ne verujem da moze da ide ispod toga.

Link to post
Share on other sites

Eto sad čuješ da ima i takav. :D A protokomer nemam pojma kakav je, ne znam šta treba da pogledam niti kako da proverim. Pratio sam ono temperaturu motora i na otvorenom mi ne prelazi 70 stepeni a vidim da treba da je drži oko 90. Sumnjam na veliki protokomer, ali aj da pitam mozda ime neko još neki predlog šta bi moglo da bude. 

Link to post
Share on other sites

Cim ne postize temp.onda je termostat. Protokomer mozes samo preko dijagnostike da vidis

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam na e46ici zamenio oba, kad je bal nek je maskembal. Oko 7000 bez antifriza su bila oba. Ali ako si voljan da se igraš, probaj prvo mali (dosta je "visoko" na motoru, i lako se menja) pa vidi da li ti rešava problem. Ako reši, ćuti smrdi i brzine menjaj, a ako ne jebiga, mora i veliki :/

Za veliki sam morao da raskupusam pola motora :/

 

Link to post
Share on other sites

U Auto-dati 3.38 pise 7l ide, toliko cu sipati pa cu videti gledao sam za e46 110kw.

Jedno pitanje, imam malo problema sa pretragom za moj auto, motor je 110kw, a kad trazim e91 2007 imam ponudu 120kw i 130kw motore, a ne i 110kw. Kad trazim za auto trazim za e90/e91, a kad trazim za motor trazim za e46 110kw zato i pisem na ovoj temi. Da li ima jos neko ovakav slucaj?       

Link to post
Share on other sites

U auto dati pise koliko tecnosti staje u sistem. Ti ispustas iz najnize tacke. Ne znam kako je to reseno kod BMW-a, na Alfi jednostavno odsrafis selnu na najnizem crevu. Mozda BMW ima neki drugaciji sistem, jos nisam pogledao, ali na Alfi je vrlo tesko ispustiti kompletnu rashladnu tecnost. Ono sto se nalazi u bloku motora ostaje... Jedino da parkiras auto nizbrdo, pa da onda ispustas. Zato nikada ne stane onoliko tecnosti koliko pise u uputstvu. Jos jednom da se ogradim, kao sto rekoh, ne znam kako je to kod BMW-a.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Igyshava said:

U Auto-dati 3.38 pise 7l ide, toliko cu sipati pa cu videti gledao sam za e46 110kw.

Jedno pitanje, imam malo problema sa pretragom za moj auto, motor je 110kw, a kad trazim e91 2007 imam ponudu 120kw i 130kw motore, a ne i 110kw. Kad trazim za auto trazim za e90/e91, a kad trazim za motor trazim za e46 110kw zato i pisem na ovoj temi. Da li ima jos neko ovakav slucaj?       

Auto kao tvoj nema sa 110kw. Moze da pise sta hoces. Jedino ako neko nije ubacio motor iz e 46 od 110kv. Daj sliku da vidimo motor.

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, dredger said:

Auto kao tvoj nema sa 110kw. Moze da pise sta hoces. Jedino ako neko nije ubacio motor iz e 46 od 110kv. Daj sliku da vidimo motor.

Ima, to su verzije za flotnu prodaju za neznatno manjom snagom u cilju manje potrosnje - "fleet edition" 

Link to post
Share on other sites

Moguce i Casper da je u pravu, znam da ima ta fora kod Belgijanaca. Za tu fleet edition nisam nikad cuo, ali ne tvrdim da ne postoji. Bas mi je cudno da bmw pravi takve varijante. Svakako ima i 318d, to je ustrojen 320d, zapremina motora je ista. Mozda je i neka greska u sup-u, mozda je neko pogresno ukucao podatke. Zato kazem da momak okaci sliku motora da vidimo. 

Link to post
Share on other sites

Kapiram sve. Ali sam tuzan sto bmw radi takve stvari. Pa sta je sledece? Napravice karavana teretnog? Bmw je premium brend, kakva flotna prodaja, to radi Fiat, Opel i ostala boranija. Otislo sve u pm...

Link to post
Share on other sites